Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Dowhan liczy na polskie obywatelstwo dla Łoktajewa. "Sasza w Polsce chce rozwijać sportowe pasje"

Wciąż niewyjaśniona jest sprawa nadania polskiego obywatelstwa dla Aleksandra Łoktajewa. - Sasza chce mieszkać w Polsce i rozwijać w tym kraju swoje sportowe pasje - powiedział Robert Dowhan.
Dawid Borek
Dawid Borek

Aleksandr Łoktajew pierwszy kontrakt z klubem w Polsce podpisał w 2009 roku. Wtedy to związał się umową z zielonogórskim zespołem, lecz z uwagi na obowiązujące regulaminy przez dwa sezony reprezentował barwy innych drużyn. 19-latek w kraju nad Wisłą spędzał wiele czasu, przez co obecnie płynnie rozmawia w języku polskim. Urodzony w Bałakowie żużlowiec złożył dokumenty o polskie obywatelstwo i aktualnie oczekuje na decyzję prezydenta kraju. Sprawa Łoktajewa wywołała sporo komentarzy w środowisku żużlowym. Kibice twierdzą, że paszport dla utalentowanego zawodnika ma być przede wszystkim korzyścią dla Stelmet Falubazu - "Sasza" w rozgrywkach mógłby startować bowiem jako krajowy junior.

- Wiele osób nie do końca rozumie sprawy tego obywatelstwa. Sasza mieszka w Polsce od kilku lat, świetnie mówi w naszym ojczystym języku, tutaj pracuje, chce tu zamieszkać na stałe i w Polsce chce spełniać swoje pasje. Stąd mamy takie postanowienie, że skoro Polska ma być jego ojczyzną docelową, to też chce być naszym pełnoprawnym obywatelem. Łoktajew złożył wszystkie wymagane prawem dokumenty, zostały one zweryfikowane przez urząd wojewody i w tej chwili od prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej zależy, czy obywatelstwo zostanie przyznane. Żadne inne osoby nie mogą tej decyzji przyspieszyć lub opóźnić - skomentował Robert Dowhan na antenie Radia Zielona Góra.

Senator RP przekonuje, że Łoktajew mógłby być wzmocnieniem polskiej reprezentacji w rozgrywkach międzynarodowych. - Mam nadzieję, że Łoktajew otrzyma obywatelstwo. Sasza dał się poznać z dobrej strony: jeździ z nami, odwiedza przedszkola i szkoły. Przede wszystkim chce tutaj mieszkać, pracować i rozwijać swoje pasje sportowe. Być może z polskim obywatelstwem uda mu się zasilić kadrę polskich juniorów i będzie reprezentował nasz kraj na mistrzostwach świata - dodał Dowhan.

źródło: Radio Zielona Góra

Jesteś kibicem "czarnego sportu"? Mamy dla Ciebie fanpage na Facebooku. Zapraszamy!

"Polski" Łoktajew wzmocnieniem dla Falubazu

Czy Aleksandr Łoktajew powinien dostać polskie obywatelstwo?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
Radio Zielona Góra

Komentarze (238):

Zobacz więcej komentarzy (225)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×