Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Przebudowa toru w Rybniku pod znakiem zapytania. "Próbujemy znaleźć środki"

Nowym prezydentem miasta Rybnik został Piotr Kuczera, który w niedawnych wyborach samorządowych pokonał Adama Fudalego, który sprawował władzę nad Rybnikiem przez ostatnie cztery kadencje.
Marcin Karwot
Marcin Karwot

Piotr Kuczera ma wiele pomysłów dotyczących rybnickiego klubu. Jednym z planów prezydenta Rybnika jest promocja miasta przez żużel. - Żużel jest dyscypliną, która była w Rybniku zawsze istotna i taką rolę bym dla tego sportu widział. Na pewno trzeba na spokojnie porozmawiać o kwestiach finansowych. Myślę, że pewna jasność w całej kadencji co do finansowania jest potrzebna klubowi i miastu - powiedział w rozmowie z portalem SportoweFakty.pl Piotr Kuczera.


W ubiegłych latach rybnicki klub był mocno wspierany przez miasto. Wygląda na to, że sytuacja w najbliższym sezonie się nie zmieni. - Nie można budować tylko i wyłącznie planu biznesowego ŻKS ROW na mieście. Tych klubów jest bardzo dużo i tych pieniędzy w pewnym momencie braknie. Trzeba szukać rozwiązań systemowych opartych o strategię sportu w mieście. Na pewno trzeba też poszukać sponsorów, którzy się utożsamiają z danym sportem, miasto może w tym pomóc. Twierdzę, że trzeba nakreślić plany długoterminowe na poziomie Ekstraligi. Powinna być to spółka, która będzie z udziałem miasta Rybnik i wtedy mam nadzieję rozwiążemy niektóre problemy finansowe żużla - tłumaczy prezydent Rybnika. 

Jednym z celów działaczy rybnickiego klubu jest przebudowa toru jeszcze przed startem sezonu 2015, lecz pojawiły się pewne problemy finansowe. - Wiele mówiono o przebudowie, ale proces tej inwestycji jest niestety rozłożony w czasie. Nie został on przez mojego poprzednika wpisany do budżetu miasta na rok 2015. Próbujemy znaleźć środki. Poleciłem służbom miejskim, aby pokazały ile by to mniej więcej kosztowało oraz jaki byłby zakres przebudowy - oznajmił Piotr Kuczera.

Poprzedni prezydent Rybnika Adam Fudali jest ogromnym miłośnikiem żużla, jednak na stadionie widywany jest również Piotr Kuczera. - Niektórzy kibice pewnie się zdziwią, ale od czasu do czasu chodziłem na żużel. Może nie zasiadałem w głównym lożach, ale gdzieś tam na łuku najczęściej. Myślę, że jest to sport widowiskowy i na pewno będę odwiedzać stadion - zakończył prezydent miasta Rybnik.

Czy plany Piotra Kuczery uważasz za dobre?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (22):

Zobacz więcej komentarzy (9)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×