KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Lewis Bridger zawiesza karierę. W przyszłym roku nie wyjedzie na tor

- Straciłem moją miłość do sportu - napisał w oświadczeniu Lewis Bridger. Reprezentant Wielkiej Brytanii, startujący przez dwa ostatnie sezony w ŻKS ROW Rybnik, postanowił zrobić przerwę w karierze.
Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski

W trakcie sezonu 25-latek - nie pierwszy już raz - nie dotarł na mecz drużyny z Rybnika. Klub w związku z takim zachowaniem postanowił wówczas zrezygnować z jego usług. - Byłem w Cardiff i zgubiłem swój paszport. ŻKS ROW Rybnik podjął decyzję o zwolnieniu mnie ze skutkiem natychmiastowym. Dokończę sezon w barwach The Lakeside Hammers. Bez startów w Polsce nie ma dla mnie przyszłości w żużlu. Przepraszam - mówił wówczas Lewis Bridger. ŻKS ROW co prawda wyciągnął wówczas do niego jeszcze raz rękę i Anglik pojechał w jednym spotkaniu, ale teraz znowu wrócił temat jego dalszej kariery.


Urodzony w Hastings żużlowiec przyznał, że stracił miłość do sportu, ściganie już go nie cieszy i dlatego zawiesza swoją karierę. - Żużel to niebezpieczny sport, a gdy nie jest to przyjemność, istnieją bezpieczniejsze sposoby zarabiania na życie. To jest czas dla mnie, aby zrobić coś innego - napisał w oświadczeniu Brytyjczyk. Podziękował on też za wsparcie fanów i nie tylko. - Chciałbym podziękować wszystkim w Lakeside i ROW Rybnik, szczególnie kibicom obu drużyn, którzy byli fantastyczni we wsparciu mnie. Chciałbym również podziękować moim sponsorom, którzy wierzyli we mnie, promotorom, teamowi, a zwłaszcza dziadkowi Alanowi Thompsonowi.

Lewis Bridger nie wyklucza, że wróci jeszcze do żużla. - Mam nadzieję, że będę korzystać z przerwy, że ponownie odkryję swoją miłość do sportu i być może wrócę lepszy i silniejszy w przyszłości.

Lewsi Bridger postanowił zawiesić karierę Lewsi Bridger postanowił zawiesić karierę
Anglik w tym roku pojechał w dziewięciu spotkaniach rybniczan i ze średnią bieg. 1,535 był 39. pod względem skuteczności zawodnikiem Nice Polskiej Ligi Żużlowej. W przeszłości m.in. trzy razy startował w finałach Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów, był też młodzieżowym mistrzem kraju i reprezentantem Wielkiej Brytanii w Drużynowym Pucharze Świata.

Czy zaskoczyła cię decyzja Lewisa Bridgera?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
lewisbridger.com
Komentarze (32)
Zobacz więcej komentarzy (9)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×