Pettersson na 2 lata w Rawiczu

Robert Pettersson w środę związał się dwuletnim kontraktem z Kolejarzem Rawicz. Zawodnik ten znalazł się w rawickim klubie, dzięki poleceniu przez Sebastiana Aldena. Przypomnijmy, że Alden od poniedziałku jest żużlowcem "Niedźwiadków".

Dawid Bilski
Dawid Bilski

Robert Pettersson urodził się 3 listopada 1988 roku. Dotąd jego największym sukcesem jest zdobycie tytułu Indywidualnego Mistrzostwa Szwecji Juniorów w Kumli w 2007 roku. W przyszłym sezonie po raz ostatni będzie ścigał się jako młodzieżowiec. Szwed na polskich torach nie miał dotąd okazji do wielu występów. W sezonie 2006 był zawodnikiem Intaru Lazur Ostrów, ale nie wystartował w żadnym spotkaniu ligowym. W sezonach 2007 i 2008 roku reprezentował barwy GTŻ-u Grudziądz, dostał okazję jazdy w jednym meczu (2007 rok) osiągając w nim średnią biegopunktową 1,333.

To kolejny żużlowiec, który zasilił kadrę spadkowicza z pierwszej ligi. Nie wykluczone, że w najbliższych dniach poznany następnych zawodników Kolejarza. - Cały czas jesteśmy w kontakcie z zawodnikami, rozmowy trwają, jaki ich będzie finał zobaczymy - mówi Bartosz Stankiewicz, członek zarządu Kolejarza.

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×