Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Falubazowi grożą kary za zachowanie kibiców!

Do poważnego incydentu doszło podczas meczu SPAR Falubaz Zielona Góra - Betard Sparta Wrocław. Zielonogórskiemu klubowi grożą za zachowanie kibiców poważne konsekwencje.

Damian Gapiński
Damian Gapiński
Mecz SPAR Falubazu Zielona Góra z Betard Spartą Wrocław od początku budził emocje w związku z debiutem Darcy'ego Warda. Przypomnijmy, że Australijczyk w 2009 roku był "bohaterem" wydarzenia, które na długo zapadło w pamięci kibiców Falubazu. Jak się jednak okazało, nie wszyscy fani zimno przywitali Warda. Na pierwszy plan oprócz wyniku sportowego wysunęły się niestety wydarzenia związane z pojawieniem się chuliganów na torze.
Zdjęcia autorstwa Bartosza Przybylaka pokazują moment, w którym kibice Falubazu zrywają jedną z flag kibiców z Wrocławia, a chwilę później pojawiają się na torze. Ten moment uwieczniły również kamery NC+ (wideo na końcu tekstu). Sytuacja była o tyle niebezpieczna, że w niewielkiej odległości od stadionowych bandytów na torze toczyła się walka pomiędzy zawodnikami.

Za ten skandal z udziałem kibiców Falubazowi grożą poważne konsekwencje. Władze PGE Ekstraligi zapowiadają, że sprawą zajmą się odpowiednie organy. - Czekamy na komplet materiałów tej sprawie, które przekazane zostaną Komisji Orzekającej - powiedział Wojciech Stępniewski, prezes PGE Ekstraligi.

Zgodnie z Przepisami Dyscyplinarnymi Sportu Żużlowego zielonogórskiemu klubowi grożą kary finansowe do 50 tysięcy złotych z zamknięciem stadionu włącznie. Naruszone zostały dwa przepisy:

Art. 316, punkt 21, który brzmi:

za nieodpowiednie zabezpieczenie zawodów przez organizatora lub za naruszenie przepisów ustawy z dnia 20 marca 2009 r. o bezpieczeństwie imprez masowych tekst jednolity z dnia 5 kwietnia 2013 r. (Dz.U. z 2013 r. poz. 611) wraz z późniejszymi zmianami i aktów wykonawczych do niej, a także postanowień i zaleceń wydanych przez inne organa administracji właściwe dla terenu działania klubu:
- kara pieniężna od 4000 zł do 50000 zł oraz zamknięcie stadionu na 1 do 3 meczów ligowych,
- kara pieniężna od 4000 zł do 50000 zł oraz zamknięcie dla publiczności stadionu lub jego części na 1 do 3 meczów ligowych,
- kara pieniężna od 4000 zł do 50000 zł oraz zakaz przyjmowania kibiców przyjezdnych,
- kara pieniężna od 4000 zł do 50000 zł,
- zamknięcie stadionu na 1 do 3 meczów ligowych,
- zamknięcie dla publiczności stadionu lub jego części na 1 do 3 meczów ligowych,
- zakaz przyjmowania kibiców przyjezdnych

oraz art 316, punkt 25, który brzmi:

za naruszenie bezpieczeństwa imprezy:
- kara pieniężna od 5000 zł do 50000 zł oraz zamknięcie stadionu dla pub-liczności na 1 do 3 meczów ligowych,

Pamiętajmy również, że w związku z naruszeniem ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, stosowne konsekwencje w stosunku do klubu może wyciągnąć również wojewoda.

Skrót meczu SPAR Falubaz Zielona Góra - Betard Sparta Wrocław. Pojawienie się kibiców na torze od 2:05.
Źródło: PGE Ekstraliga/x-news
Jaką decyzję powinna podjąć Komisja Orzekająca w sprawie Falubazu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (1199)
 • Stalowczyk Zgłoś komentarz
  Ale w czym jest problem ? Stadion zamknięty na całe Play Offy, Fazubal wygrywa DMP i spada do II ligi, ponieważ ma straty w budżecie na 2 mln zł i nie ma jak zapewnić kredyt na
  Czytaj całość
  dozorowaną, do tego ulubieniec publiczności, Ward, wyciąga w pozwie cywilno-prawnym kolejne 2 mln zł, dodatkowo jego prawnicy 1 mln zł, za utracone korzyśći majątkowe, ponieważ miał być trenerem i jeździć do 2018 roku. Jeszcze jest opcja że Fabaluz spada wcześniej za te wybryki. Ale wolę pierwsze, niech się z kasy wypłukają. Dowhan wylatuje z PO, bo PO wylatuje z polityki. Wtedy wyciąga z klubu do końca ostatnią złotówkę i wtedy "gong, bum, podłoga". 4 szajbusów w maskach myszy zgadza się na sprzątanie stadionu przez 3 lata i strzyżenie trawy. Następny sezon ? ROW Rybnik i Nieciecza Turów (nie ma tam żużla ale za miesiąc będzie). Spada Falubaz i Grudządz. To jaja ? A ile razy już nie było podobnie?
  • Widzę Myszy Zgłoś komentarz
   Karać! Karać finansowo ale nie sportowo. Może w końcu zarząd zrozumie, że jakość opraw jest ISTOTNA!
   • kompozytor Zgłoś komentarz
    stadion zamknąc do konca roku, klub ukarac 2 mil i 3 mecze w sezonie 2016bilety jak w Toruniu. To moze tę hołotę i dowhana czegoś nauczyć. Tego oczekuje od Pana żużlowa Polska.
    • cracsanh Zgłoś komentarz
     Deb.le nie kibice ......
     • Gerhard Malberg Zgłoś komentarz
      I tak uzytkownik konta Z_N_B poplakal sie i uciekl do mamy.Gratulujemy Wardowi i Holderowi odwaznych i kulturalnych fanow.Pokazales klase kolezko az milo.Fan fan tulipan!!!!Owned
      • Cobi78 Zgłoś komentarz
       To jest Falubaz i Polska - tu kary się umarza :)
       • DB Magpie Zgłoś komentarz
        Kara jest nieunikniona.Jestem zarzenowany tą sytuacją bo przez 5-u DEBILI ucierpią normali kibice.Zresztą juz niejeden "yntelygenty" na tym forum "jedzie" po wszystkich kibicach "Falubazu" a
        Czytaj całość
        nie tylko po tych 5u tak jakby w innych miastach i ich stadionach zasiadali tylko sami kulturalni i sympatyczni kibice.Hipokryci pier....ni... Zastanawia mnie jeszcze jedno.Gdzie była firma ochroniarska w czasie jak te PALANTY biegły sobie przez murawę aby wrócić na swoją trybunę?Przecież to jest jej obowiązkiem jak dupy od srania aby pilnowac porzadku i wyłapywac tych którzy naruszają porządek.A poza tym to był najlepszy moment aby ich wyłapać.Jak tylko zawodnicy skończyli bieg ochrona odrazu powinna wtargnąc na murawę aby ich ująć a mecz powinnien pozostać wstrzymany aż by ich nie złapali.Oczywiście kary zostaną nałożone na "Falubaz".Jednak klub powinien żądać odszkodowania w wysokości 50% kary od firmy ochroniarskiej która zabezpieczała mecz za nie wykonanie zadania czyli nie zabezpieczenia w pełni imprezy.Natomiast pozostałe 50% na drodze sadowej żądałbym aby spłaciły te pojeby,które wtargnęły na tor i dałbym im dożywotni zakaz stadionowy.Zapewne nie jedna osoba z trybuny "K" wie kim były te oszołomy.Jednak zapewne nikt "farby" nie póści.Ja mam na to pomysł dość drastyczny.Otóż zawiesiłbym wąznośc wszystkich karnetów jakie zostały sprzedane na trybunę "K" i zaprzestał sprzedaży biletów na nią do czasu aż cała 5tka "wycieruchów" nie trafi do aresztu.Zapewne Ci kibice ,którzy mają karnety na trybunę "K" by się wku....i na to.Wtedy jednak powinni się zastanowić czy warto chronić bandytów czy lepiej przekazać info klubowi lub Policji ,które może pomóc w ich ujęciu.
        • WIERNY KIBOL Zgłoś komentarz
         Takich ludzi nie powinno byc ale co zrobic
         • maro-CKM Zgłoś komentarz
          za coś takiego kara powinna być maksymalnie maksymalna, winny jest organizator za złe zabezpieczenie imprezy. Ukarać bydło pokazowo tak dla przykładu, żeby inni może się zastanowili
          Czytaj całość
          zanim zrobią coś podobnego
          • lancet1 Zgłoś komentarz
           Mam nadzieję, że ten stadionowy złodziej zapłaci za każdą zmarnowaną złotówkę i jeszcze troszkę w związku z jego zachowaniem. Mam nadzieję, że sąd wybije mu z głowy żużel
           Czytaj całość
           zakazem stadionowym, a na słowa: żużel, W 69, Falubaz czy stadion będzie miał dreszcze i będzie się pocił ze strachu. Ani klub ani państwo nie ma prawa ponieść żadnej straty przez głupca i jemu podobnych. Może jednak policja wzniesie się na wyżyny swoich możliwości, inaczej, przeskoczy siebie i odniesie jakiś spektakularny sukces dzięki, któremu innym nic podobnego nie wpadnie do pustego gara. Honorem służb powinno być znalezienie przestępców z filmiku.
           • KSF - Sława Zgłoś komentarz
            "Jeden z tych co wtargnęli na tor siedzi w areszcie. Wiem, że jest z Lubina, więc to chyba nie jest sympatyk żużla"
            • Włókniarz Zgłoś komentarz
             galeria Bartosza Przybylaka przebija te wszystkie foty z ladnymi pannami dlatego od razu pisze do jego imiennika - Walaszka,niech to animuje!
             • myszka69 Zgłoś komentarz
              za ten incydent powinien odpowiadac wylacznie nie klub tylko firma ktora nie potrafila ochronic falubaz klub powinien wywalic firme zabezpieczajaca impreze i zadac odszkodowanie ale tak to jest
              Czytaj całość
              jak bierze sie do ochrony ludzi z ulicy bez doswiadczenia
              Zobacz więcej komentarzy (391)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×