Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Lwy z małymi szansami na odniesienie korzystnego wyniku w Toruniu

W niedzielnym meczu ENEA Ekstraligi Unibax Toruń zmierzy się z KantorOnline Viperprint Włókniarzem Częstochowa. Lwy wystąpią bez kontuzjowanego Grigorija Łaguty, co mocno ogranicza ich szanse.
Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk

Dwóch zawodników KantorOnline Viperprint Włókniarza Częstochowa w ostatnich latach reprezentowała barwy Unibaksu Toruń i dobrze znają tamtejszy tor. Są to Michael Jepsen Jensen i Rune Holta. Lepiej na Motoarenie im. Mariana Rose radził sobie Duńczyk, który w dwóch ostatnich sezonach trzykrotnie ścigał się w wyjazdowych meczach swoich drużyn przeciwko Unibaksowi. Przed dwoma laty "Liglad" zdobył dla Stali Gorzów 12 punktów i bonus, a w dwóch zeszłorocznych spotkaniach Duńczyk wywalczył po 11 "oczek".


Z kolei Holta w dwóch ostatnich sezonach czterokrotnie gościł w Toruniu. W swoim najlepszym występie Norweg z polskim paszportem zdobył 10 "oczek" i bonus. Łącznie z bonusami "Rysiek" zapisał na swoim koncie 38 punktów w 22 wyścigach. Dwa razy na Motoarenie ścigał się Mirosław Jabłoński. Wychowanek Startu Gniezno lepiej spisał się w 2012 roku, kiedy to wywalczył 9 "oczek" i bonus. Z kolei w ubiegłym sezonie zdobył 4 punkty i bonus w czterech startach.

Niezbyt miłe wspomnienia z Motoareny ma Grzegorz Walasek. Kapitan KantorOnline Viperprint Włókniarza Częstochowa rok temu wywalczył w starciu przeciwko Aniołom 10 "oczek" w sześciu startach. Z kolei w dwóch wcześniejszych spotkaniach "Greg" zdobył "tylko" 9 punktów w dziesięciu wyścigach. Słabo w Toruniu spisują się częstochowscy juniorzy. Artur Czaja w swoim najlepszym meczu zapisał na swoim koncie 6 punktów w pięciu startach, a Hubert Łęgowik w jedynym swoim występie w meczu ligowym przeciwko Unibaksowi wywalczył punkt. Dla Peter Kildemand będzie to debiut na toruńskim torze.

Forma zawodników KantorOnline Viperprint Włókniarza Częstochowa na torze w Toruniu (od 2010 roku)*:

Zawodnik Mecze Punkty Biegi Średnia
Michael Jepsen Jensen 3 35 18 1,944
Rune Holta 4 38 22 1,727
Mirosław Jabłoński 2 15 9 1,667
Grzegorz Walasek 3 19 16 1,188
Artur Czaja 4 11 15 0,733
Hubert Łęgowik 1 1 3 0,333
Peter Kildemand nie jechał

  * - dotyczy meczów ligowych

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Czy zespół z Częstochowy wywiezie z Torunia co najmniej punkt?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (50)
Zobacz więcej komentarzy (6)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×