Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Patryk Dudek bez przeszkód pojedzie w derbach. "Sprawy formalne będą załatwione"

Jacek Frątczak zapewnia, że kwestie formalne nie staną na przeszkodzie występu Patryka Dudka w derbach lubuskich w Gorzowie. Zawieszenie zawodnika wygaśnie paręnaście godzin przed zawodami.
Michał Wachowski
Michał Wachowski

Dokładnie 9 sierpnia, gdy SPAR Falubaz wybierze się na mecz z MONEYmakesMONEY.pl Stalą Gorzów, końca dobiegnie roczne zawieszenie Patryka Dudka. Zawodnik, u którego stwierdzono zażywanie niedozwolonych środków może już trenować i brać udział w treningach punktowanych, ale dopiero w przyszłym tygodniu będzie mógł wrócić do ligowego ścigania. Wobec kontuzji Piotra Protasiewicza i zawieszenia Aleksandra Łoktajewa zielonogórzanie będą potrzebować jego punktów już w Gorzowie.


Jak zapewnia Jacek Frątczak, kwestie formalne nie staną na przeszkodzie występu Patryka Dudka w tym spotkaniu. - Nie będzie problemów z tym, by Patryk był potwierdzony do startu, ponieważ miał przez cały ten czas aktualny kontrakt z klubem. Jego zawieszenie wygasa z ósmego na dziewiątego sierpnia, co oznacza, że już we wspomnianą niedzielę będzie gotowy do startu w lidze - zapewnił dyrektor sportowy zielonogórskiego klubu. - Pozostaje jedynie kwestia wydana licencji, ale została już ona przez Patryka opłacona i od 9 sierpnia włącznie będzie mógł bez przeszkód z niej korzystać - dodał.

Patryk Dudek przygotowuje się do powrotu do ligi, trenując w m.in. Zielonej Górze i Ostrowie Wielkopolskim. Ma on co prawda drobne problemy z momentem startowym, ale na trasie spisuje się bez zastrzeżeń. - Uważam, że problemu nie będzie i Patryk szybko wróci do dobrej jazdy. Rok bez startów to rzeczywiście dużo. To jednak młody chłopak, który sobie poradzi. Obserwowałem uważnie jego jazdę na motocyklu i wyglądało to naprawdę bez zarzutu - mówił w rozmowie z naszym portalem trener polskiej kadry, Marek Cieślak.

Czy twoim zdaniem Patryk Dudek szybko wróci do formy sprzed zawieszenia?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (62):
Zobacz więcej komentarzy (49)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×