Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

MDM Komputery ŻKS Ostrovia po pierwszym treningu

Mariusz Staszewski i Kamil Brzozowski jako pierwsi w tym roku pojawili się na torze w Ostrowie. Razem z drugoligowcem kółka kręcili żużlowcy z innych klubów.
Dawid Bilski
Dawid Bilski

W tym gronie znaleźli się: Fredrik Lindgren, Krzysztof Kasprzak, Piotr Świderski, Łukasz Sówka, Michał Szczepaniak oraz Mateusz Szczepaniak. Po zimowej przerwie ostrowski owal został bardzo dobrze przygotowany i zawodnicy z krótkimi przerwami na kosmetykę nawierzchni trenowali przez 3 godziny. Rywalizacji spod taśmy spróbowali bracia Szczepaniakowie oraz Lindgren i Sówka.

Zawodnicy MDM Komputery ŻKS Ostrovia pod taśmą ustawią się w czwartek. Środowe zajęcia były dla nich pierwszym treningiem przed sezonem 2014. - To był taki zapoznawczy, spokojny trening dla zawodników naszego zespołu. Dopisała nam pogoda, tor był dobrze przygotowany. Trening odbył się w bardzo dobrych warunkach - powiedział Grzegorz Dzikowski, szkoleniowiec drugoligowca, który miał do dyspozycji krajowych żużlowców. Była też młodzież, która w ubiegłym roku zdała certyfikat "Ż".

Wszyscy płynnie i bez żadnych problemów pokonywali łuki ostrowskiego owalu. - Wyjechałem pierwszy raz na tor. Trening oceniam jak najbardziej pozytywnie. Dobrze przepracowałem zimę i nie czuję żadnego zmęczenia. Na kolejnych treningach pewnie pojedziemy już spod taśmy - mówił Marcin Wawrzyniak, junior Ostrovii.

- Jeździliśmy pojedynczo i każdemu wydawało się po tak długiej przerwie, że jedzie bardzo szybko. Następne treningi poświęcimy już na doregulowanie sprzętu - powiedział Kamil Brzozowski, który podczas środowego treningu testował nowy tłumik. Do tego tematu wrócimy niebawem.

Kolejny trening w Ostrowie Wielkopolskim zaplanowany został na czwartek. Początek o godzinie 12.00.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (4):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×