Lyngsoe zmienia klub

Zespół KSM-u Krosno pozyskał kolejnego, czwartego już w tym tygodniu zawodnika. Został nim 32 letni reprezentant Danii, Brian Lyngsoe. W poprzednim sezonie jeździł on w zespole Kolejarza Opole. Aktualnie w kadrze "Wilków" jest już trzech jeźdźców z kraju Hamleta.

Wojciech Ogonowski

Brian Lyngsoe urodził się 19 marca 1976 roku. W lidze duńskiej reprezentuje zespół Esbjerga, gdzie w minionym sezonie legitymując się średnią biegową 2,365 był drugim pod względem skuteczności zawodnikiem. Razem z klubowymi kolegami zdobył srebrny medal Drużynowych Mistrzostw Danii, a lepszą średnią od niego w drużynie posiadał jedynie Kenneth Bjerre. Warto również wspomnieć, iż w tej samej drużynie startuje inny nowy nabytek KSM-u - Krister Jacobsen.

Sezon 2008 był dla Lyngsoe pierwszym w lidze polskiej. Wystartował w siedmiu meczach Kolejarza Opole, a jego średnia 1,800 na bieg była trzecim wynikiem w drużynie. Reprezentował Kolejarza także w meczu ligowym w Krośnie. Zdobył wówczas 7 punktów i 2 bonusy w pięciu startach.