KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Grand Prix Polski po raz piąty w Toruniu

W sobotę na torze w Toruniu rozegrane zostanie Grand Prix Polski. Najlepsi żużlowcy globu po raz piąty w historii rywalizować będą w zawodach elitarnego cyklu rozgrywanych na toruńskiej Motoarenie.
Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk

Po raz pierwszy turniej Grand Prix na torze w Toruniu rozegrany został 19 czerwca 2010 roku. Turniej ten był prawdziwym żużlowym świętem, a na trybunach Motoareny zasiadł komplet kibiców. Na wysokości zadania stanęli również reprezentanci Polski startujący w tych debiutanckich zawodach elitarnego cyklu rozegranych w Toruniu. Na najwyższym stopniu podium stanął Tomasz Gollob, a dwa kolejne miejsca zajęli Rune Holta i Jarosław Hampel.


Drugi turniej Grand Prix w Toruniu nie był już tak szczęśliwy dla biało-czerwonych. W sierpniu 2011 roku najwyżej z Polaków sklasyfikowany został Jarosław Hampel, który w finale był drugi. "Mały" musiał uznać wyższość tylko Andreasa Jonssona, a za plecami Polaka do mety dojechali Darcy Ward i Antonio Lindbaeck. W półfinałach odpadli Tomasz Gollob i Rune Holta.

W latach 2012-2013 w Toruniu rozgrywana była ostatnia runda zmagań o medale Indywidualnych Mistrzostw Świata. Dwa lata temu o najcenniejszy laur walczyli Nicki Pedersen i Chris Holder. Publiczność zgromadzona na Motoarenie nie ukrywała swojej sympatii do Australijczyka i to właśnie on został nowym mistrzem. Turniej zakończył się zwycięstwem Lindbaecka, drugi był Gollob, a trzeci Greg Hancock.

Jarosław Hampel trzykrotnie zawody GP Polski w Toruniu kończył w czołowej trójce Jarosław Hampel trzykrotnie zawody GP Polski w Toruniu kończył w czołowej trójce
Z kolei przed rokiem tytuł najlepszego żużlowca globu w Toruniu wywalczył Tai Woffinden, a zawody zakończyły się sensacyjnym zwycięstwem startującego z dziką kartą Adriana Miedzińskiego. Oprócz zawodnika miejscowego Unibaksu na podium stanęli Hancock oraz Hampel, który w czterech dotychczasowych turniejach trzykrotnie meldował się w czołowej trójce. 

Czołówka turniejów Grand Prix Polski w Toruniu i miejsca Polaków:

2010:
1. Tomasz Gollob (Polska)
2. Rune Holta (Polska)
3. Jarosław Hampel (Polska)
4. Jason Crump (Australia)
...
8. Adrian Miedziński (Polska)
13. Piotr Protasiewicz (Polska)

2011:
1. Andreas Jonsson (Szwecja)
2. Jarosław Hampel (Polska)
3. Darcy Ward (Australia)
4. Antonio Lindbaeck (Szwecja)
...
6. Tomasz Gollob (Polska)
7. Rune Holta (Polska)

2012:
1. Antonio Lindbaeck (Szwecja)
2. Tomasz Gollob (Polska)
3. Greg Hancock (USA)
4. Chris Holder (Australia)
...
8. Maciej Janowski (Polska)
14. Jarosław Hampel (Polska)

2013:
1. Adrian Miedziński (Polska)
2. Greg Hancock (USA)
3. Jarosław Hampel (Polska)
4. Niels Kristian Iversen (Dania)
...
7. Krzysztof Kasprzak (Polska)

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (5)
 • GRYFM Zgłoś komentarz
  Cały stadion czeka na złoto Kasprzaka, tylko nie róbcie wioski!
  • Hockley Zgłoś komentarz
   Bezsprzecznie najlepszym ze wszystkich czterech turniejów był ten pierwszy, kiedy całe podium zajęli reprezentanci Polski. Klasą samą w sobie był wówczas kompletny Gollob. Nikt nie miał
   Czytaj całość
   z nim żadnych szans. W 2011 roku show dali Jonsson i Ward (ten bieg nr 12 i ta kanapka przy bandzie...), pamiętny był też upadek Golloba po faulu Łaguty. Hampelowi niewiele zabrakło, by wyprzedzić Szweda w finale. 2012 rok i wielkie emocje w starciu Holder-Pedersen oraz szczęsliwy triumf Lindbaecka po defekcie Chrisa, znowu kapitalnie jeździł też Gollob. Rok temu Miedziński potwierdził, że miał wyborny, ale też pechowy sezon. Atak na Hancocku szykowany przez cały bieg był najwyższej klasy i Polak osiągnął życiowy, indywidualny sukces. Euforia po finale niezapomniana.
   • SailorRipley Zgłoś komentarz
    Jest może ktoś na forum z Grudziądza, który jedzie na GP w sobotę i wraca tego samego dnia? Poszukuje jedno wolnego miejsca (powrót). Jakby co, proszę o kontakt.
    • Zawsze My Zgłoś komentarz
     hah, tak się rozpędzili z biletami, że jednak nawet 1000 na stojące jednak będzie...i niebieska strefa znowu nic nie zobaczy, ciekawe czy też 3000 leżących na dachu sprzedadzą...
     Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
     ×
     Sport na ×