KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Wybrzeże życzy wysokiej frekwencji organizatorom Polish Speedway Battle

Wybrzeża czeka kolejna długa przerwa pomiędzy rozgrywkami. Gdańszczanie najbliższy mecz rozegrają 23 sierpnia w Pile. W najbliższym czasie nie zabraknie im jednak okazji do jazdy.

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Działacze Wybrzeża Gdańsk w ostatnim czasie organizowali Turniej o Puchar Św. Dominika, a następnie na Stadionie im. Zbigniewa Podleckiego odbył się mecz z KSM-em Krosno. - Jesteśmy zadowoleni z organizacji obu imprez, choć dostaliśmy również różne cenne uwagi od osób, którym zależy na przyszłości naszego klubu. Słuchamy i wyciągamy wnioski. Na szczęście w PLŻ 2 jest na to czas, gdyż częstotliwość spotkań jest niewielka. Ostatnie starcie z KSM-em nie cieszyło się takim zainteresowaniem kibiców, jak poprzednie mecze, jednak okres wakacyjny nie tylko u nas wdał się pod tym względem we znaki. Jeśli dodamy do tego fakt, iż był to drugi dzień Jarmarku Dominikańskiego oraz bardzo niepewną pogodę, jaka towarzyszyła nam przez cały dzień to frekwencje na poziomie ponad 2 tysięcy widzów uznajemy za nienajgorszą - powiedział Marek Balicki, członek zarządu Stowarzyszenia GKŻ Wybrzeże.
W sobotę na Stadionie im. Zbigniewa Podleckiego odbędzie się ciekawie zapowiadający się mecz pomiędzy żużlową reprezentacją Polski i byłymi gwiazdami Wybrzeża. - Jako klub nie mamy organizacyjnie nic wspólnego z tymi zawodami. Jest to inicjatywa Polskiego Związku Motorowego organizowana przez firmę Best Speedway Management, a my tym razem możemy wyjątkowo pozostać w roli kibiców. Na pewno są to zawody z obsadą, jakiej w Gdańsku dawno nie było i co za tym idzie jest to bardzo duża promocja dla sportu żużlowego w naszym mieście. Naturalne więc, że jako działacze żużlowi i przede wszystkim kibice tego sportu życzymy organizatorom fantastycznych zawodów i wysokiej frekwencji - dodał Balicki. Dużym echem odbiło się pierwsze miejsce Dominika Kossakowskiego w półfinale Srebrnego Kasku w Bydgoszczy. - Dominik ma osiemnaście lat i już czas na jego pierwsze sukcesy. To modelowy przykład zawodnika wykształconego u nas od minitoru. Zaczynał na motocyklach o małej pojemności i z roku na rok najpierw czynił postępy w miniżużlu, a następnie na dużym torze. W czwartek mieliśmy bardzo dobry występ Dominika, w piątek nasi zawodnicy startują w zawodach Pomorskiej Ligi Młodzieżowej w Toruniu, a już w weekend na naszym minitorze odbędą się zawody rangi Indywidualnych Mistrzostw Polski oraz Pucharu Polski Par Klubowych. Szczególne emocje czekają nas w zawodach par, gdzie podopieczni Młodzieżowej Szkoły Żużlowej wspieranej przez Grupę Lotos SA stoją przed ogromną szansą wygranej w klasyfikacji generalnej sezonu 2015. Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę zawody rozpoczynają się o godzinie 11.00. Wstęp jest wolny. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców do przybycia na zawody i przyjrzenia się jeździe zawodników, którzy według naszych założeń już za kilka lat stanowić będą o sile ligowej drużyny z Gdańska - zakończył członek zarządu klubu znad morza.
Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×