Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

16-latek zadebiutuje w składzie MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovia

28 lipca skończył 16 lat, a już w niedzielę ma zadebiutować w barwach MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovia. Wszystko wskazuje na to, że w Gnieźnie po raz pierwszy w lidze pojedzie Norbert Krakowiak.
Maciej Kmiecik
Maciej Kmiecik

Norbert Krakowiak do tej pory nie mógł być brany pod uwagę przy ustalaniu składu na mecze ligowe MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovia. Nie miał bowiem skończonych 16 lat. Jeździł tylko w imprezach młodzieżowych, w których prezentował się całkiem nieźle. W ogóle nie było widać pauzy spowodowanej kontuzją nogi, jakiej nabawił się na jednym z treningów. - Jak skończę 16 lat, będę chciał powalczyć o miejsce w składzie. Bardzo chciałbym zadebiutować w lidze jeszcze w tym sezonie - mówił niedawno Norbert Krakowiak.


Szansa na debiut nastąpi szybciej niż mógł się spodziewać świeżo upieczony 16-latek. - Jeśli nic się nie zmieniło, to Norbert ma zadebiutować już w niedzielę w Gnieźnie. Cieszę się, bo to utalentowany chłopak - powiedział Mirosław Wodniczak, prezes ŻKS Ostrovia.

- W przerwie, kiedy leczyłem kontuzję, zakupiłem dwa nowe silniki. Nie udałoby się to bez moich sponsorów, którzy bardzo mi pomagają. Głównym moim sponsorem są rodzice. Oni od początku mojej przygody ze sportem żużlowym są ze mną. Mam także innych sponsorów z Ostrowa i nie tylko. Wszystkim bardzo dziękuję za pomoc. Zakupiłem dwa silniki od Jarosława Krawczyka. Motocykle jadą bardzo dobrze - podkreślał po pierwszej rundzie MDMP Krakowiak.

Norbert Krakowiak w pierwszym możliwym terminie po ukończeniu 16. roku życia otrzyma szansę debiutu w lidze Norbert Krakowiak w pierwszym możliwym terminie po ukończeniu 16. roku życia otrzyma szansę debiutu w lidze
Krakowiaka nie ma co prawda w awizowanym składzie MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovia, ale 16-latek wskoczy pewnie za podanego pod numerem 2 Rafała Malczewskiego, który nadal leczy kontuzję. Zespół Marka Cieślaka w Gnieźnie pojedzie zatem z trzema młodzieżowcami w składzie.

Norbert Krakowiak jest wychowankiem ŻKS Ostrovia, ale pochodzi spod Gniezna. Szansę debiutu w lidze otrzyma więc niedaleko miejsca zamieszkania.

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (22):

Zobacz więcej komentarzy (9)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×