WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

W Bydgoszczy nie widać przerwy w jeździe

Ośmiu Polonistów wzięło udział w pierwszym tegorocznym treningu na bydgoskim torze. Na razie próbne kółka kręcili krajowi zawodnicy, a kolejne zajęcia w piątek oraz w przyszłym tygodniu.
Andrzej Matkowski
Andrzej Matkowski

Tuż przed godziną 15 w czwartek po raz pierwszy w tym roku na swój tor wyjechali żużlowcy bydgoskiej Polonii. W pierwszych zajęciach, pod czujnym okiem świeżo nominowanego trenera Jacka Woźniaka oraz prezesa klubu Andrzeja Polkowskiego, wzięli udział krajowi zawodnicy Polonii - trzech seniorów Robert Kościecha, Mateusz Szczepaniak i Marcin Jędrzejewski oraz pięciu juniorów Szymon Woźniak, Bartosz Bietracki, Szymon Grobelski i adepci bydgoskiej szkółki Patryk Rydlewski z Arkadiuszem Andrzejewskim.

- Widać u zawodników głód jazdy po zimie - skomentował pierwsze jazdy trener Jacek Woźniak. - Był to pierwszy trening, więc na razie zawodnicy nie jeździli spod taśmy. W piątek od godziny 13 również przewiduję tylko starty bez taśmy. W przyszłym tygodniu natomiast będzie już ściganie w grupach. Na razie była to pierwsza okazja do rozjeżdżenia się, bez żadnego napinania - wyjawił treningowe plany bydgoski szkoleniowiec.

W jeździe zawodników nie było widać między-sezonowej przerwy. - Nareszcie możemy trenować w Bydgoszczy. Ja już co prawda odbyłem trzy treningi w Ostrowie, a to był mój czwarty. Warunki są dobre i fajnie było pojeździć na swoim torze - cieszył się Mateusz Szczepaniak. Wtórował mu wracający do Polonii Marcin Jędrzejewski: - Na razie wrażenia dobre. Jak co roku przed wyjazdem do końca nie wiedziałem, czy pamiętam jeszcze, jak jeździć na motocyklu. Na szczęście wszystko się udało, wyjechałem na tor i na razie jest dobrze. Oby tak dalej! - wyraził swoje nadzieje "Siopek".

Marcin nie zapomniał, jak należy pokonywać kolejne okrążenia bydgoskiego toru. - Co roku mam obawy, czy będę potrafił na tym torze jechać, ale po raz kolejny się udało. Chyba trzeba będzie te obawy w końcu wyrzucić do śmieci, żeby niepotrzebnie nie siedziały w głowie - z animuszem zakończył podsumowanie pierwszego treningu Marcin Jędrzejewski.

Podczas pierwszych jazd na bydgoskim torze, Mateusz Szczepaniak używał motocykla z polskim tłumikiem produkcji Leszka Demskiego. - Wrażenia z jazdy na motocyklu z tym tłumikiem mam jeszcze bardziej pozytywne. Mam dużo większą kontrolę nad motocyklem, sama maszyna też zachowuje się dużo lepiej. Dzisiaj lekko się odsypało na zewnętrzną i można było tam jechać normalnie, tak jak kiedyś. Motocykle nie przysiadały, wyciągały w każdym miejscu. Przede wszystkim motocykl cały czas ma swoją normalną moc - chwalił polski produkt Mateusz Szczepaniak. Podobne odczucia miał obserwujący poczynania z boku trener Woźniak: - Mateusz ma już za sobą więcej treningów, ale mimo wszystko widać różnicę w jeździe na motocyklu z tłumikiem pana Demskiego. Motocykl jest bardziej żywy na starcie, ale również na wirażu. Inaczej również słychać pracę tego motocykla - ocenił pracę motocykla z nowym tłumikiem bydgoski szkoleniowiec.

Mimo pochlebnych ocen, cała drużyna Polonii na razie nie będzie sprawdzała nowego tłumika. - Zawodnicy w miarę indywidualnych potrzeb mogą u nas próbować jazdy na motocyklach z nowymi tłumikami. Jeżeli zostanie on dopuszczony do zawodów, wtedy cała nasza drużyna będzie ich próbowała. Natomiast jeżeli nie otrzyma homologacji, to musimy nastawiać się na to, co jest obecnie - wyjaśnił Jacek Woźniak.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (7):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • Piknik_ZB 0
  Może nie znamy pierwszoligowych klubów, bo do tej ligi nie przywykliśmy, ale... przywykniemy.
  eXpErT Może nie znamy pierwszoligowych klubów, bo do tej ligi nie przywykliśmy, ale znamy zawodników, którzy tam jeżdżą. Mamy się bać Rybnika z Harrisem i Stachyrą, albo Łodzi, która z poważnych żużlowców ma tylko Lindbeacka?
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Piknik_ZB 0
  kasa Misiu, kasa ;-)
  kibic Polonii Bydgoszcz co jest grane tłumik demskiego nie ma jeszcze homologacji??? a tu zaraz liga rusza co jest grane?
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • kibic Polonii Bydgoszcz 0
  co jest grane tłumik demskiego nie ma jeszcze homologacji??? a tu zaraz liga rusza co jest grane?
  [ 1 komentarz w tej dyskusji ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (4)
Pokaż więcej komentarzy (7)
Pokaż więcej komentarzy (7)
Pokaż więcej komentarzy (7)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×