WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Roman Karkosik zdecydował. Miliarder odejdzie z żużla po sezonie 2014! (aktualizacja)

Roman Karkosik podjął decyzję! Główny sponsor Unibaksu Toruń po sezonie 2014 wycofuje się ze wspierania sportu żużlowego.
Jarosław Galewski
Jarosław Galewski

O tym, że Roman Karkosik rozważa wycofanie się ze sportu żużlowego, informowaliśmy już wcześniej. Ostateczna decyzja miała zapaść 28 marca. - Decyzja już jest. Roman Karkosik wychodzi z żużla po sezonie 2014. Niebawem w tej sprawie zostanie wydane stosowne oświadczenie - słyszymy w toruńskim klubie. 

Główny sponsor Unibaksu był niezadowolony z przepisów, które funkcjonują obecnie w sporcie żużlowym. To właśnie ta kwestia miała powodować, że rozważał rezygnację z dalszego sponsoringu po zakończeniu sezonu 2014. - Głównymi przesłankami, które będę brał pod uwagę przy podejmowaniu ostatecznej decyzji będą skostniałe przepisy związku motorowego i brak chęci do wewnętrznej reformy. Chodzi m.in. o brak promowania polskiej młodzieży, co powoduje windowanie kontraktów dla zagranicznych gwiazd - mówił jeszcze niedawno w rozmowie z ISBnews Karkosik.

Decyzja głównego sponsora nie rzutuje jednak na to, co będzie działo się w przypadku Unibaksu w tegorocznych rozgrywkach. Klub zbudował silny skład i w sezonie 2014 będzie nadal wspierany przez miliardera. Torunianie do rozgrywek w ENEA Ekstralidze przystąpią z ośmioma punktami ujemnymi, ale zapowiadają szybkie odrobienie strat i walkę o mistrzostwo Polski. 

W minionym okresie transferowym Unibax zbudował drużynę, która przez ekspertów określana jest mianem dream-teamu. Szacuje się, że koszt jej utrzymania wyniesie około 14 milionów złotych.

Aktualizacja (19:55)

Roman Karkosik wydał krótkie oświadczenie, w którym czytamy:

Zgodnie z moją wcześniejszą deklaracją pragnę oświadczyć, że wraz z końcem sezonu żużlowego 2014 rezygnuję ze sponsorowania drużyny żużlowej KST Unibax. O powodach mojej decyzji poinformuję na początku przyszłego tygodnia.

Z poważaniem Roman Karkosik


Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Kup bilet na wielki finał Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Czy odejście Romana Karkosika ze sportu żużlowego to strata dla całej dyscypliny?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (207):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • FalubazJarak 0
  I co ty ped.....e ale z was piz...y
  Apator Fan Bez Karka mamy budzet na poziomie Falubazu.Straszne xd
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • miroslaw998 0
  Prezentujesz postawę takiego pieska salonowego co to za zamkniętymi drzwiami ujada.
  Gdybyś czytał z uwagą od samego początku to byś wiedział co autor miał na myśli. Mam bardzo wielu znajomych w Bydgoszczu i nikt poza tobą nie odbiera tego w podobny sposób.O jakim honorze piszesz nieboże? Kogo ty tu mieszasz? Wyrwałeś się gdzieś z zaścianka,przywieziony być może w kanie od mleka i w dodatku masz problem ze zrozumieniem.
  Dotknięci czują się ci którzy do takich rzeczy dopuszczali,prowokowali wręcz takie sytuacje. Byłeś wśród nich?
  Skoro tak to cierp i pyskuj a skoro nie to zamilcz jak robią to inni. To co napisałem jest odniesieniam do twórców i uczestników a nie do wszystkich. Dalszą dyskusję z tobą uważam za zbędną i nic nie dającą bo masz spaczone odbieranie rzeczywistości.
  Daj sobie spokój,mnie już to nie interesuje jakie ty masz odczucia a juz szczególnie twój honor i na co ty pozwolisz lub nie.
  GRYFM Kolejny raz wkładasz wszystkich mieszkańców Bydgoszczy do jednego wora. Takie rozumowanie uprawnia mnie do stwierdzenia że macie tupet godny Ojca Dyrektora. Mam swoją godność i nie życzę sobie poniżania przez człowieka który nie wie co to honor.
  [ pokaż odpowiedzi ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • GRYFM 1
  Kolejny raz wkładasz wszystkich mieszkańców Bydgoszczy do jednego wora. Takie rozumowanie uprawnia mnie do stwierdzenia że macie tupet godny Ojca Dyrektora. Mam swoją godność i nie życzę sobie poniżania przez człowieka który nie wie co to honor.
  miroslaw998 To żart jakiś z okazji 1 kwietnia? O Polsko!!! Co ty masz za lokatorów? Wypada jedynie zakrzyczeć i odesłać autora wpisu do decyzji rady miasta Bydgoszczu która w najbardziej jaskrawy sposób nie tylko deprecjonuje mieszkańców Torunia ale też swoją decyzją a nie merytorycznym działaniem chce powstrzymać ludzi potrafiących w Toruniu stworzyć programy przyciągające pieniądze unijne do miasta. O wizerunek miasta i jego mieszkańców postarali się już wasi włodarze z Bruskim i Jasiakiewiczem na czele. Jak wygląda dziś Bydgoszczu i jego otoczenie a także klub żużlowy wiedzą wszyscy poza tobą naturalnie. Golloba rozatrywać naeleży nie jako jednostkę lecz pewną całość na którą reszta [kibice,mieszkańcy]ślepo się zgadzała i biła mu nawet za to brawo.Ponadto w te działania wpisali się świetnie wszyscy Gollobowie i nie słyszałem nigdy aby ktoś za to przepraszał czy żałował. Poczytaj z uwagą uchwały swojej rady miasta Bydgoszczu a potem zaczynaj mówić cokolwiek o honorze. O przeprosinach naturalnie zapomnij.
  [ pokaż odpowiedzi ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (204)
Pokaż więcej komentarzy (207)
Pokaż więcej komentarzy (207)
Pokaż więcej komentarzy (207)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×