KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Grand Prix Nordyckie oczami Krzysztofa Cegielskiego

W sobotę w Vojens odbędzie się Grand Prix Nordyckie. Wyniki tych zawodów wytypował ekspert portalu SportoweFakty.pl Krzysztof Cegielski.

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
W sobotę zabraknie kilku zawodników, którzy w pełni sił mogliby włączyć się o zwycięstwo w Grand Prix Nordyckim. - Takie jest to Grand Prix, że nie ma wielu zawodników, a spośród tych którzy jadą, niektórzy są tylko w połowie zdrowi. To na pewno problem i zmagamy się z nim od kilku lat. Zwłaszcza w okresie, w którym zawodnicy są zmęczeni, koncentracja jest ograniczona. Nie ma co się dłużej na ten temat rozwodzić - powiedział Krzysztof Cegielski.
Wobec tych absencji, swoją szansę mogą poczuć inni zawodnicy. - Jak jedni tracą, to inni zyskują. Ci, co są w miarę zdrowi, będą się starali wykorzystać sytuację i zdobyć jak najwięcej punktów. W takiej roli jest między innymi Krzysztof Kasprzak, którego wcześniej los nie oszczędzał. Teraz to on może wykorzystać problemy innych - zauważył ekspert portalu SportoweFakty.pl.

Jacy żużlowcy włączą się do walki o zwycięstwo? - Bardzo liczę na Kasprzaka i mam nadzieję, że pojedzie w finale. Chciałbym też, by otarł się o finał Jarosław Hampel. Widać, że są u niego postępy i oby były one widoczne oraz trwałe. Dużą rolę mogą odegrać gospodarze, jak Nicki Pedersen, Peter Kildemand, czy Michael Jepsen Jensen. To zawodnicy, którzy mogą nawet awansować do finału. Duży progres zanotował Matej Zagar i myślę, że wokół nich wszystko się rozstrzygnie. Tai Woffinden nadal jeździ z kontuzją i jego dyspozycja to wielka niewiadoma. Oby wszystko rozstrzygnęło się w sportowej atmosferze - liczy Cegielski.

Grand Prix Nordyckie oczami Krzysztofa Cegielskiego:
1.
Nicki Pedersen
2. Krzysztof Kasprzak
3. Matej Zagar
4. Michael Jepsen Jensen
---
6. Jarosław Hampel

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×