Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Żar będzie lał się z nieba, a żużlowcy pojadą? ŻKS Ostrovia wnioskuje o zmianę godziny meczu

Dwa niedzielne mecze Nice PLŻ zaplanowane są tradycyjnie o godzinie 13:45. Prognozy meteorologiczne przewidują na weekend rekordowe upały. ŻKS Ostrovia wnioskuje do GKSŻ o zmianę godziny meczu.
Maciej Kmiecik
Maciej Kmiecik

W niedzielę żużlowcy MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovia mają zaplanowany mecz ligowy z Polonią Bydgoszcz. Z uwagi na transmisję telewizyjną godzina rozpoczęcia została narzucona organizatorowi. Pierwszy wyścig ma się rozpocząć o 13:45, a więc niemalże w apogeum upału zapowiadanego na weekend. Tymczasem wszelkie służby ostrzegają przed wysokimi temperaturami.


Na podstawie ostrzeżenia meteorologicznego wydanego przez IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Poznaniu - Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Ostrowie Wielkopolskim ostrzega przed wysokimi temperaturami powietrza przekraczającymi w cieniu 30 stopni Celsjusza. - W upalne dni osoby starsze, chore oraz dzieci powinny ograniczyć przebywanie na powietrzu do niezbędnego minimum. Stopień zagrożenia określany jest w trzystopniowej skali, gdzie 3 oznacza największe zagrożenie. Długotrwałe przebywanie na słońcu bez zabezpieczeń może spowodować stan zagrożenia życia wywołany udarem cieplnym. Ostrzeżenie obowiązuje od 3 do 9 sierpnia - czytamy w komunikacie.

- Nigdy nie robilibyśmy meczu w środku lata o godzinie 13:45. Uważam tę godzinę za fatalną dla rozgrywania meczów żużlowych - wyjaśnia Mirosław Wodniczak, prezes ŻKS Ostrovia. Szef klubu bierze pod uwagę nie tylko frekwencję na trybunach, która będzie pewnie słaba przy temperaturze przekraczającej 30 stopni Celsjusza, ale także zdrowie zawodników oraz kibiców. - Powołując się na wszelkie prognozy meteorologiczne oraz ostrzeżenia o upałach, wystosowaliśmy do GKSŻ pismo z prośbą o zmianę godzinę niedzielnego meczu. Czekamy na decyzje - wyjaśnia Joanna Michalska, dyrektor ostrowskiego klubu.

Logiki w organizowaniu meczów w środku lata o godzinie 13:45 nie ma żadnej, tym bardziej, że wszelkie służby ostrzegają przed długotrwałym przebywaniem na słońcu. Stadion Miejski w Ostrowie Wielkopolskim usytuowany jest w miejscu, które w godzinach popołudniowych jest bardzo nasłonecznione i poza trybuną główną, nie ma gdzie się schować w cieniu. Abstrahując od kiepskiej frekwencji, która pewnie będzie, jeśli godzina meczu zostanie utrzymana, czy warto narażać zdrowie żużlowców i kibiców, by tylko pokazać mecz w telewizji? Czy wreszcie kibice, którzy przyjdą na stadion będą mieli przyjemność z oglądania zawodów w takim skwarze?

Czy z uwagi na zapowiadane upały godziny rozpoczęcia meczów Nice PLŻ w najbliższą niedzielę powinny ulec zmianie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (220)
Zobacz więcej komentarzy (78)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×