KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Tarnowianie się bali - rozmowa z Piotrem Rusieckim, prezesem Fogo Unii Leszno

- Dopiero po naszych jasnych sugestiach gospodarze zaczęli pracować nad torem - przyznaje prezes Fogo Unii, Piotr Rusiecki. Leszczynianie są zawiedzeni, że mecz w Tarnowie nie odbył się w niedzielę.

Michał Wachowski
Michał Wachowski

Michał Wachowski: Czy leszczyńskiemu klubowi odpowiada środowy termin rozegrania meczu w Tarnowie? Unia zabiegała początkowo, by spotkanie rozegrane zostało w poniedziałek.

Piotr Rusiecki: Rzeczywiście, nasza pierwsza propozycja była taka, by pojechać już dzień później. Dystans między Lesznem a Tarnowem jest dość spory i nie jest nam zbyt na rękę to, by wracać do Leszna, a dwa dni później wybierać się w ponowną drogę na mecz. Nasza propozycja nie spotkała się jednak ze zrozumieniem ze strony gospodarzy.
Leszczynianie słyną wręcz z tego, że potrafią przygotować tor po ulewach deszczu. Niektórzy twierdzą natomiast, że gospodarzom nie zależało na tym, by mecz odbył się w niedzielę.

- Przyjechaliśmy do Tarnowa w niedzielę rano i zastaliśmy tor w kiepskim stanie. Niestety, do godziny 13 niewiele się na nim działo. Dopiero po naszych jasnych sugestiach i sygnałach gospodarze zaczęli pracować nad nawierzchnią. Efekty były dostrzegalne, ponieważ od godzinie 14:30 tor był już w bardzo dobrym stanie.

Usłyszałem opinię, że tarnowianie po prostu bali się pojedynku z Bykami. Gdy przed meczem zaczęło ponownie padać, nie było wzmożonych prac na torze.

- Dla mnie to oczywiste, że tarnowianie się nas bali. Nie widzę innego wytłumaczenia tego, że nie robiono nic z przygotowaniami toru.

Tym bardziej, że Fogo Unia słynie z dobrej jazdy na przyczepnej, mokrej nawierzchni.

- W przypadku Unii Tarnów handicap własnego toru byłby z powodu opadów deszczu zagrożony. Muszę jednak jasno powiedzieć, że instytucja komisarza, sędzia i jury kompletnie sobie przy tej okazji nie poradzili. Nie podjęto żadnych istotnych ruchów, by doprowadzić do rozegrania tych zawodów. Nasza propozycja była taka, żeby ściągnąć warstwę błota oraz wody i dopiero wtedy podjąć ostateczną decyzję. Niestety nie zrobiono tego i moim zdaniem zbyt pochopnie odwołano to spotkanie. Nie wiem jaka była pogoda w Tarnowie po moim wyjeździe. Między godziną 16 a 18 na pewno tam nie padało. Zamiast tego świeciło słońce.
- Dla mnie to oczywiste, że tarnowianie się nas bali. Nie widzę innego wytłumaczenia tego, że nie robiono nic z przygotowaniami toru - ocenił Rusiecki - Dla mnie to oczywiste, że tarnowianie się nas bali. Nie widzę innego wytłumaczenia tego, że nie robiono nic z przygotowaniami toru - ocenił Rusiecki
Działa pan w żużlu od lat i chyba zgodzi się z tym, że niedziela nie była zbyt dobrą promocją tego sportu. Pod uwagę należy wziąć także to, co wydarzyło się w Gorzowie Wielkopolskim.

- Niestety tak. Skoro mamy takie narzędzia i możliwości, może odwołujmy mecze dzień prędzej. Poza tym, jeśli nazywamy Enea Ekstraligę najlepszą ligą żużlową na świecie, to bądźmy przygotowani do rozgrywek profesjonalnie. Są przepisy mówiące o możliwości dosypania nawierzchnię, więc dlaczego nie są one wykorzystywane? Wygląda na to, że niektóre punkty regulaminu są po prostu martwe.

Zenon Plech stwierdził niedawno, że funkcja komisarza toru jest zupełnie niepotrzebna. Czy pan także podpisałby się pod tymi słowami?

- Lepiej mieć czterech czy ośmiu sędziów z prawdziwego zdarzenia, niż sytuację, jaką mamy obecnie. Takie osoby jak komisarz toru są tylko dodatkowym kosztem dla klubów.

Zapewne liczy pan na pozytywny finał tej sprawy, jakim byłoby obronienie zaliczki w meczu rewanżowym?

- Oczywiście wierzymy w to, że mecz w Tarnowie zakończy się ostatecznie po naszej myśli. Liczymy na sukces, jakim byłby rzecz jasna awans Fogo Unii do finału.

Czy tarnowianie obawiali się meczu na mokrym i przyczepnym torze z Fogo Unią Leszno?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (291)
 • Radwanskiwaldemar Radwanskiwaldemar Zgłoś komentarz
  większej głupoty nie mógł powiedzieć
  • vexel Zgłoś komentarz
   Nie wiedzieć czemu, menadżer i prezes nie potrafią podejść dojrzale do tematu, zamiast stwierdzić to, co ich zawodnicy - tor po ulewie nie nadawał się do jazdy. Przyznał to w wywiadzie
   Czytaj całość
   Piotrek Pawlicki, który raczej nie należy do żużlowych "panienek", i nie odmawia jazdy z byle powodu. Wszelkie próby polemiki, które podejmują Skóra (wiele stracił w moich oczach) i prezes są, delikatnie mówiąc, bardzo nie na miejscu. Miejcie klasę, panowie - i bierzcie przykład z Waszych zawodników.
   • fiks Zgłoś komentarz
    OBIEKTYWNIE Poziomem sportowym Leszno na dzień dzisiejszy nie dorasta Tarnowowi do pięt. Taka jest prawda. Ich szansa zrodziła się wyjątkowo w niedziele z tytułu błota na torze i
    Czytaj całość
    niepewnej formy fizycznej Janka Kołodzieja.Te okoliczności rozbudziły w ekipie byków nierealne wcześniej nadzieje na awans.Do meczu jednak nie doszło,a dziś w miarę dobrych warunkach polegną z płaczem w nierównej walce z jaskółkami.P.S. Proszę mi przypomnieć kto dostał najwięcej kar w ostatnich latach za nieregulaminowe przygotowanie toru...??!!!
    • Qauthros Zgłoś komentarz
     A co jakby nagle pojechali w prawo?
     • Edit_ Zgłoś komentarz
      hahaha Tarnów się obawiał Unii Leszno hahaha a to zabawne haha:)
      • michael_s Zgłoś komentarz
       Ja się cały czas trzęsę tak się boję o wynik tego meczu. Leszno jest takie mocne. Czy to u siebie czy na wyjazdach. Szok. Nie wiem co to jutro będzie. A tak serio, to Pan Rusiecki jest
       Czytaj całość
       niepoważny. Jak chce szopkę z miasta robić, to niech robi, ale z Leszna. Kilka podobnych sytuacji już było jak ta choćby w Gorzowie, a ten Pan dalej żadnych wniosków poważnych nie potrafi wyciągnąć. Kuriozalne, że po takim oberwaniu chmury i po wcześniejszych opadach rano i dzień wcześniej są ludzie na wysokich stanowiskach, którzy mówią, że można było próbować. Dramat.
       • max1976 Zgłoś komentarz
        Sory taki mamy klimat.Rusiecki przestań pieprzyć,o trzynastej to przestało padać.Jeśli umiesz zrobić z błota i kałuż tor w półtorej godziny to jesteś prze .....j
        • max1976 Zgłoś komentarz
         Sory taki mamy klimat.Rusiecki przestań pieprzyć,o trzynastej to przestało padać.Jeśli umiesz zrobić z błota i kałuż tor w półtorej godziny to jesteś prze .....j
         • max1976 Zgłoś komentarz
          Sory taki mamy klimat.Rusiecki przestań pieprzyć,o trzynastej to przestało padać.Jeśli umiesz zrobić z błota i kałuż tor w półtorej godziny to jesteś prze .....j
          • zks tauronek Zgłoś komentarz
           Rusiecki zakłamany hipokryta. Wszyscy wtajemniczeni wiedzą że Leszno chciało jechać jak najszybciej bo wiedziało że po sobotnich zawodach Kołodziej bardziej nadawał się na pójście na
           Czytaj całość
           L4 niż wyjazd na tor .
           • Mirek Adamczyk Zgłoś komentarz
            panie rusiecki przestań pan piepszyć gupoty bo głowa boli tarnów się nie bał i nie boi nikogo tylko wszyscy widzieli tor a czy wy zdobędziecie jaki kolwiek medal w tych play-ofe to
            Czytaj całość
            jeszcze zobaczymy bo daleka droga
            • fan_speedway Zgłoś komentarz
             Pan Rusiecki wydawał mi się kompetentym prezesem. Ale od jakiegoś czasu wydaje mi się że lepiej by było gdyby po prostu milczał. Ma pretensje do Tarnowa o to że do 13 nie widział
             Czytaj całość
             satysfakcjonujących go prac na torze. Jak to nie klub koordynuje takie sprawy, tylko komisarz i sędzia. Za chwile dodaje że tor już o 14:30 był gotowy, czyli na 2 godziny przed zawodami...więc w czym problem ? Po ulewie przed samymi zawodami Rusiecki i Skórnicki chcieli by kibicom zafundować dodatkowe 2 godziny prac na torze po to tylko żeby po próbie toru stwierdzić że nie można się ścigać. Co do terminu poniedziałkowego to po prostu kolejna kpina z ludzi. Wystarczyło spojrzeć w prognozę pogody to by się dowiedział że w Tarnowie ma padać do środy. Wydaje mi się że zaczyna się lansować tak jak pewna Pani Prezes z Rzeszowa, "nie ważne co będę gadał byle tylko moje zdjęcie pokazali".
             • Tomasz G-sner Zgłoś komentarz
              Panie Prezesie, chce Pan pracować jako sędzia, komisarz czy też traktorzysta to proszę zmienić zawód...sami kurna specjaliści! Liczyłem ,że Pan Skórnicki siądzie ma motocykl i
              Czytaj całość
              przejedzie parę kółek na pełnym gazie, rozczrawałem się :(
              Zobacz więcej komentarzy (79)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×