SEC: Turniej Challenge w Lendawie

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

FIM Europe opublikowało wstępny kalendarz na sezon 2015. Znane są już terminy zawodów o Indywidualne Mistrzostwo Europy - zarówno rund eliminacyjnych, jak i finałowych.

W tym artykule dowiesz się o:

Walka o medale w rundach finałowych rozegra się podczas czterech sobót: 20 czerwca, 11 lipca, 15 sierpnia i 19 września. Gospodarzem pierwszego turnieju finałowego jest Toruń - kolejni zostaną ogłoszeni w najbliższych tygodniach.

Warto podkreślić, że wszystkie rundy finałowe Speedway European Champioships odbędą się w soboty o godzinie 19.00 i tradycyjnie będą transmitowane na żywo do 71 krajów na całym świecie za pośrednictwem stacji Eurosport. [ad=rectangle] Francuskie Lamothe-Landerron będzie gospodarzem pierwszego półfinału do Speedway European Championships. W majowych eliminacjach, o przepustki do Challenge'u, żużlowcy powalczą również w ukraińskim Równem oraz węgierskim Nagyhalasz. Finał eliminacji, z którego 7. zawodników awansuje bezpośrednio do rund finałowych SEC 2015 odbędzie się 30 maja w słoweńskiej Lendawie (tej informacji brakowało w niedawno opublikowanym wstępnym kalendarzu FIM-Europe).[i]

Obiekt w Lamothe-Landerron
Obiekt w Lamothe-Landerron

- Bardzo cieszymy się, że w kalendarzu pojawiły się dwa nowe obiekty, na których będą rywalizować zawodnicy walczący o finał SEC. Zależy nam na tym by geografia rozgrywek żużlowych cały czas się poszerzała, stąd pomysł by Francuzi organizowali półfinał eliminacji przyjęliśmy z wielkim entuzjazmem. Nie tylko Lamothe Landerron, ale również Nagyhalasz to zupełnie nowe lokalizacje dla zawodników walczących w indywidualnych rozgrywkach żużlowych. To będzie ciekawy, różnorodny sezon, którego już nie możemy się doczekać. Gospodarzy rund finałowych będziemy ujawniać sukcesywnie, jeden po drugim -[/i] mówią przedstawiciele firmy One Sport, organizatora i promotora rund finałowych SEC.

Źródło artykułu: