Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

W Częstochowie stadion ma tętnić życiem. Na początek memoriał

Mimo że Włókniarza Częstochowa w tym roku w rozgrywkach ligowych nie będzie, fani speedway'a z tego miasta będą mieli okazję uczęszczać na zawody żużlowe przy Olsztyńskiej.
Mateusz Makuch
Mateusz Makuch

TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship
Stowarzyszenie CKM Włókniarz nie zamierza bezczynnie czekać na 2016 rok, kiedy to będzie się ubiegało o licencję na starty w PLŻ 2. W najbliższym sezonie postawi na organizację imprez towarzyskich, z mniejszą lub większą rangą. Oprócz turniejów indywidualnych przewiduje się różnego rodzaju rozgrywki młodzieżowe, czy też treningi punktowane.


Pierwsza poważna impreza na SGP Arenie Częstochowa została zaplanowana pod koniec kwietnia. - Planujemy 25 kwietnia zorganizować memoriał im. Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego - poinformował Michał Świącik, prezes SCKM Włókniarz. Dodał, że to ma być początek poważniejszego ścigania przy Olsztyńskiej w tym roku: - Ponadto w planach mamy kilka innych imprez na stadionie. Wśród nich znalazłby się turniej o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy. W najbliższym czasie chcemy też zorganizować kilka test-meczów z innymi klubami, ale w tym przypadku jesteśmy uzależnieni od pogody. Do tego dochodzą wszelkie rozgrywki młodzieżowe, eliminacje itp.

Wiadomo między innymi, że w lipcu częstochowski obiekt będzie gościć jedną z rund Ligi Juniorów, której gospodarzem będzie Betard Sparta Wrocław. Zawody musiały zostać przeniesione do innego miasta ze względu na modernizację Stadionu Olimpijskiego.

Michał Świącik przekazał również, że Częstochowa w tym roku ma szansę na głośną imprezę żużlową z udziałem gwiazd speedway'a. - Jeżeli dzięki pomocy radnym uda się pozyskać z województwa śląskiego środki, zorganizujemy Speedway Silesia Cup. Byłaby to duża impreza międzynarodowa - oznajmił prezes Włókniarza.

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (17):

Zobacz więcej komentarzy (4)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×