Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Zawodnicy nie pójdą na "układ" z Włókniarzem!

Włókniarz Częstochowa, podobnie jak Start Gniezno, myśli o tym, by rozwiązać swoją trudną sytuację poprzez ogłoszenie upadłości układowej. Wszystko wskazuje jednak na to, że nie będzie to możliwe.
Jarosław Galewski
Jarosław Galewski

Wniosek o ogłoszenie upadłości z możliwością zawarcia układu z wierzycielami przed sezonem 2014 złożył Carbon Start Gniezno. W tym przypadku cała procedura zakończyła się pozytywnie dla klubu. Wierzyciele zagłosowali za układem, drużyna mogła przystąpić do rozgrywek ligowych, a zaległości względem żużlowców zostały rozłożone na okres 32 miesięcy od daty zawarcia układu i uprawomocnienia się postanowienia o zatwierdzeniu układu.

Aktualnie sytuacja finansowa wielu polskich klubów jest bardzo trudna. Wiele ośrodków nie mówi o swoich problemach otwarcie. Inaczej jest w Częstochowie. Jak już wcześniej informowaliśmy, wysokość zadłużenia Włókniarza względem zawodników szacowana jest na około cztery miliony złotych. Zaległości sięgają jeszcze ubiegłego sezonu. Warto bowiem przypomnieć, że klub ma problemy z realizacją ugody, którą zawarł w kwietniu i na nowych warunkach z Emilem Sajfutdinowem. Trudna jest również sytuacja Grzegorza Walaska i Grigorija Łaguty.

Częstochowianie robią wszystko, żeby wyjść z trudnej sytuacji. W klubie mocno rozważany jest kierunek, który obrał właśnie Start Gniezno. Dariusz Śleszyński  potwierdza, że złożenie wniosku o ogłoszenie upadłości układowej jest brane pod uwagę. - Jest to procedura przewdziana prawem polskim, która zakłada, że istnieje możliwość zawarcia układu z wierzycielami. Jest ona przez nasz klub bardzo poważnie rozważana. Umożliwiłaby ona uspokojenie sytuacji finansowej, zawarcie porozumień z wierzycielami i rozłożenie zobowiązań na lata. Klub byłby wtedy zabezpieczony przed nierozsądnymi działaniami. Układ jest przeprowadzany pod nadzorem sądu. Propozycje układowe w pierwszej kolejności muszą być zatwierdzone przez sąd, a dopiero później zaproponowane zawodnikom. My jesteśmy na etapie rozważania tego ruchu. Warto też podkreślić, że postępowanie układowe gwarantuje wierzycielom większe zaspokojenie niż postępowanie likwidacyjne - wyjaśnił w rozmowie z portalem SportoweFakty.pl Śleszyński.

Upadłość układowa rzeczywiście mogłaby okazać się korzystna dla częstochowskiego klubu, ale jest jeden problem. Do zatwierdzenia układu dochodzi tylko w sytuacji, kiedy zgodzą się na niego wierzyciele. A z naszych informacji wynika, że w przypadku Włókniarza nie będzie to mieć miejsca. - Nie zgodzę się na układ. Mogę nawet poświęcić własne pieniądze i je stracić, ale zapewniam, że do takiej sytuacji nie dojdzie - powiedział nam jeden z zawodników, któremu Włókniarz zalega pieniądze. Pozytywnie do takiej propozycji nie są nastawieni także inni żużlowcy.

Wiele wskazuje więc na to, że częstochowski klub nie rozwiąże swoich problemów poprzez upadłość układową. Działacze Włókniarza będą zmuszeni najprawdopodobniej do poszukania innego rozwiązania.

Czy upadłość układowa rozwiązałaby problemy Włókniarza?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (216):
 • nikiStart Zgłoś komentarz
  Dramat finansowy jak epidemia masakra ten sport tonie
  • Speed58 Zgłoś komentarz
   http://sport.tvn24.pl/zuzel,118/szwedzki-zuzlowiec-na-skraju-bankructwa-oni-mnie-po-prostu-olewaja,450416.html?magazineSubcategory=0
   • wyan Zgłoś komentarz
    Za zaistniałą sytuację winię: 1.Działaczy - za podpisywanie kontraktów na które nie mieli zabezpieczonych pieniędzy. 2,Zawodników - za przyzwalanie Klubom na rozpisywanie długów -
    Czytaj całość
    ich dotyczących - na następny sezon. 3.Kibiców - za nadmierną presję wywieraną na zawodników,kiedy Ci domagali się swoich zarobionych pieniędzy. 4.PZM największego udziałowca EE - za niekonsekwencję i wymyślanie coraz to nowych licencji,których i tak nie kontrolują. To co napisałem powyżej nie dotyczy tylko Włókniarza,ale i inne zadłużone Kluby.
    • pusiu Zgłoś komentarz
     Sukiennika za pysk i niech spłaca razem z Mizgalskim to co zadłuzyli
     • -Skippy- Zgłoś komentarz
      Ja tylko chciałbym się dowiedzieć jak się ma zapewnienie Witkowskiego z grudnia 2013 do aktualnego stanu: [quote] A co się stanie, jeśli klub nie będzie realizował programu
      Czytaj całość
      naprawczego? Andrzej Witkowski (prezes Polskiego Związku Motorowego): Polski Związek Motorowy może natychmiast cofnąć licencję i klub przestanie jeździć z dnia na dzień w lidze. To nie jest teoria, ale realne zagrożenie dla klubów, które nie będą realizować programu. A zabranie licencji oznacza, że trzeba zaczynać od nowa, od drugiej ligi. Warte podkreślenia jest to, że teraz komisja licencyjna będzie działała permanentnie i będzie nadzorowała realizację zaleceń.[/quote] (źródło: PS 19/12/2013)
      • st Zgłoś komentarz
       Walasek miałeś w Rzeszowie jak w niebie, płacone zawsze na czas, premie, miła atmosfera, uznanie itp. Teraz masz to co chciałeś (kasa, sława i medale), no i jeszcze uważaj na te
       Czytaj całość
       odpinające się linki od gazu. Licho nie śpi:)
       • k 53 GKM Zgłoś komentarz
        Witam.Tak dla uzupelnienia,,Pear,,.Na dzisiaj ,to Was rozwalamy.My pierwszoligowcy.GKM/Torun.
        • k 53 GKM Zgłoś komentarz
         Witam.Kilka tematow ruszyles.Czym Ty zyjesz .Poprzednim sezonem/.Dzisiaj nic nie kumasz.Odpocznij.Pozdro.GKM/Torun.
         • k 53 GKM Zgłoś komentarz
          Witam.,,Czewiak,,Masz racje i tyle.Zal Was kibicow/nie napinaczy z Forum/.Zuzel musi istniec na wysokim poziomie.Ale sam widzisz.Ile minelo czasu od ,,glorii,,Play Off meczow,zeby zejsc na
          Czytaj całość
          ziemie.Laska panska na pstrym koniu jezdzi.I przez to sami sobie zaszkodziliscie w ,,polsce zuzlowej,,.A i tak podziekujcie dzisiaj za prawdziwe wspolczucie.Pozdrawiam Kolego.Nie chcialbym aby Moj GKM znalazl by sie w takiej sytuacji.I dlatego Was Kibicow rozumiem/nie wszystkich/.Ale dzialacze to jakis KOSMOS.A winowajca uciekl.Zenada.Pozdro.GKM/Torun.
          • kaszqty Zgłoś komentarz
           oglądasz programy w ipli? oglądaj teraz w hd za darmo
           • Czewiak Zgłoś komentarz
            No i dobrze, że nie pójdą na układ bo by zobaczyli swoją kasę jak świnia niebo, a Włókniarz kolejny rok trwałby w agonii. Niech to w końcu pier...nie, a może wtedy będzie szansa
            Czytaj całość
            poukładać wszystko od podstaw. A były prezes i inni ludzie nie działający już w klubie powinni być pociągnięci do odpowiedzialności za podpisywanie wirtualnych kontraktów. Możnaby zrozumieć dziurę w okolicach bańki ale czterech - przecież to jakaś paranoja. Jak można było doprowadzić w 2 lata klub do takiej nędzy i jeszcze beztrosko kontraktować kolejne gwiazdy - nie mieści mnie się to w głowie.
            • k 53 GKM Zgłoś komentarz
             Witamu.Biedaku,zal Mi Ciebie.Spruboj zrozumiec dlaczego.Ale Wiem ze nigdy nie zrozumiesz.GKM/Torun.,,,,wild,,,,
             • Pear Zgłoś komentarz
              powodzenia czewa !!
              Zobacz więcej komentarzy (203)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×