Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Joonas Kylmaekorpi zaskoczony dziką kartą na Grand Prix Finlandii

Joonas Kylmaekorpi dziką kartę na start w Grand Prix Finlandii otrzymał podczas swojego turnieju jubileuszowego. Czterokrotny mistrz świata na długim torze nie ukrywa, że nie spodziewał się nominacji.
Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk

W tym roku cykl Grand Prix po raz pierwszy w historii zagości w Finlandii. Turniej w kraju tysiąca jezior rozegrany zostanie 17 maja na stadionie w Tampere. Najbardziej utytułowanym fińskim żużlowcem w ostatnich latach jest Joonas Kylmaekorpi i to właśnie on otrzymał od organizatorów dziką kartę. - Joonas jest czterokrotnym mistrzem świata na długim torze i był naszym faworytem do dzikiej karty na Grand Prix Finlandii. Wiedzieliśmy, że Joonas ma swój testimonial w Anglii i to była doskonała okazja, aby wręczyć mu nominację na turniej w Tampere. Mieliśmy wszystko zorganizowane i potwierdzone. To była niespodzianka dla Joonasa - powiedział Jarno Kosonen, jeden z organizatorów Grand Prix Finlandii.

Kylmaekorpi nie spodziewał się, że informacja o otrzymaniu dzikiej karty przekazana zostanie mu podczas turnieju jubileuszowego, który w sobotę rozegrany został na torze w Eastbourne. - Niczego się nie spodziewałem. Nawet wtedy, kiedy Jarno wszedł na tor podczas prezentacji myślałem, że będzie promował Grand Prix Finlandii. Wówczas otrzymałem dziką kartę i zanim to do mnie dotarło minęło kilka chwil. Byłem zaskoczony i bardzo szczęśliwy. To sprawiło, że mój jubileusz był jeszcze bardziej wyjątkowy - przyznał Kylmaekorpi.

Joonas Kylmaekorpi wystąpi z dziką kartą w Grand Prix Finlandii Joonas Kylmaekorpi wystąpi z dziką kartą w Grand Prix Finlandii
Fin po raz ostatni w cyklu Grand Prix startował w 2004 roku. Otrzymał wówczas dziką kartę na zawody w Hamar. W swojej karierze Kylmaekorpi trzykrotnie startował z dzika kartą, lecz ani razu nie zdołał przejść pierwszej fazy eliminacji (wówczas zawody Grand Prix rozgrywane były według innego systemu niż obecnie). Zdaniem czterokrotnego mistrza świata na długim torze, doświadczenie może pomóc mu w osiągnięciu dobrego wyniku. - Minęło już dziesięć lat od momentu, kiedy ostatni raz ścigałem się w Grand Prix. W 2003 roku dwukrotnie wystartowałem z dziką kartą, a w 2004 roku raz. Teraz jestem dużo bardziej doświadczony niż wtedy. Jako czterokrotny mistrz świata wiem jak się odpowiednio przygotować do tak ważnej imprezy - ocenił Fin.

Za Kylmaekorpim długie przygotowania do sezonu. W przerwie zimowej Fin zmienił wiele elementów w swoim teamie. - Ciężko przygotowywałem się do sezonu, zmieniłem również kilka rzeczy w motocyklach. Pracuję z dwoma nowymi tunerami i zatrudniłem nowego mechanika. Po pierwszych treningach i zawodach mogę powiedzieć, że było warto ponieść wysiłek. Zmiany wydają się pozytywne, moje silniki są świetne, a ja dobrze czuję się na motocyklu. Nie mogę się doczekać startu w Tampere - stwierdził fiński żużlowiec.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Jak zakończy się występ Joonasa Kylmaekorpiego w Grand Prix Finlandii?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa

Komentarze (7):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×