Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Motor Lublin w sierpniu pozbędzie się długu

Motor Lublin realizuje warunki licencji nadzorowanej, spłacając zawodników z poprzedniego sezonu. - Obecnie zostało nam do uregulowania 70 tysięcy złotych - przyznaje prezes Andrzej Zając.
Michał Wachowski
Michał Wachowski

Klub z Lublina otrzymał licencję nadzorowaną, a jej kluczowym warunkiem była deklaracja spłaty zadłużenia z poprzedniego sezonu. Włodarze Koziołków zapowiadali początkowo, że uregulują zaległości do 30 kwietnia tego roku. Ostatecznie zawodnicy zgodzili się jednak na to, że otrzymają pieniądze w nieco późniejszym terminie.


KMŻ Motor Lublin spłaca zadłużenie sukcesywnie od drugiej połowy maja, a tacy zawodnicy jak Davey Watt, Robert Miśkowiak czy Cameron Woodward otrzymali już znaczną część oczekiwanego wynagrodzenia. - Nasze zadłużenie sukcesywnie się zmniejsza, bo płacimy każdemu na bieżąco. Obecnie zostało nam już siedemdziesiąt tysięcy złotych długu. To spora różnica, bo jeszcze w maju było to 150 tysięcy - wyjaśnił prezes klubu Andrzej Zając.

Lublinianie nie byli w stanie spłacić zawodników do 30 kwietnia, gdyż musieli czekać na pieniądze uzyskane z biletów i ze strony sponsorów. Zawodnicy wyrażają jednak cierpliwość. - Po prostu rozumieją naszą sytuację. Zapewniliśmy ich, że do końca sierpnia spłacimy całe zadłużenie - zaznaczył prezes Koziołków.

Włodarze Motoru Lublin deklarowali jeszcze przed startem sezonu, że chcieliby zakończyć obecne rozgrywki bez żadnych zaległości. Scenariusz ten wydaje się możliwy. - Jeśli chodzi o spłatę bieżących zobowiązań, to są pewne poślizgi czasowe, ale w miarę możliwości staramy się wszystko spłacać. Sytuacja klubu jest w miarę stabilna - zakończył Zając.

Czy Motor Lublin słusznie otrzymał licencję nadzorowaną?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (63)
Zobacz więcej komentarzy (3)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×