Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Kolejarz Intermarche Rawicz bez argumentów w Lublinie

W niedzielę KMŻ Motor Lublin zmierzy się z Kolejarzem Intermarche Rawicz. Żużlowcy Niedźwiadków w ostatnich latach rzadko ścigali się na obiekcie Koziołków, a ich wyniki nie były dobre.
Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>
Kolejarz Intermarche Rawicz w obecnym sezonie jest czerwoną latarnią Polskiej 2. Ligi Żużlowej. Niedźwiadki w żadnym z wyjazdowych spotkań nie zdołały nawiązać walki z rywalami, a na dodatek na Stadionie im. Floriana Kapały również stanowią tylko tło dla innych drużyn. Wiele wskazuje na to, że tendencja ta utrzyma się w niedzielę w Lublinie.


W ostatnich pięciu sezonach najczęściej w meczach ligowych na torze w Lublinie ścigał się Mariusz Staszewski. Doświadczony żużlowiec najlepiej spisał się w 2012 roku, kiedy to zdobył 10 punktów w pięciu startach, a dwa lata wcześniej wywalczył 6 "oczek" i bonus. Z kolei w 2013 roku mecz w Lublinie Staszewski kończył bez zdobyczy punktowej.

Jeszcze w czasach juniorskich po raz ostatni w Lublinie ścigał się Wojciech Lisiecki. Wychowanek gnieźnieńskiego Startu lepiej będzie wspominał występ z 2011 roku, kiedy to jadąc w barwach Kolejarza Rawicz zdobył 6 punktów i dwa bonusy w pięciu biegach. Rok później "Lisek" wywalczył 2 "oczka" w trzech wyścigach.

Trzecim zawodnikiem Niedźwiadków, który w ostatnich latach ścigał się w Lublinie jest Marcel Kajzer. Wychowanek Kolejarza Rawicz na obiekcie przy Alejach Zygmuntowskich rywalizował w 2010 roku, kiedy to był zawodnikiem klubu z Ostrowa. W dwóch spotkaniach wraz z bonusami Kajzer zdobył 8 punktów, a na tor wyjechał dziewięć razy.

W awizowanym zestawieniu Kolejarza Intermarche Rawicz znaleźli się również Anders Thomsen, Mathias Schultz i Mateusz Burzyński, którzy w ostatnich latach nie mieli okazji do jazdy w Lublinie. Jednak nie jest wykluczone, że w zestawieniu Niedźwiadków dojdzie do zmian, co miało miejsce w poprzednich pojedynkach rawickiego klubu.

Statystyki żużlowców Kolejarza Intermarche Rawicz w meczach ligowych na torze w Lublinie w latach 2010-2014:

Zawodnik Mecze Punkty Biegi Śr. bieg
Mariusz Staszewski 3 17 12 1,417
Wojciech Lisiecki 2 10 8 1,250
Marcel Kajzer 2 8 9 0,889
Anders Thomsen nie jeździł
Mathias Schultz nie jeździł
Mateusz Burzyński nie jeździł

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (4):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×