KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Włókniarz chce budować zespół wokół Kildemanda

Działacze częstochowskiego Włókniarza nie dopuszczają do siebie myśli o utracie Petera Kildemanda. - Sądzę, że to wokół niego będzie budowana cała drużyna - spekuluje prezes Dariusz Śleszyński.

Michał Wachowski
Michał Wachowski
Częstochowski klub zmaga się obecnie z niemałymi problemami finansowymi. W zasadzie przesądzone jest to, że do końca tego sezonu nie pojedzie Grzegorz Walasek. Klub zalega także pieniądze Grigorijowi Łagucie i wypożyczonemu z Włókniarza do Unibaksu Emilowi Sajfutdinowowi. W związku ze wspomnianymi zaległościami, zarząd nie wyklucza, że przystąpi do kolejnego sezonu bez wielkich nazwisk. Przesądzone jest natomiast to, że w zespole zostanie Peter Kildemand.
Duńczyk, który dołączył do Lwów przed tym sezonem, ma najwyższą średnią biegową w całym zespole (1,895). Jak zapowiedział Dariusz Śleszyński, będzie on jednym z kilku zawodników, którzy nie opuszczą po sezonie klubu z Częstochowy. - Wyniki osiągane przez Kildemanda pokazują, że słusznie sprowadziliśmy go do naszego zespołu. Chcemy, by został z nami na kolejne lata i sądzę, że to wokół niego będzie budowana drużyna na przyszły sezon - ocenił prezes KantorOnline Viperprint Włókniarza w rozmowie z naszym portalem. Częstochowianie nie obawiają się tego, by mogli mieć poważne problemy z zatrzymaniem Petera Kildemanda. - Trzeba mieć na uwadze, że nie jest to tak głośne nazwisko jak Emil Sajfutdinow czy Grisza Łaguta - stwierdził Śleszyński.
Czy Kildemand poradzi sobie z rolą lidera zespołu? Czy Kildemand poradzi sobie z rolą lidera zespołu?
Niewykluczone jednak, że Kildemand zażąda od Włókniarza lepszych warunków finansowych. Gdy przychodził do klubu z niższej klasy rozgrywek, w Enea Ekstralidze jego nazwisko było niemal anonimowe. - Nie mogę wykluczyć tego, że jego wymagana finansowe wzrosną. To jednak sprawa dotycząca kolejnego sezonu - zaznaczył prezes.

Nie należy się także spodziewać, by częstochowianie dokonali zimą roszad na pozycjach młodzieżowych. Zaufaniem cieszy się zwłaszcza Artur Czaja, który do końca 2015 roku będzie jeszcze juniorem. - Artur nie spisuje się obecnie tak dobrze jak na początku sezonu, ale mamy do niego zaufanie. Zapewniam, że jest jednym z tych zawodników, którzy w zespole na pewno zostaną - podsumował Śleszyński.

Czy budowa zespołu wokół Kildemanda jest dobrym pomysłem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (528)
 • Zbyszo Zgłoś komentarz
  Mam nadzieję że Artur pokaże się z jak najlepszej strony
  • półkownik Zgłoś komentarz
   Tytuł powinien być taki Lwy chcą budować skład wokół PROWIDENTA.
   • TOM99 Zgłoś komentarz
    W CZĘSTOCHOWIE NIE MA JUŻ NIC!!! SPORTU!!!...ROBOTY!!!...OPIEKI ZDROWOTNEJ!!!... DOPROWADZILI TO MIASTO DO
    Czytaj całość
    RUINY!!!... ZŁODZIEJE....!ZŁODZIEJE!....ZŁODZIEJE!...ZŁODZIEJE!... ZŁODZIEJE....!ZŁODZIEJE!....ZŁODZIEJE!...ZŁODZIEJE!... ZŁODZIEJE....!ZŁODZIEJE!....ZŁODZIEJE!...ZŁODZIEJE!... ZŁODZIEJE....!ZŁODZIEJE!....ZŁODZIEJE!...ZŁODZIEJE!... ZŁODZIEJE....!ZŁODZIEJE!....ZŁODZIEJE!...ZŁODZIEJE!... ZŁODZIEJE....!ZŁODZIEJE!....ZŁODZIEJE!...ZŁODZIEJE!... ZŁODZIEJE....!ZŁODZIEJE!....ZŁODZIEJE!...ZŁODZIEJE!...
    • półkownik Zgłoś komentarz
     szkoda słów na mataczy ale to koniec złodziei .
     • Katarzyna Ulamek Zgłoś komentarz
      A to ciekawe ale czy II liga będzie Petera sadysfakcjonowac heh ale kabaret ...
      • Zły Zgłoś komentarz
       Polska rzeczywistość jest porażająca. Ile buty i ignorancji jest u działaczy sportowych ? Nie mniej niż u polityków. Ale to w większości jedna sitwa. Działacze Włókniaża liczą na
       Czytaj całość
       zawodników a nie płacą. Jedyny argument lepszych warunków finansowych i wypłacalności to " PRZYSZŁY SEZON ". Czysta hipokryzja. Panowie zawodnicy uciekać z Częstochowy. To jedyny skuteczny program naprawczy. Po upadku tego bałaganu i odejściu "wspaniałych zaradnych " działaczy jest szansa na odrodzenie .
       • machujski Zgłoś komentarz
        Abstra chuje od tego, że bankrut nie zbuduje niczego bo maszynę startową też komornik przejmie, to drużynę najlepiej budować na działaczach Włókniarza. Wyobraźni u nich zero, mózg
        Czytaj całość
        występuje resztkowo więc materiałem na zawodnika żużlowego będą idealnym.No i rozumieją, że można podpisać umowy i nie płacić więc za darmo trochę kółek pokręcą. Działacze na motory!!!
        • lulajze Zgłoś komentarz
         Gość chyba na łeb upadł. Peter jeździ tylko dlatego, aby zdobyć angaż w lepszym i płynnym finansowo klubie za rok. Mają szczęście, że jest to jego pierwszy sezon w EE, więc musi
         Czytaj całość
         się pokazać. Inaczej by nie jeździł jak mu nie płacą. Będą się o niego bić, niech Czewa zapomni.
         • Areckimil Zgłoś komentarz
          Włókniarz chce budować zespół wokół Kildemanda tylko pytanie w której lidze Włókniarz wystartuje i czy w ogóle wystartuje w 2015 roku ?
          • opeciak Zgłoś komentarz
           Pytanie czy Kildeman zechce jeździć w 1-ej lidze!
           • Godfather-Darth Vader Zgłoś komentarz
            Tu nie ma co budować - Częstochowa leży i kwiczy robiąc pod siebie - tylko kto będzie biegał z pampersami. A jeszcze niedawno fachmani tego klubu robili napinkę, chociaż już bardzo
            Czytaj całość
            dawno mieli popękane wszystkie żyłki.
            • DamianCKM Zgłoś komentarz
             Kildemand nie zostanie u nas w II lidzę.
             • CKM71 Zgłoś komentarz
              Kildemand to zawodnik który najwięcej w tym roku zrobił dla Włókniarza i on jak nikt inny powinien zostać!!!
              Zobacz więcej komentarzy (106)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×