Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Victoria Piła chce, aby Włókniarz i Wybrzeże nie mieli prawa awansu

Po tym jak Prezydium Zarządu Głównego PZM odebrało licencje Włókniarzowi i Wybrzeżu możliwe jest, iż kluby z Częstochowy i Gdańska w przyszłym roku rywalizować będą w Polskiej 2. Lidze Żużlowej.
Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski

Tomasz Soter, prezes Victoria Piła jest za tym aby kluby z tych miast dołączyły do najniższej klasy rozgrywkowej w Polsce, aczkolwiek stawia warunek. - Będę domagał się, aby jechały bez prawa awansu. W 2012 roku Victoria spłaciła wszystkie zaległości, jakie Polonia Piła miała wobec zawodników i też godziła się na start bez prawa awansu - powiedział w rozmowie z serwisem pilskisport.pl.


Sezon 2014 dobiegł końca. W Pile obecnie dogrywają sprawy finansowe. - Budżet jeszcze nie jest zamknięty, ale wiele nam do tego nie brakuje. Zadłużenie które pozostało nam po sezonie myślę, że jest jak na warunki drugoligowe niewielkie. Do końca listopada składa się dokumenty licencyjne i myślę, że do tego czasu powinniśmy się rozliczyć z zawodnikami - przyznał Tomasz Soter.

Sternik Victorii zdradził, że są już pierwsi chętni do jazdy w pilskiej drużynie w przyszłym sezonie. - Jest zawodnik z ekstraligi, który w Pile chce bardzo jeździć. Jesteśmy w stałym kontakcie telefonicznym, ale na tę chwilę nas nie stać na tego zawodnika i nie będziemy z nim podpisywać kontraktu. Prezes klubu nie chciał jednak zdradzić ani jego nazwiska, ani drużyny którą w tym roku reprezentował.

Przyznał za to, że z tegorocznego zespołu największe szanse na pozostanie w drużynie ma junior Arkadiusz Pawlak. Młodzieżowiec dzięki pomocy sprzętowej od Henryka Stokłosy poczynił postępy. Oprócz niego, największe szanse na dalszy angaż mają Piotr Świst, Ben Barker oraz Rasmus Jensen. Klub będzie się jeszcze zastanawiał nad Steenem Jensenem.

Źródło: pilskisport.pl

Czy Włókniarz i Wybrzeże powinni być pozbawieni prawa awansu w 2015 roku?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
pilskisport.pl
Komentarze (218)
 • Przemek A Zgłoś komentarz
  I to ma być sportowa rywalizacja?Raczej sztuka dla sztuki czyli bezsensowne tworzenie kosztów!
  • omen666 Zgłoś komentarz
   Ryba piła i zdechła,a tak poważnie to równie dobrze można by prezesowi zakazać wstępu na Jasną Górę bo w przeszłości ludzie lewicy dołożyli cegiełkę do kłopotów pilskiego
   Czytaj całość
   żużla.
   • ahioj Zgłoś komentarz
    pies ogrodnika sam nie awansuje a innemu nie da!!!
    • omar Zgłoś komentarz
     Cyprian Bomber Szymko chce wrócić do Piły.
     • Jak Feniks z popiołu Zgłoś komentarz
      A tak dla porządku - dlaczego artykuł o medalikowym bankrucie jest również na zakładce E-ligowej?
      • paffka Zgłoś komentarz
       Pilaki mają w majtach bo znowu nie awansują, hahaha.
       • spawn Zgłoś komentarz
        Oj Panie Soter, zasunąłeś Pan skrót myślowy pomijając kilka istotnych szczegółów. Zupełnie niepotrzebnie zasunąłeś. A wystarczyło tylko powiedzieć, że jesteś przeciwny temu,
        Czytaj całość
        żeby w tym samym mieście startował nowy podmiot bez spłacania długów poprzedniego. Z niczym więcej nie trzeba było się wychylać przed szereg, bo i po co i tym samym nie narażać na krytykę. Podobne pomysły mnie osobiście kojarzą się z "zielonym stolikiem", "spółdzielniami" itp. i wolałbym, żeby mojego klubu z tym nie łączono. W przypadku Włókniarza i Wybrzeża i tak przecież nie ma najmniejszych szans na spłacenie wszystkich długów...
        • f1 Zgłoś komentarz
         W przypadku Wybrzeża to w ogóle nie ma o czym mówić, nawet nie ma opcji awansu do 1L. Ani finansowo, ani sportowo. Pojedzie ta sama drużyna która zdobyła 16pkt w Toruniu, z tym że bez
         Czytaj całość
         Mroczki który zapewnił ten punkcik na Ząbiku. Oby Renat się nam uchował. Na jedyne trofea w 2015-tym możemy liczyć w miniżużlu.
         • Cz-waCKM Zgłoś komentarz
          - Jeszcze wróci Włókniarz silniejszy... - Młody Soter niech sobie stawia warunki , postuluje i rządzi w domu ... - Pan prezes zapomina ze Victoria zglosila sie do startow po terminie ! -
          Czytaj całość
          " U kogoś widzi się pod lasem , swojego nie widzi się pod nosem " ...
          • kroki Zgłoś komentarz
           zero awansu Piła wygrała rundę zasadniczą ,ale i tak nie mogliśmy awansować
           • Jak Feniks z popiołu Zgłoś komentarz
            Słuszna racja - Piła też była ukarana w ten sposób.
            • Ryan84 Zgłoś komentarz
             Jeszcze się sezon nie zaczął a już wiadomo jaki klub będzie naszym głównym wrogiem i komu trzeba będzie dosadnie wpie..... w obu meczach!
             • Georgi Zgłoś komentarz
              Ach ta pamięć!! Komunikat GKSŻ: 1. Decyzja Zespołu ds. Licencji dla Klubów Ekstraligi Żużlowej oraz I i II Ligi Żużlowej z dn. 30.03.2012 r. przyznano licencję na sezon 2012 klubowi:
              Czytaj całość
              Klub Żużlowy Victoria Piła. Biorąc pod uwagę pismo KŻ Victoria Piła o rezygnacji z awansu, GKSŻ podjęła decyzję, że we wszystkich rundach finałowych, w wynikach dwumeczów z udziałem drużyny w/w klubu, od sumy punktów biegowych odejmuje się 24 punkty biegowe. W związku z powyższym ulegają zmianom: Regulamin Drużynowych Mistrzostw I Ligi (DM I Liga) i Drużynowych Mistrzostw II Ligi (DM II Liga) oraz Terminarz DM II Ligi 2012. Och p. prezesie, a może warto skonsultować swoje poglądy i wypowiedzi z kimś kto pokazał, że zna sie na przepisach żużlowych, ma ogromne doświadczenie organizacyjne i szanuje zdanie kibiców, organizując z nimi cykliczne spotkania informacyjne. Wicior - wracaj!
              Zobacz więcej komentarzy (61)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×