Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Inauguracyjny mecz ligi rosyjskiej. SK Turbina Bałakowo vs. SK Saławat

Szkoleniowcy obu ekip najcięższe armaty pozostawili w odwodzie. Mecz inaugurujący rozgrywki o Drużynowe Mistrzostwo Rosji zapowiada się jako konfrontacja młodzieży.
Jacek Cholewiński
Jacek Cholewiński

Żużlowy sezon w Rosji miał zainaugurować Memoriał Jewgienija Leoszkina. W pierwszym terminie zawody storpedował deszcz. Okazuje się, że przeniesionego na wtorek turnieju również nie będzie. Organizatorzy postanowili oddać cześć byłemu zasłużonemu trenerowi w lipcu, gdy w Polsce trwać będzie przerwa w ligowych rozgrywkach, poświęcona rywalizacji narodowych reprezentacji w Drużynowym Pucharze Świata. Tym samym czwartkowy mecz Turbiny Bałakowo z SK Saławat nie tylko zapoczątkuje rozgrywki ligowe, ale będzie także oficjalną inauguracją sezonu.

Faworytem meczu będzie z pewnością zespół kierowany przez trenera Olega Wołochowa. Za gospodarzami przemawia nie tylko własny tor, ale także większe doświadczenie i objeżdżenie w polskich ligach części zawodników Turbiny. Prowadzący SK Saławat Denis Sajfutdinow awizował skład złożony z młodych zawodników, wsparty doświadczonym Romanem Kaszirinem. As atutowy baszkirskiej drużyny, Emil Sajfutdinow najprawdopodobniej ograniczy swoje starty do występów ligowych na domowym torze w Saławacie. Warto również zauważyć, że Maksim Łobzenko, wytransferowany z Turbiny w okresie zimowym, po raz pierwszy zmierzy się ze swoimi dotychczasowymi kolegami.


Awizowane składy

SK Saławat:
1. Roman Kaszirin
2. Siergiej Polienok
3. Kiriłł Filinow
4. Andriej Jeżow
5. Maksim Łobzenko
6. Wadim Jamiłow
7. Klementij Klimow
8. ?

SK Turbina:
9. Andriej Kudriaszow
10. Andriej Czindiłow
11. Kiriłł Cukanow
12. Ilia Czałow
13. Władimir Borodulin
14. Siergiej Mizunow
15. Władimir Morozow
16. Denis Nosow

Zgodnie z rosyjskim regulaminem w awizowanym składzie można dokonać dwóch zmian (bez zamiany numerów startowych). Szkoleniowiec SK Saławat będzie mógł także uzupełnić wolne miejsce w składzie awizowanym

Zawody, które powinny rozpocząć się o godzinie 16.30 czasu polskiego poprowadzi sędzia Andriej Sawin, który od jakiegoś czasu jest przewodniczącym Komisji Torowej MFR.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!


Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (1):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×