Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

W niedzielę startuje żużlowy cykl Nice Cup

Już w tym tygodniu zainaugurowane zostaną zmagania dla najmłodszych adeptów sportu żużlowego w cyklu Nice Cup 2015. Finał tegorocznej rywalizacji zaplanowano na wrzesień.
Michał Wachowski
Michał Wachowski

W porównaniu do ubiegłego roku zaszło kilka istotnych zmian. Rozgrywki podzielono na dwie części. W fazie zasadniczej rywalizacja odbywać się będzie w dwóch grupach: północnej i południowej. 7 najlepszych zawodników z każdej grupy wystąpi w wielkim finale, w którym główną nagrodą będzie stypendium na przyszły rok ufundowane przez sponsora tytularnego Nice Polskiej Ligi Żużlowej - firmę Nice.


Do startu w zawodach uprawnieni są zawodnicy młodzieżowi startujących w klubach Nice Polskiej Ligi Żużlowej, PLŻ 2 oraz klubach, które nie występują w rozgrywkach ligowych. Do startu w zawodach uprawnieni są również zawodnicy do 23-ego roku życia oraz, w przypadku wakatów, zawodnicy związani z klubami PGE Ekstraligi. Turnieje przeznaczone są przede wszystkim dla zawodników, którzy nie mają zbyt częstej okazji do startu w zawodach ligowych, niedawno zdali egzamin na licencję Ż lub wracają na tory po przerwie spowodowanej kontuzją.

Pierwsze zawody w ramach grupy północnej odbędą się już w najbliższą niedzielę na stadionie w Ostrowie Wielkopolskim. Początek zawodów o godzinie 16:00. Wstęp na zawody na program w cenie 5 zł. W grupie południowej zmagania zostaną zainaugurowane we wtorek (9.06.2015 r.) na torze w Rybniku. Początek zawodów również o godzinie 16:00. Wstęp na program w cenie 12 zł - trybuna główna, 8 zł - amfiteatr.

W każdej z grup odbędą się 4 turnieje, które rozegrane zostaną w formule znanej z cyklu Speedway European Championships. W związku z tym po rozegraniu klasycznego 20-biegowego turnieju, odbędą się dwa biegi dodatkowe. W pierwszym z nich wezmą udział zawodnicy z miejsc 3-6. Dwóch najlepszych zawodników z tego biegu wywalczy prawo startu w biegu finałowym, który zostanie uzupełniony o dwóch najlepszych żużlowców po fazie zasadniczej. Dla trzech najlepszych zawodników w każdej rundzie przewidziano pamiątkowe puchary oraz medale. Zwycięzca całego cyklu otrzyma w nagrodę stypendium na przyszły sezon od sponsora tytularnego ligi.

Czy cykl Nice Cup jest dobrą inicjatywą?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa
Komentarze (3)
 • smok Zgłoś komentarz
  Mam nadzieję, że w tych zawodach nie wystartują panowie Jóźwik i Bietracki. Byłoby szkoda zajmować miejsca młodszym zawodnikom, z których coś może być.
  • RECON_1 Zgłoś komentarz
   Dobre dzialanie, niech najmlodsi jak najczesciej rywalizuja z rowiesnikami, w dodatku na obcych na torach bo to nieporownywalne z kreceniem kolek na swoim.
   • yes Zgłoś komentarz
    Pod okienkiem z reklamami podano kto jest uprawniony do startu w zawodach. Zobaczymy w praktyce co to znaczy.
    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×