Żużlowe wspominki: Polskie podium w Grand Prix

Tylko raz w historii cyklu Grand Prix zdarzyło się, że wszystkie miejsca na podium zajęli reprezentanci Polski. Pod tym względem historycznymi zawodami jest Grand Prix Polski w Toruniu.

Łukasz Witczyk

Był to pierwszy turniej Grand Prix, który rozegrany został na Motoarenie im. Mariana Rose. 19 czerwca 2010 roku polscy żużlowcy dostarczyli kibicom wielu pozytywnych emocji. W finale wystąpiło aż trzech biało-czerwonych, a zawodnikiem, który uzupełnił stawkę był Jason Crump. Australijczyk w decydującym wyścigu zajął czwarte miejsce.

Na najwyższym stopniu podium stanął wówczas Tomasz Gollob. Drugie miejsce wywalczył Rune Holta, a trzeci był Jarosław Hampel. Dla "Chudego" było to drugie zwycięstwo w sezonie, w którym sięgnął po tytuł Indywidualnego Mistrza Świata. Wcześniej Polak wygrał w Pradze, a dwa kolejne zwycięstwa odniósł w Vojens i Terenzano. Warto dodać, że w Toruniu Gollob zwyciężył we wszystkich siedmiu wyścigach, co dało mu łącznie 24 punkty.