KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Turniej Gwiazdkowy wraca na Bydgoską

14 grudnia o godz. 9:00 rozpocznie się w Pile czwarta edycja futsalowego Turnieju Gwiazdkowego im. Macieja Cieracha. Jak co roku wystąpią na nim czołowi polscy żużlowcy.
Robert Szłapak
Robert Szłapak

Organizatorom, czyli grupie Ultras Polonia Piła, po kilku latach starań udało się przenieść futsalowy Turniej Gwiazdkowy na halę znajdującą się na stadionie żużlowym. Ostatnia edycja pokazała, że konieczne jest znalezienie obiektu z większymi trybunami, a hala na stadionie żużlowym może pomieścić kilkaset osób.

Tradycyjnie udział w turnieju zapowiedziało wielu znanych zawodników. W ekipie żużlowców wystąpią m.in. Piotr Pawlicki, Kacper Gomólski, Krzysztof Buczkowski, Tadeusz Kostro, Patryk Dolny, Emil Pulczyński, Kamil Pulczyński i Arkadiusz Pawlak . Lista nie jest jeszcze zamknięta i z pewnością w najbliższych dniach do tego grona dołączą kolejni żużlowcy.

Na parkiecie nie zabraknie również byłych zawodników pilskiego klubu: Rafała Kowalskiego, Pawła Kowalewskiego czy Waldemara Fonsa, dla którego Turniej Gwiazdkowy ma szczególne znaczenie. W przerwach między meczami licytowane są bowiem żużlowe gadżety takie jak plastrony, czapki, koszulki czy kewlary. Cały dochód z licytacji przekazywany jest na leczenie syna Waldemara Fonsa - chorego na mukowiscydozę 4-letniego Igora, który także jest zawsze obecny na turnieju.

Waldemar Fons z synem Igorem na zeszłorocznym turnieju Waldemar Fons z synem Igorem na zeszłorocznym turnieju

W tegorocznej edycji wystąpi osiem drużyn, m.in. kibice, zarząd Victorii Piła, mechanicy czy wspomniani już żużlowcy. Jeden z organizatorów turnieju - Dawid Kirdzik serdecznie zaprasza kibiców i zapowiada duże emocje. - Cieszymy się, że Turniej Gwiazdkowy wraca na Bydgoską, czyli tam gdzie jego miejsce. Obsada już wygląda ciekawie, a cały czas rozmawiamy z kolejnymi zawodnikami i drużynami, aby był on możliwie najbardziej atrakcyjny. Poprzednie edycje pokazały, że z roku na rok odwiedza nas więcej kibiców, ponieważ jest to doskonała okazja do spotkania z czołowymi polskimi żużlowcami, a przy okazji można wylicytować cenne gadżety i pomóc Igorowi. Ogromne podziękowania należą się moim kolegom z grupy, którzy tworzą ten turniej i także zorganizowali halę.
Zdjęcie grupowe z III edycji futsalowego Turnieju Gwiazdkowego Zdjęcie grupowe z III edycji futsalowego Turnieju Gwiazdkowego

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (11)
 • yes Zgłoś komentarz
  Informacja SF dotycząca 1 grudnia 2000 roku: "Zwycięstwem Rafała Okoniewskiego zakończył się XVIII Turniej Gwiazdkowy rozegrany w 2000 roku w Pile. Drugą pozycję w finale A wywalczył
  Czytaj całość
  Andrzej Huszcza z Zielonej Góry. Na miejscu trzecim zmagania zakończył Robert Kościecha z Torunia." http://www.sportowefakty.pl/zuzel/401211/z-kartek-kalendarza-1-grudnia-okon-najlepszy-w-turnieju-gwiazdkowym-foto Ważne są chęci zintegrowania ludzi wokół słusznego pomysłu.
  • sympatyk zuzla Zgłoś komentarz
   Zawsze takie wyzwania cieszą oraz dla organizatorów wielkie brawa. Oby jak najwięcej uzbierać tych pieniążków, impreza się udała oraz pomogło wyleczyć tą chorobę lub zbliżyć się
   Czytaj całość
   do zdrowia powodzenia.
   • KosylerPila Zgłoś komentarz
    Są plany , żeby powrócił Turniej Gwiazdkowy na stadion ale potrzeba kasy raz a dwa chcą zrobic ciekawą obsadę a nie słabą ;d Bo wtedy szkoda kasy.
    • wielkopolska.unia.l. Zgłoś komentarz
     No tak a wielcy wychowankowie piły jak dobrucki,okoniewski ,hampel,miskowiak zapomnieli jak wyglada piła.
     • Boldi Zgłoś komentarz
      Lepiej by jakis żużel zorganizowac tak jak kiedys :)
      Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
      ×
      Sport na ×