To może być najwspanialsze Grand Prix w historii - echa konferencji na Stadionie Narodowym

 / PGE Narodowy
/ PGE Narodowy

Wielki entuzjazm i ekscytacja - tak przyjęto informację o tym, że sezon 2015 w SGP zostanie zainaugurowany na Stadionie Narodowym w Warszawie. Niektórzy wróżą, że padnie rekord frekwencji na SGP.

Adam Soroko (Ministerstwo Sportu i Turystyki): W tym ważnym dla Polaków miejscu, jakim jest Stadion Narodowy mieliśmy już wiele wielkich wydarzeń. Memoriał Kamili Skolimowskiej, mecz otwarcia mistrzostw świata siatkarzy, były sporty motorowe Verva Street Racing. Oglądaliśmy z zazdrością Grand Prix w Cardiff czy Kopenhadze. W imieniu Ministra Sportu i Turystyki składam podziękowania na ręce osób, które organizują tę imprezę wielką imprezę w Warszawie. Wierzymy, że będzie to najwspanialsza Grand Prix, jaką do tej pory zorganizowano. Biorąc pod uwagę klimat tego obiektu i to jak ważny żużel jest dla polskich kibiców, jestem przekonany, że będzie to wielkie święto. Występ Tomasza Golloba powinien być magnesem, który przyciągnie na trybuny kilkadziesiąt tysięcy kibiców.
[ad=rectangle]
Tomasz Półgrabski (Prezes Zarządu PL.2012): To wielka radość, że będziemy gościć żużel na Stadionie Narodowym. Wreszcie to się udało. Jestem z tego dumny. Wszystkie imprezy na Stadionie Narodowym miały szczęście, bo albo okazywały się sukcesem frekwencyjnym, albo przynosiły sukces Polakom.  Jestem pewny, że kibice z żużlowych miast przyjadą. Chodzi o to, żeby za pośrednictwem mediów nakręcić warszawiaków do przyjścia na stadion. Dach na Stadionie Narodowym jest w gotowości operacyjnej. Proszę się nie martwić. Prawdopodobnie na zawody dach będzie zamknięty, tak by pogoda w żaden sposób nie pokrzyżowała planów organizatorom.

Jacek Wojciechowicz (Zastępca Prezydenta m.st. Warszawy): Tradycje żużla w Warszawie może nie są takie, jak w innych miastach, ale w stolicy też są miłośnicy żużla. Żużel jako dyscyplina niezwykle widowiskowa ma się stać szansę jednym ze sportów narodowych. Mam nadzieję, że organizacja Grand Prix przyczyni się do tego, że żużel w Warszawie stanie się bardziej popularny i pozyska w stolicy nowych kibiców. Co ważne, na zawody Grand Prix przyjechać będzie można już drugą linią metra.

Uczestnicy konferencji prasowej na Stadionie Narodowym w Warszawie
Uczestnicy konferencji prasowej na Stadionie Narodowym w Warszawie

Andrzej Witkowski (Prezes Polskiego Związku Motorowego): Koniec wieńczy dzieło. Po kilku latach rozmów i negocjacji z BSI podpisaliśmy umowę na 3 sezony. Po raz pierwszy podpisano umowę z zarządem głównym PZM. Jeżeli Grand Prix w Warszawie, to oczywiście na Stadionie Narodowym. Marzeniem każdego kibica żużla było zobaczenie zmagań najlepszych żużlowców na jednym z najpiękniejszych stadionów w Europie. Mamy najlepszą drużynę żużlową świata. Tomasz Gollob wygrał w 1995 roku pierwszy turniej Grand Prix. Jest z nami aktualny wicemistrz świata, Krzysztof Kasprzak. Kibicom, zawodnikom, wszystkim miłośnikom sportu żużlowego należało się, by PZM doprowadził do organizacji Grand Prix na Stadionie Narodowym. Chciałbym, aby to było jedno z najlepszych wydarzeń sportowych w 2015 roku w Polsce. Może uda się przekroczyć frekwencję 50 tysięcy widzów i pobić rekord ustanowiony w Cardiff.

Paul Bellamy (dyrektor zarządzający BSI): Dla BSI jest to niezwykle ważne wydarzenie. Na Stadionie Narodowym pojedzie mistrz świata z 2010 roku, Tomasz Gollob. Stały progres czyni Krzysztof Kasprzak, być może w przyszłości mistrz świata. Tajną bronią Polaków będzie ich publiczność na Stadionie Narodowym. Zawsze chcieliśmy być na najlepszych stadionach świata. Współpraca z PZM pozwoli nam organizować zawody na jednym z najpiękniejszych obiektów świata. Cały cykl będzie składał się z 12 rund. Zaczniemy w Warszawie. Zakończymy w Australii. SGP wchodzi w nową, wspaniałą erę.

Tomasz Gollob (mistrz świata z 2010 roku): Dziękuję, że zostałem zaproszony, by pojechać na pięknym stadionie, w moim kraju, w naszej stolicy. To marzenie każdego żużlowca, by ścigać się na tak pięknym stadionie. Sport żużlowy jest naszym narodowym sportem i cieszę się, że zagości on na Stadionie Narodowym. Widziałem wiele stadionów, to jeden z piękniejszych obiektów w Europie. Po raz pierwszy na Stadionie Narodowym byłem niedawno podczas meczu piłkarskiego Polska - Szkocja. Cieszę się, że po raz ostatni będę mógł pożegnać się z kibicami na tak pięknym obiekcie.

Krzysztof Kasprzak (wicemistrz świata z 2014 roku): Życzyłbym sobie, żeby było czterech Polaków w finale na Stadionie Narodowym. Wtedy Tomek Gollob może wygrać. Ja mogę być drugi. Nie wybiegajmy jednak aż tak daleko w przyszłość. To wspaniałe, że możemy się tutaj ścigać. Dziękujemy PZM, że mogą te zawody się tutaj odbyć.

Źródło artykułu: