KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Ice Speedway: Szwedzi prognozują pokoleniową zmianę. Nastąpi teraz, podczas IM Szwecji?

Sobotni finał Indywidualnych Mistrzostw Szwecji zapowiadany jest jako najciekawszy od wielu lat. Na pozycje dinozaurów mocno napiera pokolenie nastolatków.

Jacek Cholewiński
Jacek Cholewiński

Specjaliści od lodowego ścigania zapowiadają, że w Szwecji nadszedł czas na pokoleniową zmianę warty. Oprócz Skandynawów z tego faktu najbardziej cieszą się, o dziwo - Rosjanie. Ich, od dziesiątek lat dominujących w ice speedway'u martwi starzenie się zagranicznej konkurencji. Nie mając z kim rywalizować, musieliby zamknąć się w swoim własnym świecie, a i tak kadłubowa dyscyplina skazana byłaby na wymarcie.

Podczas tegorocznego finału Indywidualnych Mistrzostw Szwecji oczekiwany jest zdecydowany atak młodzieży. Utalentowani Jimmy Olsen, Daniel Henderson, Ove Ledstrom i Niklas Svensson powinni naruszyć od lat utwierdzone pozycje wiekowych Stefana Svenssona i Pera Olofa Sereniusa . Oczywiście z grona faworytów nie należy wykluczać uczestnika IMŚ, Pera Andersa Lindstroma.

Zwycięzca ostatniego Pucharu Roelofa Thijsa, Ove Ledstrom wciąż ma 16 lat. Brązowy medalista IME, Jimmy Olsen jest zaledwie o rok starszy. Zbierający komplety w Isracingserien Daniel Henderson ma 22 lata, a syn Stefana Svenssona, Niklas jako najstarszy z czwórki "młodych gniewnych" ma w swoim dowodzie lat 23. Kto z nich jest w stanie powalczyć o najwyższe laury w Szwecji przekonamy się już w sobotni wieczór.

Dopełnieniem informacji o uczestnikach turnieju w Uppsala niech będzie fakt, że pełniący rolę rezerwy toru Conny Fastesson właśnie zbliża się do swoich siedemdziesiątych urodzin.

Lista startowa:
1. Per-Anders Lindstrom
2. Jimmy Olsen
3. Daniel Isaksen
4. Andreas Bergstrom
5. Fredrik Olsson
6. Tommy Flyktman
7. Ulf Ledstrom
8. Per-Olof Serenius
9. Stefan Svensson
10. Joakim Söderstrom
11. Ove Ledstrom
12. Jonas Lindholm
13. Johan Lundkvist
14. Mikael Flodin
15. Daniel Henderson
16. Niklas Svensson
Rezerwa toru:
17. Rickhard Edlund
18. Conny Fastesson
Rezerwowi:
19. Michael Jarl
20. Martin Börjegren

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
aktuellspeedway.se
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×