KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Sajfutdinow skuteczny na Motoarenie. Fajfer nie zawodził

Emil Sajftudinow może pochwalić się wieloma dobrymi wynikami na Motoarenie, gdzie w nowym sezonie będzie startował regularnie. Nieźle w Toruniu wypadał dotąd także Oskar Fajfer, inny nabytek Unibaksu.
Daniel Ludwiński
Daniel Ludwiński

Spośród nowych zawodników toruńskiego klubu najwięcej okazji do jazdy na Motoarenie miał Emil Sajfutdinow. Rosjanin zadebiutował na tym torze już w 2009 roku będąc jeszcze juniorem - startował wtedy w barwach bydgoskiej Polonii z siódmym numerem na plastronie i zdobył jedenaście punktów. W tym samym sezonie powtórzył ten wynik także w rundzie play-off.

W kolejnych latach okazji do występów na Motoarenie było mniej, co związane było m.in. z faktem, że klub z Bydgoszczy nie zawsze rywalizował w Ekstralidze. W 2012 roku Sajfutdinow wrócił do Torunia i jako lider swojej drużyny zdobył czternaście punktów i jeden bonus. Na Motoarenie Sajftudinow wystąpił też w jednym meczu ligowym jako reprezentant klubu z Częstochowy. Tych zawodów nie wspomina jednak dobrze - już w drugim wyścigu miał bardzo groźny wypadek, który zakończył jest starty w 2013 roku.

Rosjanin dwukrotnie startował w Toruniu także w Grand Prix. Jak na razie nie udało mu się tam stanąć na podium. Dwa lata temu zdobył siedem punktów, natomiast przed rokiem było ich jedenaście. W ostatnim sezonie z uwagi na wspomniany upadek Sajfutdinow w toruńskiej rundzie mistrzostw świata nie mógł wystąpić.

Jesteś kibicem "czarnego sportu"? Mamy dla Ciebie fanpage na Facebooku. Zapraszamy!

Znacznie mniejsze doświadczenie ligowe z meczów na torze w Toruniu ma Oskar Fajfer. Drugi z nowych zawodników Unibaksu miał okazję zaledwie raz wystąpić w oficjalnym spotkaniu na Motoarenie. W meczu, który odbył się 2 czerwca 2013 roku, Fajfer zdobył pięć punktów i bonus i był właściwie jedynym zawodnikiem Lechmy Startu Gniezno, który nie zawiódł. Jego drużyna przegrała bowiem 28:62. 19-latek startował też na torze w Toruniu w zawodach juniorskich i zwykle również wypadał nieźle.

Jeszcze nigdy na Motoarenie nie jeździli natomiast Max Fricke i Wiktor Kułakow. Nie mogło być zresztą inaczej - pierwszy z nich w ogóle nie startował w Polsce, a drugi nie miał okazji ścigać się w Enea Ekstralidze. Dwaj młodzi żużlowcy będą mieli dopiero szansę poznać toruński tor - na początek na treningach lub w meczach sparingowych.

Emil Sajftudinow (w żółtym kasku) w nowym sezonie będzie ścigał się na Motoarenie regularnie Emil Sajftudinow (w żółtym kasku) w nowym sezonie będzie ścigał się na Motoarenie regularnie

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (265)
Zobacz więcej komentarzy (11)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×