Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Przyjazd Leigh Adamsa do Leszna będzie możliwy?

Prezes Fogo Unii, Piotr Rusiecki, który w przeszłości był sponsorem i bliskim współpracownikiem Leigh Adamsa planuje odwiedzić go w Australii. Były żużlowiec zostanie przy okazji zaproszony do Leszna.
Michał Wachowski
Michał Wachowski

Gdy Leigh Adams startował w barwach leszczyńskiej drużyny, świętował z nią w 2007 i 2010 roku Drużynowe Mistrzostwo Polski. Od czasu zakończenia żużlowej  kariery nie zjawił się jeszcze w Lesznie. Przeszkodą okazał się poważny uraz kręgosłupa. Nie oznacza to jednak, że marzenie wielu kibiców nie zostanie zrealizowane w przyszłości. Pierwszym krokiem w tym kierunku może być wizyta Piotra Rusieckiego na Antypodach.


Podróż prezesa Fogo Unii nie będzie przypadkowa. Leszczynianie utrzymują stały kontakt z Australijczykiem, a o zawodniku pamiętają także kibice. Gdy Adams pojawił się na telebimie przed rozpoczęciem finałowego meczu Ekstraligi ze Stalą, cały stadion nagrodził go owacją na stojąco.

Okazuje się, że Adams, który ściskał kciuki za swoją dawną drużynę, otrzyma jeden ze srebrnych medali. - Po ostatnim meczu sezonu w Gorzowie zadeklarowałem, że pojadę do Leigh Adamsa i tak też zrobię. Przy okazji przekażę mu nasz srebrny medal. Jeżeli nie dostanę innego, z chęcią oddam mu swój własny - zapowiedział w rozmowie z naszym portalem Piotr Rusiecki.

Adams, który ściskał kciuki za swoją dawną drużynę, otrzyma jeden ze srebrnych medali Adams, który ściskał kciuki za swoją dawną drużynę, otrzyma jeden ze srebrnych medali
Australijczyk, który doznał m.in. złamania kręgosłupa i uszkodzenia rdzenia kręgowego porusza się w dalszym ciągu na wózku inwalidzkim. Prezes Rusiecki wierzy, że nie przeszkodzi to Adamsowi w wyprawie do Leszna. Na chwilę obecną nic w tej sprawie nie jest jednak przesądzone. - Więcej będę wiedział dopiero, gdy zjawię się w Australii. Na pewno spytam Adamsa, czy istnieje możliwość, by zjawił się w Polsce. Otrzyma ode mnie takowe zaproszenie - zakończył prezes Fogo Unii.

Leigh Adams reprezentował barwy Byków od 1996 do 2010 roku. Startując z bykiem na plastronie nigdy nie kończył rozgrywek z niższą średnią biegopunktową niż 2,277.

Czy wierzysz, że Leigh Adams zawita w najbliższych latach do Leszna?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (23):

Zobacz więcej komentarzy (10)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×