Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Poznaniacy protestują przeciwko żużlowi. "Jest za głośny"

Nie wszyscy mieszkańcy stolicy Wielkopolski są zadowoleni z faktu, iż żużel może wrócić na poznański Golęcin. By temu zapobiec, lokalne stowarzyszenia wystosowały list do prezydenta miasta.
Michał Wachowski
Michał Wachowski

Reaktywacja żużla w Poznaniu będzie możliwa za sprawą sukcesu projektu "Sportowy Golaj". Dzięki pieniądzom z Budżetu Obywatelskiego wyremontowane zostaną trybuny, a także tor golęcińskiego stadionu. Optymistyczny scenariusz zakłada, że drużyna PSŻ Poznań zostanie zgłoszona do rozgrywek ligowych w 2016 roku.


Choć za projektem "Sportowy Golaj" zagłosowało 14 tysięcy mieszkańców, nie wszyscy są z tego pomysłu zadowoleni. Stowarzyszenia My-Poznaniacy i Prawo do Miasta wystosowały list do prezydenta Poznania, w którym apelują, by ten wstrzymał reaktywację żużla na Golęcinie.

"Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że tor żużlowy będzie generował ponadnormatywny hałas w porównywalnej skali jak Tor Poznań. W czasie kiedy jeszcze na Golęcinie organizowane były treningi i zawody żużlowe na plaży nad Rusałką z powodu ryku motocykli nie można było prowadzić zwykłej rozmowy" - napisano w liście stowarzyszenia. "Zwracamy się do Pana, Panie Prezydencie o zaprzestanie realizacji powrotu żużla na Golęcin. Teren Golęcina to własność Miasta Poznania, to nasza wspólna własność, czujemy się za nią odpowiedzialni wobec mieszkańców miasta, przyszłych pokoleń".

Prezes PSŻ Poznań, Arkadiusz Ładziński zapewnia jednak, że mimo sprzeciwu części mieszkańców, dalsze prace na golęcińskim stadionie są niezagrożone. - Wszystko wymaga oczywiście czasu i mówimy tu o miesiącach, a nie tygodniach, ale wierzymy, że za sprawą dużego zaangażowania ze strony władz miasta i POSiR-u, wszystko zostanie zrealizowane - podkreślił w rozmowie z naszym portalem Ładziński.

Jesteśmy na facebooku. Dołącz do nas!

Aktualne składy drużyn żużlowych:

PGE Ekstraliga -->>

Nice 1. Liga Żużlowa -->>

2. Liga Żużlowa -->>

Czy powrót żużla na Golęcin może nieść negatywne skutki dla mieszkańców Poznania?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (113):

 • FALUBAZERS Zgłoś komentarz
  Tych płaczków do Krzesin przekwaterować.
  • KSM FAN Zgłoś komentarz
   skisłym staruchom już wszystko przeszkadza ....
   • TOR II Zgłoś komentarz
    wczoraj na e-poznan 81% akietowanych opowiedziało się za zuzlem na Golaju a ten Pan w WTK o 18.20 nie wiedział co mówi na temat zuzla,same dyrdymały o halasie,begaczach,degradacji zieleni i
    Czytaj całość
    mieszkańcach Golęcina których nie ma,to znowu o hałasie na Solaczu chyba nie jest rodowitym POZNANIAKIEM bo nie bardzo orientował się w terenie wysłali GO to telewizji i pouczyli co ma mowić-wkółko jedno i to samo.
    • MarcinSTALG Zgłoś komentarz
     Debile nie wiedzą że teraz są nowe cichsze tłumiki..
     • Liberate Zgłoś komentarz
      Zawsze się znajdzie grupa osób, którym choćbyś z uszu wyskoczył - nie dogodzisz. Narzekają na korki...ale jak zaczniesz budować drogę - źle (głośno, nie tak, dlaczego w sezonie?).
      Czytaj całość
      Narzekają na stan zabudowań w śródmieściu...jak znajdzie się inwestor - budowla w złym guście. Ruszył "sportowy Golaj"...i jak należało się spodziewać, znaleźli się kolejni wiecznie niezadowoleni :) Uśmiechać się, kiwać... lekarz zabronił się denerwować ;)
      • Crusader Zgłoś komentarz
       Jak jest członkom stowarzyszeń za głośno to niech się wyprowadzą na wieś, bo teraz to tylko robią wieś z Poznania.
       • Poz68ZG Zgłoś komentarz
        Jestem "Poznaniakiem", kibicem żużlowym od przeszło 40 lat, kibicem KOLEJORZA od ok 30 lat. Przykro mi słuchać w jaki sposób argumentują moi "ziomkowie" sprzeciw co do powrotu Speedwaya
        Czytaj całość
        na Golęcin. Porównanie z torem wyścigowym uważam za przesadzone, zastanawia mnie dlaczego hałas podczas meczu piłkarskiego przestał przeszkadzać?! Ja mieszkam od stadionu w prostej linii ok. 2,5km i bardzo dobrze słyszę odgłosy ze stadionu. Moim zdaniem tu nie chodzi o hałas tylko o pieniądze z tego powodu, że jest to projekt obywatelski, który został poparty i zaakceptowany. Tyle że nikt nie lubi się dzielić pieniędzmi a że Poznań piłką stoi to mamy takie inicjatywy. Myślę, że taki problem dotyczy również innych ośrodków "piłkarskich" jak Warszawa czy Kraków. Pozdrawiam
        • kibic rowu Zgłoś komentarz
         zuzel to piękny sport nawet lepszy nisz pilka
         • Oyayebye Zgłoś komentarz
          Głupota ludzka nie zna granic. Nich sobie śmigają na kopaną szmatę:/
          • ABC- prawdziwy Zgłoś komentarz
           Na miejscu walczących o żużel w Poznaniu wystosowalbym list do prezydenta o likwidację dworca kolejowego... hałas większy i całą dobę przez cały rok... absurd?? Dlaczego nie?? Skoro
           Czytaj całość
           idiotom przeszkadzają motocykle 20-rrazy w roku...
           • jony65 Zgłoś komentarz
            może F1 na torze POZNAŃSKIM jest ciche !!!???!!!
            • Kaźmirz Bendke Zgłoś komentarz
             Ten niby głosny żuzel krytykują "STARE PIERDZIELE-ZAZDROŚNIKI"...wszystko im żle
             • MartaZG Zgłoś komentarz
              Niech posłuchają narzekających na silniki V6 zamiast V8 w Formule 1. W żużlu nigdy nie jest za głośno, metanol ponad wszystko. Dźwięk silnika to najpiękniejszy dźwięk na świecie
              Zobacz więcej komentarzy (100)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×