Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Świetna średnia Michała Szczepaniaka na torze w Łodzi

W meczu Nice Polskiej Ligi Żużlowej Orzeł Łódź podejmie ŻKS ROW Rybnik. Dla części rybnickich żużlowców łódzki tor jest zagadką.
Marcin Karwot
Marcin Karwot

W ostatnim meczu żużlowcy ŻKS-u ROW Rybnik pokonali u siebie zespół z Lublina 48:42. W niedzielę Rekiny pojadą do Łodzi gdzie będą starali się pokonać miejscowy Orzeł. Rybniczanie będą jednak wyraźnie osłabienie, gdyż podczas meczu z KMŻ Lublin kontuzji doznał zakontraktowany przed dwoma tygodniami Rafał Szombierski.


Największe doświadczenie spośród rybnickich żużlowców na owalu w Łodzi ma zdecydowanie Michał Szczepaniak, który startował w barwach Orła w sezonie 2012. Szczepaniak może pochwalić się świetną średnią na łódzkim stadionie, która wynosi 2,400. Można więc powiedzieć, że starszemu z braci Szczepaniaków tor w Łodzi pasuje i to on powinien zdobyć dla rybnickiego zespołu najwięcej punktów w niedzielę. 

Trzykrotnie w ostatnich pięciu latach na stadionie w Łodzi ścigał się Dawid Stachyra. "Davidoff" swój najlepszy występ zanotował w 2012 roku, kiedy to zdobył 10 punktów i jeden bonus w pięciu biegach. W dwóch pozostałych meczach Stachyra zdobył łącznie 7 punktów i dwa bonusy w dziewięciu biegach.

Jeden ligowy mecz w Łodzi ma za sobą Chris Harris. "Bomber" w ubiegłym roku w barwach GKM-u Grudziądz zdobył na stadionie przy ulicy 6-go Sierpnia 10 punktów oraz jeden bonus. Brytyjczyk na pewno zechciałby powtórzyć ten wyczyn również w tym roku.

Dla pozostałych zawodników, którzy znaleźli się w awizowanym składzie Rekinów będzie to debiut na łódzkim torze lub pierwszy start w meczu ligowym. W gronie tym znaleźli się Vaclav Milik, Lewis Bridger oraz Kacper Woryna. 


Forma zawodników ŻKS-u ROW Rybnik na torze w Łodzi (od 2009 roku)*:

Zawodnik Mecze Punkty Biegi Średnia
Michał Szczepaniak 7 84 35 2,400
Dawid Stachyra 3 20 14 1,428
Vaclav Milik nie jechał
Chris Harris 1 11 5 2,200
Lewis Bridger nie jechał
Kacper Woryna nie jechał


* - dotyczy meczów ligowych

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Czy Michał Szczepaniak znowu zabłyśnie w Łodzi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf.własna
Komentarze (31)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×