KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Krzysztof Kasprzak w reprezentacji Polski na DPŚ? Menedżer „KK”: On czuje się na siłach

Krzysztof Kasprzak przed kontuzją byłby kandydatem numer 1 do reprezentacji Polski na DPŚ. Obecnie "KK" miewa różne występy, ale mimo wszystko to raczej pewniak na finał w Bydgoszczy.

Maciej Kmiecik
Maciej Kmiecik
- Krzysztof zdecydowanie czuje się na siłach, by pojechać w Drużynowym Pucharze Świata. Wynik w Bydgoszczy z Grand Prix pokazał, że na tamtejszym torze czuje się bardzo dobrze. Wynik z zeszłego roku, kiedy nie zdobył punktu podczas zawodów Grand Prix nie ma w tym momencie odzwierciedlenia. Wcześniej w 2007 roku też stał na podium w Bydgoszczy, więc na tym torze jeździ mu się dobrze - powiedział Rafał Lewicki o ewentualnym występie Krzysztofa Kasprzaka w finale Drużynowego Pucharu Świata.
Krzysztof Kasprzak był pięciokrotnie członkiem polskiej złotej drużyny. W sezonie 2005 pojechał w eliminacjach i był rezerwowym w finale, a w latach 2007, 2009, 2011 i 2013 "KK" należał do czołowych postaci reprezentacji Polski w finałach. - Wiadomo, że start dla reprezentacji, dla Polski wyzwala dodatkową adrenalinę i chęć na to, by wypaść dobrze w tych zawodach. Poza tym Krzysztof ma doświadczenie w rywalizacji o Drużynowych Puchar Świata. W swojej kolekcji ma już pięć złotych medali z tej imprezy. To też przemawia na jego korzyść. Nie oszukujmy się, Polacy muszą w Bydgoszczy powalczyć o kolejne złoto - uważa Rafał Lewicki.
Krzysztof Kasprzak jest jednym z najbardziej utytułowanych polskich żużlowców w Drużynowym Pucharze Świata Krzysztof Kasprzak jest jednym z najbardziej utytułowanych polskich żużlowców w Drużynowym Pucharze Świata
Najbliższy turniej Grand Prix odbędzie się w Cardiff, skąd Krzysztof Kasprzak ma dobre wspomnienia. - Dla nas każde zawody mogą być punktem zwrotnym. Były już mecze, że nawet po tej feralnej kontuzji, Krzysztof jechał bardzo dobrze. Zdarzały się jednak słabsze występy. W Cardiff w ostatnich dwóch sezonach było dobrze. Stanowi to dobry fundament do tego, by odzyskać pewność siebie w Grand Prix. Ostatnie turnieje SGP po kontuzji nie były takie, jakie byśmy sobie życzyli. Aczkolwiek mamy świadomość tego, że ta kontuzja miała kolosalne znaczenie dla rozwoju sytuacji w tym sezonie. Chciałbym jednak zaznaczyć, że nawet przed urazem, nie nastawialiśmy się, że Krzysiek będzie walczył od razu o złoty medal czy o jeden z krążków. Nastawienie było cały czas takie samo, żeby jeździć dobre zawody. Trzymamy się metody małych kroków - kończy nasz rozmówca.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Czy Krzysztof Kasprzak powinien wystąpić w reprezentacji Polski w finale DPŚ w Bydgoszczy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (26)
Zobacz więcej komentarzy (5)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×