KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Jerzy Drozd nadal prezesem Kolejarza Opole

Jerzy Drozd pozostanie prezesem opolskiego Kolejarza. Nie został wybrany na kolejną kadencję, ale wobec braku innych kandydatur zgodził się na dalsze sprawowanie swej funkcji.

Oliwer Kubus
Oliwer Kubus

Sprawdził się tym samym prognozowany scenariusz. Po raz drugi nie zgłosił się chętny do objęcia posady prezesa, a Jerzy Drozd nie wyraził zgody na wybór na kolejną, trwającą cztery lata kadencję. Pozostanie jednak na stanowisku. Formalnie - do końca sezonu 2015, choć, jak zaznacza, może ustąpić znacznie wcześniej, kiedy tylko znajdzie się jego następca.

Członkowie klubu postanowili uchylić uchwałę o skróceniu kadencji obecnego zarządu, którą na wniosek Jerzego Drozda podjęli w październiku 2012 roku. Piątkowa decyzja oznacza, że następne wybory odbędą się planowo dopiero pod koniec przyszłego roku. Do tego czasu zarząd może działać w bardzo okrojonej formie. W jego skład obok Drozda wchodzą tylko Zbigniew Szulc i Grzegorz Sawicki. Z funkcji wiceprezesów odwołano Zbigniewa Jędrzejczyka (sam podał się do dymisji) oraz Stanisława Wojtasa (od dłuższego czasu nie angażował się w sprawy klubu).

Podczas zebrania przedstawiono również raport finansowy. Kolejarz zakończył 2013 rok ze stratą 218 tysięcy złotych, a łączne zadłużenie osiągnęło 536 tys. zł. Mimo to prezes Drozd zachowuje optymizm. - W ubiegłych latach sytuacja też była trudna, a dawaliśmy sobie radę - podkreślał. - Pracowaliśmy jednak w lepszym klimacie. Teraz on się pogorszył, ale nic straconego, możemy go naprawić. Stawiamy grubą kreskę, odcinamy się od przyszłości i piszemy nową kartę. Liczę na współpracę z kibicami i wszystkimi ludźmi dobrej woli. Wspólnie możemy zdziałać więcej. Przy odpowiednim zaangażowaniu, jesteśmy w stanie wyprowadzić klub na prostą.

Jerzy Drozd zwracał także uwagę na palący problem stadionu. - Stanowi fatalną wizytówkę, a sponsorzy wstydzą się na nim pokazywać - tłumaczył. - Ciągle mówimy o celach sportowych, ale aby jeździć w I lidze, potrzebujemy lepszego stadionu. Należy on do miasta, które reaguje tylko wtedy, gdy musi. Czekamy na projekt gruntownej modernizacji. To podstawa dla rozwoju klubu.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Drugie podejście do wyborów w Kolejarzu. Powtórzy się scenariusz z listopada?

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (21)
 • -mirek- Zgłoś komentarz
  W OPOLU dalej rzadzi beton tzn ,komunisci z SLD
  • diablo77 Zgłoś komentarz
   A dla mnie to nic nowego.W Opolu rządzi jedna wielka mafia i nikt nawet nie myśli by zaryzykować i próbować zmian.A Drozd,no cóż.SAMI WIDZICIE ŻE JA NIE CHCĘ JUŻ,NO ALE NIKT TEŻ NIE
   Czytaj całość
   CHCE,WIĘC ZOSTANĘ DALEJ.NIE CHCEM ALE MUSZEM,jak to powiadał były prezydent Wałęsa!
   • Linoox Zgłoś komentarz
    SZTEFAN BRADOC '82 NA PREZESA!!!
    • cd-leon Zgłoś komentarz
     Idąc twoim tokiem rozumowania , bez celowe są spotkania na które ty równierz przychodzisz i dajesz głos ? No mnie zażucili ostatnio że jestem jak nożyce ! , no ale ty ? Piszesz takie
     Czytaj całość
     fajne żeczy a na spotkaniu gdzie byłeś ? Brawo . Jak zaorają Kolejarza to napiszesz i powiesz że to wina Leona i kibiców ?
     • marbo Zgłoś komentarz
      lepiej ne budiet
      • cd-leon Zgłoś komentarz
       Mój drogi potrafisz czytać ze zrozumieniem? Śmiem twierdzić, że chyba nie bardzo. Stwierdzenie ' chyba, że pisanie na forum Cię kręci i masz przy tym orgazm' było kierowane do
       Czytaj całość
       wypowiadających się niżej. P.S. to z kim to robisz jakoś nie szczególnie mnie interesuje. 'Pisanie tutaj nic nie da' Chodziło o to, że wiele osób na forum przedstawia swoje wizje, ale żadna z nich nie odważy się wyjść z tym do zarządu albo innych władz. Wyboraź sobie, że ja wyszedłem z inicjatywą, moje zdanie i pomysły ujżały światło dzienne. O tym możesz się przekonać czytając artykuły na stronie KolejarzOpole.pl, sportowychfaktach czy chociażby w Tygodniku Żużlowym.
       • cd-leon Zgłoś komentarz
        Niejednokrotnie Były wytykane błędy zarządu i ubliżanie . Dajcie wy już ku..a spokój . Pisanie tutaj nic nie da , potrafisz ? pokaż , masz pomysł ? przedstaw ( nie tutaj na forum ,tylko
        Czytaj całość
        w klubie ), chcesz komuś dokopać ? to osobiście ( chyba że pisanie na forum kręci cię i masz przy tym orgazm )Dziękuje temu pajacowi co wstawił na forum Kolejarza coś co spowodowało że zrobiło nie miłą atmosferę na walnym.
        • Opole2013 Zgłoś komentarz
         Dzięki za życzenia dla Kolejarza. Członkowie Klubu na Walnym jednogłośnie byli za sprawowaniem funkcji prezesa przez pana Jerzego Drozda do końca 2015 r. Było w tej sprawie głosowanie i
         Czytaj całość
         sprawa jest jasna. Były trzy głosy wstrzymujące się, ale wynikały one nie z przeciwnego zdania tych osób, a z propozycji ograniczenia zarządu o osoby, które zrezygnowały z pracy w zarządzie. Nie były natomiast przeciwko kontynuacji pracy przez pp. Drozda, Szulca i Sawickiego. Przedstawione przez zarząd działania na 2014 r. mają szansę powodzenia i jest nadzieją, że Kolejarz wyjdzie na prostą. Trzeba też przyznać, że zadłużenie w stosunku do innych klubów nie jest aż takie powalające, a ubiegłoroczną stratę można pokryć z kwot, które klub już pozyskał na działalność. Złośliwe uwagi są nie na miejscu. Jak jesteście przeciw klubowi, to wytnijcie chociaż logo klubu z Waszych wypowiedzi. Członkowie klubu mają prawo nosić takie odznaki, a jakoś wczoraj wyraźnie odcięli się od tego typu wypowiedzi w internecie. Pozdrowienia i zapraszam do Opola na zawody. Każdy kibic mile widziany:-)
         • szakal44 Zgłoś komentarz
          " aby jeździć w I lidze, potrzebujemy lepszego stadionu" Hmmm...a ja ciągle myślałem że do tego potrzebna jest dobra drużyna, stabilne finanse i atmosfera w klubie !!! Czyli w Opolu już
          Czytaj całość
          NIGDY nie będzie wyższej ligi, bo nie będzie stadionu !!!!!!!
          • marbo Zgłoś komentarz
           a dlaczego nie odwołano p. zbigeniewa szulca?
           • speeeedway Zgłoś komentarz
            ahahahha
            • -K- Zgłoś komentarz
             Kolejarz powinien zmienic nazwe na Drozdownie :D
             • dechain Zgłoś komentarz
              Obyśmy się tylko utrzymali...:)
              Zobacz więcej komentarzy (6)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×