Niedzielne mecze oczami Marty Półtorak

Zdjęcie okładkowe artykułu:  / Na zdjęciu: Marta Półtorak
/ Na zdjęciu: Marta Półtorak
zdjęcie autora artykułu

W niedzielę odbędą się spotkania w PGE Ekstralidze i Nice Polskiej Lidze Żużlowej. Ich wyniki wytypowała [tag=6431]Marta Półtorak[/tag].

PGE Ekstraliga

MRGARDEN GKM Grudziądz - KS Toruń

Mecz o dużą stawkę. Każdy scenariusz jest w nim możliwy i niczego nie należy wykluczać. Uważam jednak, że więcej atutów mają torunianie. Spodziewam się zaciętego spotkania, ale z lekkim wskazaniem na gości. Typuję wynik 43:47.

MONEYmakesMONEY.pl Stal Gorzów - Betard Sparta Wrocław

Sytuacja jest dość podobna, bo może się wydarzyć naprawdę wiele. Jeden z zespołów broni się przed barażami, a drugi walczy o play-off. Ważną rolę odegra atut własnego toru i dlatego stawiam na gospodarzy. Wydaje mi się jednak, że Sparta obroni punkt bonusowy. Typuję wynik 49:41.

Unia Tarnów - PGE Stal Rzeszów

W derbach może być wiele niespodzianek, ale brak Kildemanda to potężne osłabienie dla PGE Stali. Tarnowianie są u siebie naprawdę mocnym zespołem, który dobrze korzysta z atutu własnego toru. Typuję wynik 55:35. [ad=rectangle] Nice Polska Liga Żużlowa

Orzeł Łódź - MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovia

Bardzo ciekawy mecz. Ostrowianie praktycznie są już w play-off, mają lepszy skład, aczkolwiek łodzianie będą chcieli pokazać się z dobrej strony przed własną publicznością. Wydaje mi się, że przeważy fakt, że goście są bardziej kompletnym i wyrównanym zespołem. W dodatku część z nich jeździła w Łodzi. Typuję wynik 41:49.

Polonia Bydgoszcz - Speedway Wanda Instal Kraków

Rafał Trojanowski był jednym z liderów Wandy, więc jego zastąpienie będzie dla krakowian prawie niemożliwe. Bydgoszczanie są u siebie mocni. Ich rywale mogą mieć problemy na tym torze. Typuję wynik 53:37.

Łączyńscy-Carbon Start Gniezno - Lokomotiv Daugavpils

Gnieźnianie już w zeszłym roku w pewnym momencie odpuścili. Teraz jest chyba podobnie, aczkolwiek ich zawodnicy na pewno będą chcieli pokazać się z dobrej strony. To przecież ważne także w kontekście kolejnych rozgrywek i podpisywanych kontraktów. Lokomotiv jest jednak bardzo mocny i powinien poradzić sobie bez trudu z drużyną, która miała ogromne problemy z punktowaniem nawet przed własną publicznością. Typuję wynik 32:58.

Źródło artykułu: