KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Szwedzi jadą trenować w Rosji. Stefan Svensson na czele ekipy Trzech Koron

Od poniedziałku w Kamieńsku Uralskim i Kumertau ruszają treningowe obozy rosyjskiej kadry. Wraz z lodowymi dominatorami trenować będzie grupa czołowych zawodników Szwecji.

Jacek Cholewiński
Jacek Cholewiński
Sroga zima, która w rejony centralnej Rosji nadchodzi już z początkiem listopada, stwarza doskonałą okazję do wczesnego wyjazdu na tor przed każdym sezonem wyścigów motocyklowych na lodzie. Z zaproszenia do wspólnych treningów, jakie wystosowała rosyjska federacja, postanowili skorzystać Szwedzi.
Lodowe owale w Kamieńsku Uralskim i w Kumertau przez najbliższych dziesięć dni będą miejscem treningowego zgrupowania rosyjskich zawodników powołanych do kadry narodowej. Razem z Rosjanami trenować będzie grupa szwedzkich jeźdźców. Szefem ekipy jest doświadczony Stefan Svensson, który zabiera ze sobą debiutującego w ubiegłym roku syna Niklasa Svenssona, a także młodych i utalentowanych Jimmy Olsena i Daniela Hendersona. Na tego ostatniego w parku maszyn oczekuje odkupiony od mistrza świata Daniła Iwanowa kompletny motocykl.
Zalanie odpowiedniej jakości toru w warunkach rosyjskiej zimy zajmuje kilka dni Zalanie odpowiedniej jakości toru w warunkach rosyjskiej zimy zajmuje kilka dni
- Start do nowego sezonu poprzez treningi w Rosji powinien być perfekcyjny - powiedział Henderson. - Peter Jansson niedawno kupił dla mnie motocykl od Daniła Iwanowa. Treningowa rywalizacja z aktualnym mistrzem świata i jego kolegami musi przynieść dobre efekty - dodał wyraźnie podekscytowany Szwed.

Zawodnicy Trzech Koron nie będą jedynymi Europejczykami, którzy w najbliższych dniach trenować będą w Rosji. Na początku grudnia na zaproszenie Nikołaja Krasnikowa do Ufy wyjedzie Niemiec Gunther Bauer i jego syn, zaledwie szesnastoletni Lukas. Od prawie dwóch tygodni w dalekowschodnim Blagowieszczeńsku kręcą kółka i startują już w pierwszych zawodach Austriak Harald Simon i Niemiec Hans Weber.

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×