WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Pieszczek idzie do Trybunału PZM. Rozwiąże swój kontrakt?

Krystian Pieszczek skierował do Trybunału PZM wniosek o rozwiązanie kontraktu. Zawodnik, który nie podpisał aneksu finansowego, motywuje swoją decyzję zaległościami ze strony klubu.
Michał Wachowski
Michał Wachowski

Sprawa 18-letniego żużlowca jest o tyle skomplikowana, że ma on ważną umowę ze Stowarzyszeniem GKŻ Wybrzeże. Z kolei pieniądze zalega mu występująca w rozgrywkach ligowych spółka. W związku z tym rozwiązanie kontraktu może być trudne. Żużlowiec liczy jednak na pozytywny werdykt Trybunału. 

Młodzieżowiec mógłby występować nadal w Renault Zdunek Wybrzeżu Gdańsk, ale tylko w przypadku, gdyby doszedł do porozumienia w sprawie aneksu finansowego. Andrzej Terlecki nadal wierzy w pozytywny finał rozmów z młodym żużlowcem. - Krystian ma ważny kontrakt ze Stowarzyszeniem GKŻ Wybrzeże i ja nie chciałbym zajmować stanowiska w tej sprawie - powiedział w rozmowie z naszym portalem. - Obecnie, w okresie świąt, zawiesiliśmy nasze rozmowy. Wrócimy jednak do nich na początku nowego roku. Uważam, że Krystian będzie w dalszym ciągu jeździć w naszym klubie - podkreślił Terlecki.

Krystian Pieszczek łączony był w trakcie ostatniego okresu transferowego z Unibaksem Toruń, który pozyskał jednak ostatecznie Oskara Fajfera. Zainteresowanie sprowadzeniem młodzieżowca Wybrzeża wyrażał także Stelmet Falubaz Zielona Góra.

Gdyby rozwiązanie kontraktu ze Stowarzyszeniem GKŻ Wybrzeże okazało się niemożliwe, a Krystian Pieszczek nie doszedłby do porozumienia w sprawie aneksu finansowego ze swoim dotychczasowym pracodawcą, to możliwy jest jeszcze jeden scenariusz. Młodzieżowiec mógłby odejść ze stowarzyszenia na zasadzie wypożyczenia do któregoś z klubów Enea Ekstraligi. 

Jesteś kibicem "czarnego sportu"? Mamy dla Ciebie fanpage na Facebooku. Zapraszamy!

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (95):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • yes 0
  Postanowienie Trybunału byłoby precedensem. Powstawałyby (tak, właśnie powstawałyby) następne przypadki (spory) tworzone przez strony, dla których sposób zakończenia sprawy Pieszczka byłby korzystny. Poczekamy, zobaczymy.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • charismatic enigma 0
  Coś czuję że może dojść do wymiany na linii Rzeszów-Gdańsk.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • pz0 0
  Jest na to spora szansa. Jeżeli uda się ściągnąć Patryka do Lublina to wielkiej zasługi Sprawki w tym nie będzie. Nie wiem na jakim etapie są obecnie rozmowy i czy jeszcze trwają ewentualnie jak się zakończyły. W każdym razie był brany pod uwagę.
  Andrzej M To ciekawe, czyli w Lublinie para Madej-Beśko na juniorce?
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (92)
Pokaż więcej komentarzy (95)
Pokaż więcej komentarzy (95)
Pokaż więcej komentarzy (95)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×