KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Jonasson chciałby jechać w DPŚ: Zmuszono mnie do wysłania zwolnienia

We wtorek zapadła decyzja, że w rozgrywkach o Drużynowy Puchar Świata Tomasa H. Jonassona zastąpi Peter Ljung. Powodem była kontuzja, ale zawodnik Fogo Unii Leszno twierdzi, że jest inaczej.

Marcin Malinowski
Marcin Malinowski
Tomas H. Jonasson po Grand Prix Finlandii narzekał na uraz kolana. Z tego też powodu nie pojechał w dwóch meczach swojej polskiej drużyny przeciwko PGE Stali Rzeszów i SPAR Falubazowi Zielona Góra, a także wycofał się w trakcie GP Czech w Pradze. W tym czasie przechodził intensywną rehabilitację, która w ciągu kilkunastu dni dała bardzo pozytywny efekt.
Szwed za pośrednictwem swojej strony internetowej poinformował, że jest już zdolny do jazdy i chciałby jechać. We wtorek wycofano go jednak ze składu na Drużynowy Puchar Świata. Reprezentacja Trzech Koron w sobotę wystąpi w gnieźnieńskim półfinale. - Po praskim GP czułem wielki ból w kolanie i postanowiłem powiedzieć nie dla startu w pierwszej rundzie Pucharu Świata. Rehabilitacja zaczęła się dzień później. Kilka dni temu czułem się już dobrze, mogłem chodzić, biegać i skakać bez bólu, dlatego wyjaśniłem Morganowi, menedżerowi naszej reprezentacji, że będę gotowy do startu w półfinale w Gnieźnie - napisał 26-latek na stronie thjracing.se. THJ utrzymuje również, że bez problemów trenował na motocyklu. - Trenowałem w środę w Lesznie bez żadnych odczuć związanych z kontuzją. Nie jestem kontuzjowany, nie czuję bólu. Czuję się szybki na motocyklu, jestem gotowy i chcę się ścigać - czytamy dalej na portalu żużlowca.

Dlaczego więc Morgan Andersson nie poczekał z decyzją i postanowił powołać Petera Ljunga? Taki manewr był możliwy tylko w przypadku zwolnienia lekarskiego Jonassona. - Powodem, dla którego nie jadę w Pucharze Świata, jest to, że Morgan nie chce mnie w drużynie i zmusił mnie do wysłania dokumentów od lekarza, mówiących, że nie mogę jeździć, dzięki czemu będzie można mnie zastąpić w półfinale - wyjaśnił zawodnik Fogo Unii Leszno.

Zwolnienie lekarskie odbiera również Szwedowi możliwość ewentualnego startu w dalszym etapie DPŚ. - Nie będę startował w pierwszym, drugim lub ostatnim etapie Pucharu Świata, ponieważ doktor wypisał 13-dniowe zwolnienie. Mam nadzieję, że wszyscy wspierający mnie sponsorzy i kluby wspierają mnie w tej decyzji - przekazał przez swoją stronę internetową Tomas H. Jonasson.

Skład Szwedów uzupełnią Antonio Lindbaeck, Andreas Jonsson i Linus Sundstroem. Ich rywalami w Gnieźnie będą zespoły z Polski, Czech i Rosji. Początek gnieźnieńskiego półfinału w sobotę, 6 czerwca, o godzinie 19.

Terminarz Drużynowego Pucharu Świata:
6 czerwca 1. Półfinał DPŚ w Gnieźnie
8 czerwca 2. Półfinał DPŚ w King's Lynn
11 czerwca Baraż DPŚ w Vojens
13 czerwca Finał DPŚ w Vojens

Czy Morgan Andersson słusznie odsunął od składu Tomasa H. Jonassona?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna/www.thjracing.se
Komentarze (29)
Zobacz więcej komentarzy (4)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×