KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

SPAR Falubaz chciał złożyć protest. "To nie pachniało jak metanol"

Po zakończeniu piątkowego meczu w Lesznie w parku maszyn zawrzało. SPAR Falubaz planował zgłoszenie protestu związanego z paliwem, które nalewano do baków motocykli.

Michał Wachowski
Michał Wachowski
Zielonogórska drużyna przegrała w Lesznie 42:48, w zasadzie pozbawiając siebie szans na awans do play-offów PGE Ekstraligi. Po zakończeniu zmagań rozgoryczeni końcowym wynikiem przyjezdni rozważali złożenie protestu związanego z paliwem, jakie dostarczono na te zawody.
Przedstawiciele SPAR Falubazu przez kilka minut dyskutowali o tym we własnym gronie, a obecne przy rozmowach były także osoby funkcyjne. Ostatecznie sprawa ta nie miała dalszych konsekwencji, gdyż jak informuje kierownik leszczyńskiej drużyny, goście zabrali się za to w momencie, gdy nie można już było składać protestów.

Sami zawodnicy z Zielonej Góry potwierdzali, że mieli zastrzeżenia co do paliwa dostarczonego na stadion im. Alfreda Smoczyka.

- Podczas spotkania byliśmy trochę zdziwieni. Chodziło konkretnie o paliwo, bo metanol tak nie pachnie. To był bardziej rozpuszczalnik do lakieru niż paliwo do motocykli. Nie wiem co to dokładnie była za mieszanka, jednak pachniała inaczej niż zwykle. Trudno mi tę sprawę oceniać, ale przyznaję, że pojechaliśmy naprawdę słabe zawody. Nie takiego wyniku się spodziewaliśmy - powiedział po meczu Krystian Pieszczek.

Zielonogórzanie ostatecznie nie zrzucali winy za swoją porażkę na dostarczone na mecz paliwo. Jak mówił Jacek Frątczak, przyjezdni pomimo walki okazali się sportowo słabsi od lidera PGE Ekstraligi. - Myślę, że nie tylko mecz zakończyliśmy ze łzami w oczach, ale i cały sezon. Plany były zupełnie inne. I nawet to spotkanie i upadek Piotra Protasiewicza w pierwszym biegu, to jest kwintesencja naszego obecnego sezonu. Najgorsze jest to, że walczymy jak nigdy, a przegrywamy ostatnio, jak zawsze - zaznaczył Frątczak.

Czy twoim zdaniem Falubaz słusznie domagał się sprawdzenia paliwa?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (979)
Zobacz więcej komentarzy (227)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×