WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Nicolas Vicentin podpisał kontrakt warszawski z Włókniarzem

Nicolas Vicentin podpisał kontrakt warszawski z Włókniarzem Częstochowa. 21-latek swoje umiejętności ma zaprezentować podczas Memoriału im. Idzikowskiego i Czernego.
Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>
Nicolas Vicentin to jeden z najlepszych włoskich żużlowców. Jego największym indywidualnym sukcesem jest awans do finału Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów w 2013 roku. Startował z dziką kartą we włoskich rundach Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów.


Reprezentant Włoch do tej pory nie ścigał się jeszcze w polskiej lidze. Szansą dla niego ma być start w otwierającym sezon w Częstochowie Memoriale im. Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego. Po nim Vicentin wraz z działaczami Włókniarza podejmie decyzje odnośnie przyszłości w lidze polskiej.

Vicentin to siódmy obcokrajowiec, który związał się z Lwami. Wcześniej kontrakty z częstochowskim zespołem podpisali Oliver Allen, Oleg Biesczastnow, Claus Vissing, Rohan Tungate, Christian Hefenbrock i Nikolaj Busk Jakobsen. Ważne umowy z Włókniarzem mają również Marcin Bubel, Borys MiturskiDawid Stachyra oraz liczne grono młodzieżowców z Oskarem Polisem i Rafałem Malczewskim na czele.

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (6):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • Jack Daniels 0
  Z kim, przepraszam?
  Kto mieszka w Częstochowie, ten wie, jaka była sytuacja. Co ja będę tłumaczył osobom z Gorzowa tzw. tajemnice poliszynela? Niech się oni spiralą kredytów Stali zajmą.
  mamwyjechanena Panie Daniels zapomniałeś dodać że później to stowarzyszenie broniło się rękami i nogami przed udziałami w spółce ... i to zaczyna być zagmatwana sytuacja ... DLACZEGO ??? a no chłopi zapytaliby ... Co tam Panie w Polityce słychać ... więc jeśli masz coś wspólnego z innym Danielsem który wyznaje idee olimpijskie to WTF ???
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • mamwyjechanena 0
  Panie Daniels zapomniałeś dodać że później to stowarzyszenie broniło się rękami i nogami przed udziałami w spółce ... i to zaczyna być zagmatwana sytuacja ... DLACZEGO ??? a no chłopi zapytaliby ... Co tam Panie w Polityce słychać ... więc jeśli masz coś wspólnego z innym Danielsem który wyznaje idee olimpijskie to WTF ???
  Jack Daniels Skąd spółka? Ano w zamierzchłych czasach stowarzyszenia musiały powołać spółki. I w większości przypadków tak było. Ale w Częstochowie Panowie Leszek M. i Mirosław Ziębaczewski nie chcieli zakładać spółki. I tak oto powstał rozłam w częstochowskim speedway'u. Spółka powstała jako osobny, niezależny podmiot. Nie wiem czy pamiętasz, co było potem... Potem spółki miały wpłacić jakieś pieniądze, na poczet startów w Ekstralidze, żeby powstał tzw. kapitał zakładowy spółki Ekstraliga Żużlowa. I te pieniądze w Częstochowie poszły z budżetu założonej świeżo spółki Włókniarz S.A. Stąd jakby spółka wykupiła miejsce Stowarzyszenia na starty w E-lidze. Jakieś niejasności jeszcze?
  [ pokaż odpowiedzi ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Jack Daniels 0
  Skąd spółka? Ano w zamierzchłych czasach stowarzyszenia musiały powołać spółki. I w większości przypadków tak było. Ale w Częstochowie Panowie Leszek M. i Mirosław Ziębaczewski nie chcieli zakładać spółki. I tak oto powstał rozłam w częstochowskim speedway'u. Spółka powstała jako osobny, niezależny podmiot. Nie wiem czy pamiętasz, co było potem... Potem spółki miały wpłacić jakieś pieniądze, na poczet startów w Ekstralidze, żeby powstał tzw. kapitał zakładowy spółki Ekstraliga Żużlowa. I te pieniądze w Częstochowie poszły z budżetu założonej świeżo spółki Włókniarz S.A. Stąd jakby spółka wykupiła miejsce Stowarzyszenia na starty w E-lidze.
  Jakieś niejasności jeszcze?
  LeszekSG Już im koledzy z PZMot załatwili. To wiedzą. Co nie zmienia faktu, że to kanciarze.Bez ugód z zawodnikami powinni mieć karencję.Zobaczymy, jaka frekwencja. Bo się tak spinają. Dużo ich chodziło na mecze, choć od dawna było wiadomym, że klub tonie. Czyli wspierali krętaczy. A młodzi zawodnicy, nawet obcy, to dobry pomysł.A skąd Spółka Włókniarz wzięła się w ELidze? Żaden Czestochowianin nie chce na to pytanie odpowiedzieć.Jeżeli wyewoluowała ze stowarzyszenia, to ono odpowiada za klub. Zresztą, prawdziwi kibice Włókniarza wstydzą się za tych przekrętasów. Odnoszę wrażenie, że tutaj pisze ichnich wielu działaczy.
  [ pokaż odpowiedzi ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (3)
Pokaż więcej komentarzy (6)
Pokaż więcej komentarzy (6)
Pokaż więcej komentarzy (6)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×