Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Transfery w Premier League: Workington Comets blisko skompletowania składu

W ostatnich dniach kluby rywalizujące w żużlowej Premier League dokonały kolejnych transferów. Blisko skompletowania kadry są włodarze Workington Comets.
Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk

Nazwiska trzech pozyskanych zawodników ogłosili włodarze Berwick Bandits. W nowym sezonie liderem Bandytów ma być Ben Barker, a oprócz Brytyjczyka do składu zespołu z Berwick dołączyli Thomas Jorgensen i Jake Allen. Działacze liczą, że Barker i Jorgensen będą czołowymi żużlowcami tego klubu. - Dziękujemy Coventry Bees za pomoc w osiągnięciu celu. Ben w przyszłym sezonie nadal chce się ścigać w Elite League. Thomas w zeszłym sezonie notował dobre rezultaty na naszym torze i zwróciliśmy na niego uwagę - przyznał John Anderson, promotor Bandytów.


W przyszłym roku w barwach Redcar Bears startować będą Stuart Robson oraz Hugh Skidmore. Tym samym dołączyli oni do Jana Graversena, który kilka dni temu podpisał kontrakt z Niedźwiedziami. Dla Skidmore'a będzie to trzeci sezon z rzędu spędzony w barwach klubu z Middlesbrough. Z kolei Robson w ostatnich latach reprezentował barwy Newcastle Diamonds, a zdecydował się on na zmianę klubu z powodu terminu domowych meczów Niedźwiedzi. Diamenty swoje spotkania rozgrywały w niedzielę, a Redcar Bears rozgrywa je w czwartki. Dzięki temu Robson będzie mógł więcej czasu spędzić z rodziną.

Do Edinburgh Monarchs zdecydował się wrócić Kevin Woelbert. Jeden z najlepszych niemieckich żużlowców w minionym sezonie był zawodnikiem Glasgow Tigers. - Jestem zadowolony z powrotu do Monarchów. Tor w Edynburgu jest zawsze taki sam, a nie jak niektóre obiekty, że raz jest twardy, a raz przyczepny. Mam nadzieję, że wrócę do formy, jaką prezentowałem będąc wcześniej zawodnikiem Monarchów - powiedział Niemiec.

Pierwszym zawodnikiem, który związał się umową z Peterborough Panthers jest Ulrich Ostergaard. Duńczyk w minionym sezonie był jednym z liderów Panter. - Cieszymy się, że udało nam się zatrzymać w składzie Ostergaarda. Wiem, że kilka klubów było zainteresowane jego zatrudnieniem, ale on chciał jeździć u nas. W tym roku widzieliśmy, że jest on jednym z czołowych zawodników Premier League - przyznał Ged Rathbone, szef Panter.

Blisko skompletowania kadry są włodarze Workington Comets. Szóstym zawodnikiem, który związał się umową z Kometami jest Ricky Wells, który w minionym sezonie był jednym z liderów tego zespołu. - Obie strony chciały kontynuować współpracę. Ricky jest bardzo popularny wśród naszych kibiców. Wierzę, że w przyszłym sezonie stać go będzie na pokazanie jeszcze więcej niż w tym roku - powiedziała Laura Morgan.

Nie próżnują również działacze Sheffield Tigers. W przyszłym sezonie w barwach tego klubu ścigać się będzie Josh Bates. - Czuję, że w zeszłym sezonie zrobiłem duże postępy i chciałem zostać w Sheffield. Działacze dali mi do zrozumienia, że są zainteresowani moją jazdą w tym klubie - przyznał Josh Bates. Co ciekawe, jest on siostrzeńcem promotora Tygrysów, lecz nie miało to wpływu na przedłużenie umowy. - Wiem, że wiele osób mówi, że Josh zostanie z nami ze względu na powiązania rodzinne, ale nie jest to prawda. To jest walczący zawodnik, a kibice go uwielbiają za jego heroiczny wysiłek. On w pełni zasługuje, by zostać w Sheffield - ocenił Damien Bates.

TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
speedwaygb.co

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×