Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Radni nie podjęli decyzji w sprawie przyszłości Polonii Bydgoszcz

W środę bydgoscy radni nie podjęli żadnej decyzji w sprawie przyszłości żużlowej Polonii. Prezydent Rafał Bruski powiedział, że jest w stanie pomóc klubowi, ale tylko na określonych warunkach.
Adrian Dudkiewicz
Adrian Dudkiewicz

We wtorek na posiedzeniu Komisji Kultury Fizycznej Sportu i Turystyki oraz później Rady Sportu nie zapadły żadne wiążące decyzje dotyczącej przyszłości żużlowej Polonii. Miało to się stać dopiero w środę. - Miasto w ostatnich ośmiu latach przekazało ponad 21,5 milionów złotych na Polonię Bydgoszcz i w związku z tym prezydent nie będzie brać całości odpowiedzialności za przyszłość klubu, tylko chciał poznać zdanie komisji i rady - tłumaczył w rozmowie ze SportweFakty.pl rzecznik prezydenta miasta Piotr Kurek.


Natomiast w środę na wniosek klubu SLD radni na sesji mieli debatować o możliwości dokapitalizowania spółki w wysokości 1,5 miliona złotych. O taką sumę prosili we wtorek na wspomnianym posiedzeniu Komisji Kultury Fizycznej Sportu i Turystyki działacze Polonii. Dyskusja na sali obrad była bardzo gorąca. - Sytuacja w Polonii jest taka sama od wielu, wielu lat i jak co roku ponownie rozmawiamy na ten temat. Żużlowcy w ostatnich czterech latach otrzymali najwięcej środków ze wszystkich klubów w Bydgoszczy. Sama spółka dostała szesnaście milionów złotych plus ponad trzy miliony złotych jako kredyt bankowy i środki na promocję, a ciągle dowiadujemy się o nowych długach. Od 2011 do 2014 roku było w klubie pięciu prezesów, z różnych środowisk i sytuacja się nie zmieniła. Na ten rok zaproponowaliśmy sumę w wysokości dwóch milionów złotych - poinformował Bruski.

Prezydent Bydgoszczy przedstawił trzy kierunki rozwoju spółki. Jednak na pomysł dotyczący dokapitalizowana podmiotu na początku wyraził stanowisko negatywne. - Jeśli któryś z radnych chce za dokapitalizowanie pójść ze mną do więzienia, to może poprzeć taki wniosek. Według prawa to musi być dobra inwestycja, czyli rozwój w przyszłości, a na chwilę obecną tego w Polonii nie widzę. Teraz pozostaje pytanie, komu z bydgoskich klubów zabrać brakujące środki? - pytał dalej Bruski.

Sami radni również starali się znaleźć jakieś sensowe rozwiązanie dotyczącej przyszłości Polonii. Jednym z pomysłów jest po prostu wymiana działaczy oraz rady nadzorczej na zupełnie nowych ludzi, którzy za swoją pracę nie będą pobierali wynagrodzenia. - Mimo wielu pytań ze strony radnych nie uzyskaliśmy konkretnych odpowiedzi na temat recepty poprawy sytuacji bydgoskiemu żużla od Andrzeja Polkowskiego. Ciężko podawać tlen pacjentowi, który wymaga morfiny. Poza pozyskaniem pieniędzy z miasta szefowie Polonii nie mieli żadnych innych pomysłów na poprawę stanu finansów spółki - ocenił krótko radny Maciej Zegarski. Z kolei były wiceprezydent Stefan Pastuszewski zaproponował pomóc klubowi jeszcze raz pod pewnymi warunkami.  

Ostatecznie prezydent Rafał Bruski zgodził się z powyższymi głosami i po kilku godzinach podjął taką decyzję. - Jestem w stanie przelać środki na czas, ale tylko w przypadku określonego nadzorowania tych wydatków i konkretnych propozycji  - zakończył Bruski. Prawdopodobnie jednym z tych warunków będzie odwołanie w najbliższych dniach całej rady nadzorczej i prezesa Andrzeja Polkowskiego. Jednak na razie żadna kluczowa decyzja podczas środowej sesji rady miasta dotycząca przyszłości klubu nie zapadła.

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (90):
 • Sylnow Zgłoś komentarz
  Trudno jest walczyc o zuzel gdy wszyscy wokol probuja go zniszczyc. trzymam kciuki zuzlowy swiatek bez Bydgoszczy to bardzo mizerny swiatek.
  • Penhal RSKŻ Zgłoś komentarz
   Po godzinie 15 w Radiu PIK była audycja o sytuacji Polonii.Na sam początek była wypowiedz Pana Prezydenta. Mówił ładnie składnie jak zawsze w swoim stylu.Oczywiście jak zawsze miał
   Czytaj całość
   białe rękawiczki.Wszyscy są winni tylko nie on.Winni są kibice bo przestali chodzić[ile mogli oglądać sponsorować nieodpowiednich ludzi-bo tu o zawodników nie chodzi] Kiedy jednak wyraził swoje zdanie o nieudolnej RN i nieudolnych Prezesach to normalnie nie wytrzymałem. Więc pytam kto tą Radę Nadzorczą do klubu wstawił My kibice czy sam nasz Prezydent.Kto jak został Prezydentem zwolnił Wojciechowskiego[co miał chociaż jaja i powiedział Jonssonowi co o jego jeździe myśli]Wstawiając całkowitego laika Generała? Już wiem ja i kibice go tam wstawiliśmy. Podczas spotkania z kibicami[w restauracji]co obiecywał i jak zaciekle bronił generała? Który dalej robił długi że za rok na Walaska Nas nie było stać?[ile widzów wtedy chodziło?]W końcu go zwolnił,ale potrzebny był kredyt ogłosił konkurs.Korda się szybko kapnął bo z ręki nie chciał jeść.Więc wymyślili Deresińskiego który nie spełniał żadnych kryteria by piastować to stanowisko.To my go na stołek prezesa wsadziliśmy? Więcej Nasz Prezes wstawił sponsora którego sponsorem nazwać nie można,bo każdy średnio poinformowany obywatel tego miasta wie co to za firma i jak się skończył jej żywot.To my mieliśmy przeczytać,sprawdzić CV Pana Jarosława? Dziś Pan Rafał powie on zrobił wszystko? G..zrobił i dlatego tak ten klub wygląda. Potem była audycja na żywo.Jakoś dziwnie łączyli się kibice z Torunia[ze swoimi filozofiami-jakby mieli brak wiedzy] W końcu udało się dodzwonić koledze Big który mimo wielkich trudności bo Pani Redaktorka strasznie utrudniała przekaz i powiedział PRAWDĘ. Jak to z oka kibica wygląda. A Pan Rafał widzi błędy wszystkich tylko nie swoje.
   • smok Zgłoś komentarz
    [quote]Prawdopodobnie jednym z tych warunków będzie odwołanie w najbliższych dniach całej rady nadzorczej i prezesa[/quote] To akurat brzmi świetnie.
    • Jak Feniks z popiołu Zgłoś komentarz
     Pieniądzorów nie będzie.
     • gacek Zgłoś komentarz
      Wczoraj z fajną incjatywą wyszedł pan Henning ,by kibice Polonii rozproszeni po swiecie wspomogli drobnymi kwotami młodych zawodnikow klubu....nie muszą to byc duże kwoty,ale ja w pełni
      Czytaj całość
      popieram ten pomysł....jest nas wielu na emigracji i wielu z nas zależy na klubie i jego przyszłosci ..jeżeli to zostanie wprowadzone w życie, to ja sie zoobowiązuje do takich wpłat i pomocy młodym bydgoskim zawodnikom..mysle ,że My kibice musimy zacząc cos robic ,bo innaczej ta klika z Ratusza dopnie swego
      • netoperek Zgłoś komentarz
       Pewnie zaraz kibice bydgoscy będą wieszali na mnie psy ale niestety "napisać to muszę - inaczej się uduszę". Otóż casus Polonii uważam za znacznie większą patologię niż Włókniarza
       Czytaj całość
       SA. Dlaczego? Oczywiście w Cz-wie ewidentnie zawinili działacze i właściciele ale w głównej mierze PRYWATNI! Profesjonalizacja ekstraligi polegała na obowiązku przekształcenia stowarzyszeń w spółki akcyjne a więc nijako sprywatyzowaniu. A przecież tak w Polonii nie jest. Miasto ma udziały (no mniejszościowe jeszcze można przyjąć) i to praktycznie wszystkie a wiec w praktyce jest właścicielem. Nijako samo jak widać (21,5 mln.) finansuje ten klub z ŚRODKÓW PUBLICZNYCH! Sadzę że gdyby NIK zajął się ta sprawą poleciałoby wiele głów. Myślę że samo miasto powinno się skoncentrować na modernizacji stadionu i infrastruktury. Klub powinien niezwłocznie przejść w ręce prywatne - będzie mniej pieniędzy ale będzie czytelniej - a być może przeciwnie trafi się jakiś Karkosik. Żeby była jasność - nie życzę Polonii źle - życzę więcej normalności, uczciwości i transparentności! (podobnie jak w wypadku Włókniarza)
       • Jak Feniks z popiołu Zgłoś komentarz
        Dajcie pieniądzory, dajcie. Bydziarscy fachmani lepiej zadajcie sobie pytanie - co Wy powinniście zrobić dla klubu? Był tu taki jeden co zbietał do puszki.
        • Kurczak RSKŻ Zgłoś komentarz
         Polkowski nas zawiódł. Nie przedstawił żadnych pomysłów, nie zabrał nawet głosu na sesji. A jego argument z lajkami na fejsbuku dobił mnie już całkowicie.
         • Jak Feniks z popiołu Zgłoś komentarz
          Dajcie, dajcie - Bydzia studnia bez dna.
          • Jak Feniks z popiołu Zgłoś komentarz
           Dajcie, dajcie ... pieniądzory... dajcie dajcie - kredycik.... ale sami na żużel nie chodzicie - nir ma, powtarzam po raz ochnasty nie ma w Bydzi zapotrzebowania na żużel.
           • Rodowity Bydgoszczanin Zgłoś komentarz
            Witam również. Prawda jest taka, że aby ten klub zaczął działać na zdrowych warunkach potrzebni są odpowiedni ludzie na odpowiednim miejscu - wtedy ta droga nam się stanowczo skróci.
            Czytaj całość
            Jest to podstawowy i najważniejszy warunek. Dodatkowo zastanawiam się tylko w co gra Pan Bruski - taka zmiana stanowiska w przeciągu kilku godzin... Wyraźnie czymś zalatuje. Kolejna sprawa to taka, że zarzuca się Gramzie, że milczał - nic w tym dziwnego panowie Redaktorzy, jeżeli on żadnej merytorycznej wiedzy o klubie nie posiada - jedynie tą o wysokości swojego wynagrodzenia - więc o czym miał dyskutować. Co do wycofania się Casinos Poland - co najmniej dziwny jest fakt, że kolejny potężny udziałowiec już jest jedną nogą związany z klubem, a dochodząc do pewnego miejsca zawraca do wyjścia i zamyka za sobą drzwi...
            • Maciula87 Zgłoś komentarz
             Czytam komentarze i stwierdzam, że wielu daję się nabierać na dwulicową politykę pana prezydenta...
             • Rodowity Bydgoszczanin Zgłoś komentarz
              Przeanalizowałem wczoraj wypowiedzi Pana Rafała zacytowane w różnych źródłach, to samo uczyniłem z wypowiedziami radnych. Sama koncepcja społecznej RN i ciasnego nadzorowania wydawanej
              Czytaj całość
              kasy publicznej przez Polonię jak najbardziej słuszna. Pytanie pozostaje tylko jedno - na ile te pomysły są wynikową dobrej chęci w/w osób a na ile to tylko pozory mające dopełnić tzw. dzieła, które sukcesywnie, po troszku realizowane jest od dłuższego czasu. Czy w tej społecznej radzie nadzorczej nie zasiądą ludzie pokroju Gramzy - desygnowani z ratusza? Tłumaczenia typu "my nie wiedzieliśmy o trudnej sytuacji w klubie" nie docierają do mnie. Powiem szczerze po wczorajszych wydarzeniach dalej nic nie wiemy, czy ratusz faktycznie ma dobre zamiary, czy te złe zamiary istnieją, ale są one skrzętnie ukrywane za "dobrą" zasłoną dymną. Mimo wszystko stawiam raczej na to drugie.
              Zobacz więcej komentarzy (77)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×