KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Większość pilan lubi ostrowski tor

Victoria Piła w najbliższą niedzielę pojedzie do Ostrowa Wlkp. bronić 12-punktowej zaliczki w półfinale PLŻ 2. Większość pilskich zawodników dobrze czuje się na tamtejszym torze.

Robert Szłapak
Robert Szłapak

1. Rasmus Jensen

Duńczyk dopiero rozpoczyna swoją karierę w polskiej lidze i na zdecydowanej większości torów jedzie pierwszy raz. Mecz półfinałowy PLŻ 2 będzie dla niego debiutem w Ostrowie Wlkp.

2. Kamil Pulczyński

W meczu fazy zasadniczej w Ostrowie Wlkp. wychowanek toruńskiego klubu nie zachwycił. Zdobył zaledwie trzy punkty i był jednym z najsłabszych zawodników Victorii. Wcześniej pilski zawodnik startował na Ostrowskim torze kilkukrotnie w sezonie 2013. W test meczu Polska U21 - Polska U19. Kamil Pulczyński zdobył 6 oczek (2,2,0,0,2). Wcześniej w Półfinale MPPK uzyskał 7 punktów i bonus (3,3,1*), natomiast w kwietniu 2013 roku jako gość w Orle Łódź zdobył 2 punkty (0,w,2).

3. Jesper Monberg

Doświadczony Duńczyk swój ostatni występ na torze najbliższego rywala zanotował w 2009 roku, w barwach Unii Tarnów. Jego zespół pewnie zwyciężył spotkanie, a Monberg uzyskał dziewięć punktów i dwa bonusy (2*,0,3,1*,3).

4. Witalij Biełousow

Jeden z liderów Victorii w tym sezonie zanotował tylko jedno słabe spotkanie i to właśnie w Ostrowie Wlkp. W meczu fazy zasadniczej uzyskał zaledwie 2 oczka (1,1,0,0). Rosjanin tłumaczył się problemami sprzętowymi, jednak jego wcześniejsze występy na torze najbliższego rywala także były bardzo słabe.
Witalij Biełousow świetnie spisuje się w tym sezonie, a zawiódł jedynie w Ostrowie Witalij Biełousow świetnie spisuje się w tym sezonie, a zawiódł jedynie w Ostrowie
5. Piotr Świst

W meczu fazy zasadniczej Piotr Świst był najlepszym zawodnikiem Victorii w Ostrowie Wlkp. i zdobył 10 punktów (3,3,2,w,0,2). Jego poprzednie występy na tamtejszym torze także były dobre i zawsze zdobywał około dziesięciu oczek.

6. Arkadiusz Pawlak

Junior Victorii już w tym sezonie dwa razy wystąpił na ostrowskim torze i dwa razy były to niezłe występy. 24 czerwca podczas II rundy MDMP zdobył w czterech startach 9 punktów (2,3,2,2), a kilka dni później w meczu ligowym uzyskał 4 oczka (2,1,1).

7. Michał Piosicki

Nowy nabytek pilskiego klubu bez wątpienia miał najwięcej okazji do jazdy na ostrowskim torze ze wszystkich zawodników Victorii. Piosicki od kilku tygodni regularnie trenował na torze najbliższego rywala, ale także rozegrał już tam wiele zawodów. Ostatnie to turniej zaplecza kadry juniorów, na którym zajął siódme miejsce - 7 (0,d,3,1,3). W tym sezonie dobrze zaprezentował się również podczas meczu Ostrovia – Ostrowianie, kiedy zdobył 5 punktów i bonus (1,2*,2,0), a pokonał takich zawodników jak Mikkel Bech, czy Mariusz Staszewski.

Szukamy współpracowników! Dołącz do redakcji żużlowej WP SportoweFakty! ->

Czy Victorii uda się obronić 12-punktową zaliczkę?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (88)
Zobacz więcej komentarzy (35)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×