WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Liga rosyjska bez obcokrajowców. Trenerzy pozbawieni zmian taktycznych

W okrojonej do trzech zespołów lidze rosyjskiej wprowadzono zmiany w regulaminie prowadzenia spotkań. Znacznemu ograniczeniu uległy taktyczne możliwości trenerów.
Jacek Cholewiński
Jacek Cholewiński

W ograniczonej do trzech klubów lidze rosyjskiej obowiązywać będzie nowy regulamin prowadzenia spotkań. W kalendarzu przewidziano dwanaście terminów, bowiem Mega Łada Togliatti, Wostok Władywostok i Turbina Bałakowo na każdym z torów rywalizować będą dwukrotnie.

- Podejmując takie a nie inne decyzje odnośnie regulaminu, bezwzględnie skierowaliśmy się na zmniejszenie wydatków i maksymalne oszczędności dla klubów - powiedział szef Komisji Torowej Andriej Sawin. - W obecnej sytuacji główny cel to przetrwanie, zachowanie naszego żużla przy życiu - uzupełnił.


Zgodnie z wprowadzonymi zmianami, drużyna zgłoszona do meczu musi składać się z minimum pięciu zawodników podstawowych, w tym dwóch młodzieżowców. Kluby mogą awizować dodatkowo udział dwóch rezerwowych (po jednym seniorze i juniorze). Zawodnicy ci nie będą mieli obowiązkowych biegów, ale wobec braku możliwości wprowadzania zmian taktycznych, będą jedyną opcją dostępną trenerom w czasie meczu. Bez zmian pozostaje piętnastobiegowa tabela wyścigów. Do dwóch ostatnich zawodnicy będą nominowani.

Ze względów oszczędnościowych, a także by nie zabierać miejsca w drużynach zawodnikom rosyjskim, w sezonie 2015 kontraktowanie zawodników zagranicznych jest wykluczone. Ponadto, wszystkie rozliczenia wydatków (w tym zawarte kontrakty) muszą być prowadzone w rublach.

Piętno cięcia kosztów dotknęło również kalendarza spotkań ligowych. W sierpniu zaplanowana została kilkutygodniowa "dziura". Sens jej istnienia wytłumaczył Andriej Sawin. - Nie mieliśmy wyboru. W tym czasie Mega-Łada i Turbina będą odprawiały sprzęt na mecze we Władywostoku. Zamiast jak do tej pory samolotami, dla oszczędności odbędzie się to koleją lub transportem kołowym. Dwa tygodnie w drodze w jedną stronę, tydzień na rozegranie meczów i dwa tygodnie na powrót. Stąd taka przerwa. Innego wyjścia nie było.

Drużynowego Mistrza Rosji powinniśmy poznać pod koniec września. W ostatnim meczu ligowym Turbina Bałakowo podejmować będzie ekipę Wostoka Władywostok.

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (5):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • yes 0
  Rubel traci na wartości. A rosyjski żużel?
  Jadą 3 drużyny, meczów będzie niewiele.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Zardzewiała St. 0
  PZM powinien postąpić jak sowieci i pogonić ich z naszych lig...
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • sympatyk żu-żla 0
  Nic dziwnego że liga rosyjska bez obco krajowców. Ciężkie czasy nastały dla Rosjan sprawy embarga jak by nie było też się i na sport przenosi,a szkoda że jest taka kolej rzeczy.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (2)
Pokaż więcej komentarzy (5)
Pokaż więcej komentarzy (5)
Pokaż więcej komentarzy (5)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×