KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Darcy Ward może zmienić klub

Za miesiąc zakończy się okres zawieszenia Darcy'ego Warda. Wtedy australijski żużlowiec będzie mógł podpisać kontrakt z nowym klubem.

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Darcy Ward został zawieszony przez FIM na dziesięć miesięcy, gdyż znajdował się pod wpływem alkoholu podczas Grand Prix Łotwy w 2014 roku. Okres zawieszenia Australijczyka minie 28 czerwca.
Ward wznowił już treningi i powoli szykuje się do powrotu na tor. Australijczykowi zależy na jeździe w brytyjskiej Elite League, gdzie do tej pory występował w barwach Poole Pirates. W tym momencie "Piraci" nie mają jednak wolnego miejsca w składzie - liderami drużyny są Chris Holder i Maciej Janowski.

Dlatego niewykluczone, że Ward zmieni pracodawcę w Wielkiej Brytanii. - Darcy zawsze będzie bardzo ważny dla Poole, ale jeśli nie będzie dla niego miejsca w naszym zespole, to zrobimy wszystko, aby znaleźć mu inny klub. Najważniejsze jest dla nas, by miał okazję do jazdy. Rozmawiałem wiele razy z Darcy'm i tutaj nie chodzi o to, by on od razu wrócił prosto do naszej drużyny. On wie, że to jest możliwe, ale nie możemy przy tym dokonywać hurtowo zmian w zespole - powiedział na łamach "Daily Echo" Matt Ford, promotor klubu z Poole.

Brytyjczyk nie ukrywa, że powrót Warda do drużyny mógłby sprawić, że ekipa "Piratów" zostałaby mocno przebudowana, gdyż Australijczyk ma wysoką średnią meczową. - Zobaczymy jak to się ułoży. Pozostajemy w gronie faworytów do wygrania ligi i wierzę, że mamy w tej chwili drużynę złożoną z siedmiu najlepszych zawodników - dodał Ford.

Oprócz Holdera i Janowskiego, w tym roku w zespole z Wimborne Road startują również Davey Watt, Dakota North, Kacper Gomólski, Kyle Newman oraz Paul Starke.

Czy po zakończeniu zawieszenia Darcy Ward trafi do zespołu Poole Pirates?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
Daily Echo
Komentarze (356)
Zobacz więcej komentarzy (42)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×