Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Marma zostaje, ale ogranicza sponsoring!

Marta Półtorak i jej firma Marma nie będą już sponsorem tytularnym rzeszowskiego speedwaya. Na tej decyzji ucierpi budżet ekstraligowego klubu.
Damian Gapiński
Damian Gapiński

TAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Toruniu. Oglądaj w Eurosporcie!
O tej decyzji w kuluarach mówiło się od dawna. Osób, które wierzyły jednak w odejście Marty Półtorak z rzeszowskiego żużla, było niewiele. Między innymi ze względu na fakt, że swoje odejście prezes Marmy zapowiadała już wielokrotnie. W ostatnim tygodniu była jednak nadzieja na to, że coś się w żużlu zmieni. Liczyli na to przedstawiciele trzech klubów, którzy spotkali się z prezesem Andrzejem Witkowskim we Wrocławiu. Chodziło przede wszystkim o zmianę sposobu zarządzania Speedway Ekstraligą i większy wpływ na działalność spółki. W ich mniemaniu prezes PZM obiecał już to wcześniej. Jedną z uczestniczek tego spotkania była prezes PGE Marmy Rzeszów. Po wspólnej naradzie była jednak zawiedziona. - Po mojej rozmowie z prezesem Witkowskim i po tym, co nas spotkało w ciągu dwóch ostatnich lat, to stwierdziłam, że zbyt długo pracowaliśmy nad marką firmy, żeby nadal funkcjonować w tym zakresie w żużlu. Na czwartek planujemy konferencję prasową, na której poinformujemy szczegółowo o tym, co nas dotknęło - powiedziała dla SportoweFakty.pl Marta Półtorak.


Prezes Marmy szczegółowo swoją decyzję zamierza uzasadnić podczas czwartkowej konferencji. Nam wylicza sprawy, które miały decydujący wpływ na jej posunięcie. - Jednym z elementów było to, co działo się na linii Rafał Okoniewski - nasz klub. To swego rodzaju precedens. Regulamin jest nieczytelny i przykład Okoniewskiego nie jest jedyny. Kolejny to kara nałożona na nas za brak ciągnika podczas zawodów żużlowych. Wtedy musieliśmy zapłacić 20 tysięcy złotych. Po roku jechaliśmy do Tarnowa. Mecz został przerwany na dwie godziny i za uszkodzoną polewaczkę Tarnów dostał 5 tysięcy kary. Dopóki będzie taka dowolność interpretacji przepisów, to będzie to krzywdzące dla wielu klubów. Zwłaszcza dla tych, które wywiązywały się ze swoich zobowiązań. One dostawały wyższe kary finansowe. Kolejna sprawa - dwa sprzeczne oświadczenia Rafała Okoniewskiego. W jednym pisze, że nie pojedzie ze względu na swoje życie i zdrowie, w drugim, że zrobił to na moje polecenie. W którymś przypadku kłamał. I to jemu zawierzono w tej sytuacji - dodała Półtorak.

Prezes Marmy zapowiada, że nie będzie już sponsorem strategicznym klubu, jednak nie zamierza całkowicie wycofywać się z jego wspierania. - Na pewno nie Ekstraliga. W tym momencie nie widzę nic, co dawałoby stabilizację. Nasza firma czynnie wspierała klub. Budżet jest na określonym poziomie. W tym momencie nie wiemy na jakim on ma być poziomie, bo nie wiemy, jakie kary nas spotkają. Nie mamy wpływu na nic. Dlatego odchodzimy w cień. Będziemy nadal wspierać klub, ale w mniejszym zakresie - wyjaśniła Półtorak.

Ta decyzja może oznaczać koniec żużla na ekstraligowym poziomie w stolicy Podkarpacia. Prezes PGE Marmy wierzy jednak, ze znajdą się osoby, które będą w stanie dalej poprowadzić rzeszowski zespół do sukcesów. - Bardzo bym tego nie chciała, aby żużel ekstraligowy zniknął z Rzeszowa. Jest wielu sponsorów, którzy na pewno będą chcieli nadal pomagać klubowi. Czy uda się zebrać budżet na Ekstraligę? Trudno powiedzieć. Być może są to gorzkie słowa, ale uważam, że coś niedobrego wydarzyło się w żużlu. Nie zmierzamy w kierunku, w którym chcieliby tego sponsorzy. A w tym momencie wypowiadam się już z pozycji sponsora. Dlatego ograniczam swój wpływ na klub i chcę spojrzeć na to wszystko z boku. Przyda nam się nabranie dystansu do kilku spraw. Jedenaście lat to sporo. W tym czasie daliśmy się poznać jako solidny klub. Wierzę, że te podstawy będą podtrzymane - zakończyła Marta Półtorak.

Czy klub z Rzeszowa znajdzie środki, by wystartować w przyszłym sezonie w ENEA Ekstralidze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (268):

 • luk32 Zgłoś komentarz
  a gdzie jest fugiel z rzeszowa ?????? pewne info prowadza zaawansowane negocjajcie z trojanowskim heheheh
  • lysy30 Zgłoś komentarz
   pani Marto po co był ten awans żeby teraz odpuścić??? nie chciała pani jeździć w ekstra to po co awans??? trzeba było wcześniej myśleć????
   • wanow Zgłoś komentarz
    Co jak co ale co do pPóltorak to miałeś nosa.Jej wielcy klakierzy pouciekali pozmieniali nicki.Ciebie opluwali gdy im prawde w oczy waliłeś.U nas też cudownie nie jest tylko że
    Czytaj całość
    nasz pan Sady ostatnio chyba stał sie niemową.Widocznie jest tak zapracowany że nie jest w stanie powiedzieć co zdziałal dla Jaskółczego żużla.Pozdrawiam.
    • asterix1969 Zgłoś komentarz
     OK, Proroku :)
     • asterix1969 Zgłoś komentarz
      Ja jestem z Rzeszowa. Nigdzie nie zniknęliśmy, czekamy co dalej.
      • Prorok Zgłoś komentarz
       Jedyna puenta jest taka że ta kobieta nie umie przegrać.
       • Prorok Zgłoś komentarz
        Nie martwcie się:) Z Krosnem też są fajne derby:)
        • Prorok Zgłoś komentarz
         Ale cisza w Rzeszowie:) Jakby całe miasto wymarło:)Pouciekali z forum jak szczury z tonącego okrętu:)
         • asterix1969 Zgłoś komentarz
          Dzięki wielkie dla p. Marty za to, że przez 11 lat istniał żużel w Rzeszowie, chociaż były wzloty i upadki. Ale ten żużel był! I byli kibice, którzy byli z tą druzyną na dobre i na
          Czytaj całość
          złe. Ale styl i moment kiedy chce się p. Marta odwrócić od druzyny jest po prostu tragiczny. Żal czytać jak inne drużyny się zbroją, a nad nami coraz więcej czarnych chmur, a przed nami majaczy wielka czarna dziura. Wierzę, że p. Marta pokaże charakter i pozostanie jeszcze na dłużej!
          • CT Zgłoś komentarz
           [quote]styl i moment w którym zostawia klub jest tragiczny[/quote] Właśnie za to jest i będzie dla nas zerem
           • otoja Zgłoś komentarz
            Naprawdę szkoda że kolejny osrodek żużlowy moze upaść.ale jak sie słyszało od fanów marmy o tych widzianych busach gwiazd pod stadionem i ta napinka
            • tagheuer Zgłoś komentarz
             Koledzy z Rzeszowa. Myślę, że nie powinniście obrzucać teraz błotem p.Marty. W końcu przez 11 lat trochę kasy do Waszego klubu wniosła. Powinno jej się za to ładnie podziękować i
             Czytaj całość
             szukać nowych alternatyw. Co prawda styl i moment w którym zostawia klub jest tragiczny. Nie chcieliście jednak słuchać głosów rozsądku i ostrzeżeń o prawdziwej twarzy tej pani.
             • Ryan84 Zgłoś komentarz
              I co rzeszowiaki po co wam była ta napinka?! tak śmialiście się z Częstochowy, a sami będziecie cieniowali w ekstralipie w następnym sezonie...
              Zobacz więcej komentarzy (255)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×