Czy czekasz już na LOTTO Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland i swój przyjazd do Warszawy?
Greg Hancock: Absolutnie! Przez ostatnich kilka lat bardzo dużo mówiło się o tym wydarzeniu, a teraz Warszawa jest już oficjalnym miejscem rozegrania zawodów. To świetna wiadomość.
[ad=rectangle]
Czy byłeś kiedyś w Warszawie i spędziłeś tam trochę czasu, a może stolicę Polski znasz głównie z lotniska, gdzie czeka się na podróż?
- Warszawę znam głównie z pobytów na lotnisku i w hotelach, ale miałem też kiedyś okazję zjeść w Warszawie kolację z moim teamem, gdy jechaliśmy na jeden z turniejów Grand Prix do innego miasta.
Jaka była twoja pierwsza reakcja, gdy dowiedziałeś się, że Grand Prix odbędzie się w przyszłym roku w Warszawie?
- Uznałem, że to świetna wiadomość. Od lat BSI zabiegło o to, aby turnieje Grand Prix odbywały się w stolicach całej Europy, a nawet w miastach pozaeuropejskich. Rozmowy zamieniły się w rzeczywistość - jak widać po ostatnich latach - i jest to informacja bardzo pozytywna dla całego sportu, że możemy oglądać Grand Prix na dużych stadionach i w dodatku w różnych krajach.
Stadion Narodowy może pomieścić około 57 000 kibiców. Jak czuje się zawodnik, gdy może pokazać się przed tak liczną rzeszą kibiców?
- Gdyby kibice mogli wypełnić ten stadion tak licznie, oznaczałoby to, że zainteresowanie żużlem jest ogromne - jak w Cardiff. Wszyscy żużlowcy zawsze mają nadzieję ścigać się podczas zawodów, na których trybuny są wypełnione po brzegi. To nasze marzenie. Takie wielkie widownie jak w Cardiff lub na Friends Arena w Sztokholmie czynią z żużla sport bardzo elitarny.
[b]
Czy wiesz, że na Stadionie Narodowym rozgrywano w 2012 roku piłkarskie mistrzostwa Europy i czy uważasz, że żużel może teraz dorównać w Polsce pod względem popularności piłce nożnej?[/b]
- Tak, wiem, że na tym stadionie rozegrano Euro 2012. Wierzę, że żużel jest w Polsce tak samo popularny jak piłka nożna, ale wiele osób jeszcze go po prostu nie odkryło.
Czy twoja rodzina podróżuje z tobą na wszystkie turnieje Grand Prix i czy masz zamiar zabrać dzieci i żonę do Warszawy?
- Moja rodzina nie jeździ ze mną na wszystkie zawody z powodu codziennego życia, obowiązków i szkoły, do której chodzą dzieci, ale jest duża szansa, że przyjdą ze mną do Warszawy.
Co robiłeś od czasu wywalczenia mistrzostwa świata? Gdzie planujesz spędzić święta Bożego Narodzenia?
- Cieszyłem się i jeszcze raz przeżywałem każdą minutę bycia mistrzem świata. Tuż po zdobyciu medalu wiele czasu poświęciłem mediom, a także promocji sportu, ponieważ wiem, że to ważne, żeby przekazywać pewne rzeczy ludziom jako mistrz świata. Byłem już w USA, ale czas spędzałem też w Szwecji. Co do świąt, to będziemy z rodziną spędzać Boże Narodzenie w USA. Kiedyś byliśmy w tym czasie w Szwecji, żeby przekonać się jak wyglądają święta w Skandynawii, ale to było wiele lat temu.
Jak wyglądają typowe święta Bożego Narodzenia w domu Hancocków?
- Wszystkie radości sezonu przeżywamy wtedy naprawdę mocno. Jako, że moja żona jest Szwedką, to podczas świąt mamy w domu mieszankę kultur i robi się wtedy u nas trochę niezwykłe, a to jest niesamowite.
Jakie są twoje plany na pierwsze dni nowego roku?
- Plany przygotowawcze, czyli sportowe, są proste i dostosowane do każdego roku. Ciężko pracuję, aby przygotować się do sezonu 2015. Aktualnie zajmuję się kontraktami i podobnymi rzeczami technicznymi. Za chwilę będę kontynuować testowanie sprzętu. Potem - po raz kolejny - będę przygotowywał się do pogoni za tytułem mistrzowskim.
Jesteś królem mediów społecznościowych. Czy ciągle cię to bawi?
- Nie nazwałbym siebie królem, ale doceniam obecność na portalach społecznościowych jako pozytyw. To świetny pomysł móc promować żużel i sprzedawać siebie, team i sponsorów, a także dawać fanom trochę więcej wglądu do życia Grega Hancocka. Poprzez media społecznościowe mam również możliwość dowiedzenia się czegoś nowego i nauczenia się wielu rzeczy od ludzi, którzy korespondują do mnie. Nie znudzi mi się to, bo wiem, kiedy trzeba się wyłączyć.
Jesteś chyba jedynym zawodnikiem w cyklu Grand Prix, który ma uśmiech na twarzy przez cały czas. Co jest "nie tak" z polskimi, szwedzkimi lub duńskimi zawodnikami, że nie zawsze mają dobry humor?
- Nie ma nic złego w ich postawie. Z nimi wszystko w porządku. Wszyscy jesteśmy inni, a moja postawa? Cóż - taki jak jest właśnie Greg Hancock, "The Grin"! Można powiedzieć, że jestem zadowolony, cieszę się z dobrych dla mnie czasów, udzielają mi się pozytywne wibracje i jestem szczęśliwy z życia, które prowadzę.
Trzymam kciuki...